Opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej dla zadania pn. „Budowa obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wraz z bazą sprzętu przeciwpowodziowego”
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334470
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334470/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-09 19:53
- Lokalizacja
- Krasnystaw, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b67be081-7697-4823-bb51-c3e54ce151e8
- Identyfikator
- 5641484968
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334470 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej dla zadania pn. „Budowa obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wraz z bazą sprzętu przeciwpowodziowego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110200219
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poniatowskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Krasnystaw
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-300
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 82 576 25 55
1.5.8.) Numer faksu: 82 576 25 55
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kp_krasnystaw@lubelskie.straz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: straz.krasnystaw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.lubelskie.straz.gov.pl/#/offer/4a10ca7a-bce2-4699-aa3c-67f1ce6c53071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Ochrona przeciwpożarowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej dla zadania pn. „Budowa obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wraz z bazą sprzętu przeciwpowodziowego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b67be081-7697-4823-bb51-c3e54ce151e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334470
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033832/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej dla zadania pn. „Budowa obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wraz z bazą sprzętu przeciwpowodziowego"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274104
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PKT.2370.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 489000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej dla zadania pn. „Budowa obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie wraz z bazą sprzętu przeciwpowodziowego”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Sekcja IV SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 1 do SWZ - Założenia Funkcjonalno – Użytkowe.
3. Dokonując kalkulacji ceny za przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszelkie koszty związane
z wykonaniem zamówienia zgodnie z SWZ, w tym jej załącznikami zawierającym opis przedmiotu zamówienia, aż do momentu zakończenia wykonywania przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę zgodnie z niniejszą SWZ.
4. Wymagania stawiane Wykonawcy związane z wykonaniem zamówienia:
- Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość oraz zgodność z warunkami
opisanymi dla przedmiotu zamówienia;
- Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań wynikających z umowy o udzielenie zamówienia publicznego;
- Wykonawca ma obowiązek wskazać w Formularzu oferty części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom.
5. Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być również zgodne ze wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi oraz zasadami wiedzy architektonicznej, technicznej i budowlanej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71351500-8 - Usługi badania gleby
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 416970 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 947100 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 416970 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „GPPROJEKT” Biuro Projektów i Nadzorów Grzegorz Pękala
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5372097381
7.3.3) Ulica: ul. Sosnowa 4
7.3.4) Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
7.3.5) Kod pocztowy: 21-560
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 416970 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji zamówienia:a) Etap I, tj.:
- przygotowanie 3 wariantów koncepcji architektoniczno – budowlanej – w terminie do 2 tygodni od dnia zawarcia Umowy,
- przygotowanie koncepcji architektoniczno budowalnej na podstawie wariantu wybranego przez Zamawiającego – w
terminie do 2 tygodni od dnia zatwierdzenia przez Zamawiającego wariantu koncepcji architektoniczno – budowlanej;
b) Etap II, tj. opracowanie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego, projektu zagospodarowania terenu
sporządzonego na aktualnej mapie do celów projektowych celem złożenia do właściwego organu kompletnego wniosku o
wydanie pozwolenia na budowę – do dnia 16 października 2026 r.;
c) Etap III, tj. opracowanie projektów technicznych, projektów wykonawczych, STWiORB-ów, przedmiarów robót, oraz
kosztorysów inwestorskich – do dnia 30 listopada 2026 r.;
d) Etap IV – w trakcie postępowania lub postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót
budowlanych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem niniejszego zamówienia do momentu zawarcia
umowy na wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem niniejszego
zamówienia;
e) Etap V – w trakcie realizacji robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem niniejszego zamówienia do momentu podpisania przez Zamawiającego oraz wykonawcę robót budowlanych protokołu odbioru obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie bez zastrzeżeń.
| 2026-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |