Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego typu „minibus” na potrzeby Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „POLONIKA”

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „POLONIKA”

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00334496
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00334496/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-09 21:56
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ee3373c-aaa2-4702-a991-e0eb7b6c6e1e
Identyfikator
5213806959
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osoboweMinibusy

Wykonawcy

1 przyznane

PLICHTA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWejherowo, PL · lot 0
199 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334496 z dnia 2026-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego typu „minibus” na potrzeby Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „POLONIKA”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „POLONIKA”

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369021810

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Madalińskiego 101

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-549

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@polonika.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polonika.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ee3373c-aaa2-4702-a991-e0eb7b6c6e1e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o pozostającym poza granicami kraju polskim dziedzictwie kulturowym oraz prowadzenie działań na rzecz zachowania materialnych śladów kultury polskiej za granicą

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego typu „minibus” na potrzeby Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „POLONIKA”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ee3373c-aaa2-4702-a991-e0eb7b6c6e1e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334496

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00131244/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup samochodu osobowego (7 osób) typu minibus

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286915

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IDzG/251/1/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu 7-osobowego typu „minibus” zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik do Formularza ofertowego – Wymagania, które powinien spełniać oferowany pojazd.
3. Pojazd musi być fabrycznie nowy - z roku produkcji nie starszy niż 12 miesięcy od dnia dostawy, odpowiada wymaganiom polskich norm, jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz posiada homologację dopuszczającą pojazd do ruchu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34114400-3 - Minibusy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 288896,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 199500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polski Związek Motorowy O.Z.D.G. Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5882381336

7.3.3) Ulica: ul. Pomorska 50a

7.3.4) Miejscowość: Gdynia

7.3.5) Kod pocztowy: 81-314

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy