Przygotowanie i dostawa całodziennego wyżywienia dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Curynie
ZDROWIE W DOLINIE ZIELAWY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334365
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334365/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 16:13
- Lokalizacja
- Wisznice, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cfb396bf-8de5-4e8a-aff7-5da175c1aa9d
- Identyfikator
- 5372657986
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334365 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie i dostawa całodziennego wyżywienia dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Curynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZDROWIE W DOLINIE ZIELAWY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 388550843
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 35
1.5.2.) Miejscowość: Wisznice
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-580
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 833067080
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdrowiewdoliniezielawy@wp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdrowiewdoliniezielawy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cfb396bf-8de5-4e8a-aff7-5da175c1aa9d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółka prawa handlowego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przygotowanie i dostawa całodziennego wyżywienia dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Curynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cfb396bf-8de5-4e8a-aff7-5da175c1aa9d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00201366/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Przygotowanie i dostawa całodziennego wyzywienia dla Pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Stacjonarnego w Curynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00262174
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 542492,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Curynie obejmujące całodzienne wyżywienie przez wszystkie dni tygodnia w okresie realizacji przedmiotu zamówienia.
Przedmiot zamówienia będzie przygotowywany dla: 73 pacjentów.
1. Ilość posiłków może ulegać zmianie w zależności od stanu i ilości pacjentów. Ilość zamawianych posiłków będzie zgłaszana przez upoważnionego pracownika Zamawiającego.
2. Zamawiający oświadcza, że w związku z planowanym oddaniem do użytku nowej części Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ilość żywionych pacjentów może ulec zwiększeniu maksymalnie o 28 osób, jednak nie wcześniej niż w III kwartale 2026 r.
3. Szacowana średniomiesięczna ilość pacjentów w okresie obowiązywania umowy – 73 osoby, może ulec zwiększeniu o czym mowa w ust. 2.
4. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie w kuchni Wykonawcy.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego posiłków z uwzględnieniem zasad racjonalnego żywienia, właściwej jakości w zakresie zawartości kalorii, składników odżywczych i pokarmowych, doboru produktów z uwzględnieniem ich sezonowości, urozmaicenia, objętości i gramatury potraw przewidzianych dla poszczególnych konsumentów i diet w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. w sprawie standardu organizacyjnego żywienia zbiorowego w podmiocie leczniczym oraz zgodnie z normami HACCP, zasadami GMP i GHP, Ustawą z dnia 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1424) oraz Rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych i innych określonych przepisami prawa w odniesieniu do przedmiotu umowy,
6. Nie dopuszcza się żywności modyfikowanej genetycznie, gotowych potraw w tym gotowych potraw garmażeryjnych, potraw mrożonych, zup w proszku, jajek w proszku, stosowania suszu warzywnego, puree ziemniaczanego na bazie suszu, soi, produktów masłopodobnych, seropodobnych, miodu sztucznego, nisko jakościowych wędlin o dużej zawartości tłuszczu.
7.Wykonawca będzie dostarczał posiłki własnym transportem, na swój koszt, samochodem przystosowanym do przewozu żywności posiadającym pozytywną opinię Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
8.Posiłki mają być dostarczane w odpowiednich termosach transportowych przystosowanych do transportu żywności, zabezpieczających posiłki przed wylaniem i schłodzeniem, spełniających wymogi sanitarno-epidemiologiczne.
9. Zamawiający ma prawo sprawdzenia prawidłowości dostarczania posiłków, ich ilości i rodzaju diet oraz gramatury i kaloryczności posiłków. Sprawdzenie następować będzie w obecności pracowników Zamawiającego i Wykonawcy. W przypadku rozbieżności w ocenie jakości dostarczanych posiłków, Zamawiający na koszt Wykonawcy zleci wykonanie kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub innej niezależnej jednostki kontrolnej.
10. Wyżywienie pacjentów obejmuje:
- śniadanie i II śniadanie: godz. 7.00 – 8.00,
- obiad: godz. 11.30 – 12.30,
- kolacja i II kolacja: godz. 15.00 – 16.00.
Szczegółowy zakres zamówienia (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w Załączniku Nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 585923,55 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 833722,05 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 585923,55 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): EVER MEDCARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: EVER MEDICAL CARE Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 388929229
7.3.3) Ulica: ul. Arkuszowa 39
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-934
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 585923,55 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2027-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |