Przebudowa południowo - zachodniej części Pl. Kościuszki w Konstantynowie Ł. w ramach zadania pod nazwą: „Nie dla Betonu - Przebudowa Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim” wraz z prawem opcji
Gmina Konstantynów Łódzki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334534
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334534/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 07:28
- Lokalizacja
- Konstantynów Łódzki, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f92b5f86-052b-4fb5-8a54-5836e2792020
- Identyfikator
- 7311993975
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334534 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa południowo - zachodniej części Pl. Kościuszki w Konstantynowie Ł. w ramach zadania pod nazwą: „Nie dla Betonu - Przebudowa Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim” wraz z prawem opcji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Konstantynów Łódzki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057690
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zgierska 2
1.5.2.) Miejscowość: Konstantynów Łódzki
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-050
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@konstantynow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-konstantynow-lodzki
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12967661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa południowo - zachodniej części Pl. Kościuszki w Konstantynowie Ł. w ramach zadania pod nazwą: „Nie dla Betonu - Przebudowa Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim” wraz z prawem opcji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f92b5f86-052b-4fb5-8a54-5836e2792020
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334534
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040733/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Nie dla betonu - Przebudowa Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206795
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5280191,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania zamówienie publiczne, którego przedmiotem jest wykonanie robót budowlanych w zakresie przebudowy południowo - zachodniej części Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim w ramach zadania pod nazwą: „Nie dla Betonu – Przebudowa Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim” (Zadanie 1 - zamówienie podstawowe) wraz z prawem opcji obejmującym realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa układu drogowego i infrastruktury na Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim” (Zadanie 2 – prawo opcji).
2. Przedmiot zamówienia w zakresie Zadania 1 obejmuje przebudowę południowo – zachodniej części Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim, zlokalizowanej na działce o nr ewid. 110/7, obręb K-12, gmina Konstantynów Łódzki, powiat pabianicki. Zakres prac obejmuje w szczególności:
roboty rozbiórkowe (nawierzchnie, elementy drogowe, elementy małej architektury),
roboty ziemne (wykopy),
wykonanie warstw podbudowy nawierzchni drogowych,
wykonanie nawierzchni i elementów drogowych,
budowę i montaż elementów małej architektury,
sadzenie drzew, krzewów, bylin,
wykonanie trawników,
przebudowę oświetlenia,
budowę kanału technologicznego,
budowę systemu nawadniania terenów zielonych,
tyczenia i inwentaryzację geodezyjną obiektu budowlanego,
wykonanie, dostawę i montaż tablicy pamiątkowej dotyczącej dofinansowania Zadania.
3. Przedmiot zamówienia w zakresie Zadania 2 obejmuje przebudowę układu drogowego i infrastruktury na Placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzki, na działkach o nr ewid. 110/7, 110/8, 110/13, 110/12, 76, 109/3, obręb K-12, gmina Konstantynów Łódzki, powiat pabianicki oraz budowę drogi wewnętrznej na działkach o nr ewidencyjnych 86/4, 78/6, obręb K-12. Zakres prac obejmuje w szczególności:
roboty rozbiórkowe (nawierzchnie, elementy drogowe),
roboty ziemne (wykopy),
wykonanie warstw podbudowy nawierzchni drogowych,
wykonanie nawierzchni i elementów drogowych,
wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
organizację ruchu na czas budowy;
dostawę i montaż elementów małej architektury (separatory stylizowane),
karczowanie drzew i krzewów kolidujących z projektowanym układem drogowym,
zabezpieczenie istniejących drzew na czas wykonania robót ziemnych i budowlanych,
przebudowę oświetlenia,
zabezpieczenie istniejącej sieci elektroenergetycznej,
usunięcie kolizji elektroenergetycznych,
budowa kanału technologicznego,
zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej,
budową kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem,
tyczenia i inwentaryzację geodezyjną obiektu budowlanego.
4. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1-3, znajduje się w Załączniku nr 9 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
4.1. dokumentacja projektowa, w tym projekt budowlany/wykonawcze,
4.2. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
4.3. przedmiary robót (z zastrzeżeniem pkt 5-6),
- z uwzględnieniem przeprowadzonej obowiązkowej wizji lokalnej oraz wyjaśnień i zmian dokonanych przez Zamawiającego w czasie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – jeżeli miały miejsce.
5. Wynagrodzenie Wykonawcy ma charakter ryczałtu, który stanowi ekwiwalent świadczenia Wykonawcy opisanego w dokumentacji projektowej wskazanej w pkt 4.1 oraz w STWiORB.
6. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy, co oznacza, że w przypadku, gdy dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres został ujęty w dokumentacji projektowej lub w STWiORB – Wykonawca zobowiązuje się wykonać wskazany tam rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres zgodnie z dokumentacją projektową lub STWiORB w ramach wynagrodzenia ryczałtowego, nawet jeżeli dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres nie został ujęty w przedmiarze robót.
7. Wszystkie wykonane roboty i dostarczone materiały będą zgodne z dokumentacją projektową i STWiORB. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją projektową lub STWiORB i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót budowlanych, to takie materiały zostaną zastąpione innymi, a elementy wykonane będą rozebrane i wykonane ponownie na koszt Wykonawcy.
8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, STWiORB oraz obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, zawartą z Zamawiającym umową, uzgodnieniami z Zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
9. Prace związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną należy wykonać zgodnie z zapisami stanowiącymi Załącznik nr 10 do SWZ i zgłosić do odbioru przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o.
10. Gwarancja.
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane prace oraz użyte/dostarczone materiały i urządzenia, jakiej Wykonawca udziela Zamawiającemu, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które będzie oceniane zgodnie z Rozdziałem XXII pkt 2.2 SWZ. Zamawiający ustala minimalny wymagany termin udzielonej przez Wykonawcę gwarancji jakości na wykonane prace oraz użyte/dostarczone materiały i urządzenia w zakresie przedmiotu zamówienia (Zadanie 1 i Zadanie 2) na okres 60 miesięcy (5 lat), z wyłączeniem zieleni, na którą wymagany jest 36-miesięczny okres gwarancji jakości.
Wykonawca udziela gwarancji jakości na wykonane prace oraz użyte/dostarczone materiały i urządzenia w zakresie Zadania 1 i Zadania 2 na okres tej samej długości, liczony od dnia końcowego odbioru prac w ramach danego Zadania.
11. Wymagania dotyczące dostępności.
Dokumentacja projektowa wskazana w pkt 5.1 spełnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i przepisami wykonawczymi. Projektowane nawierzchnie nie będą zawierać uskoków, ani progów uniemożliwiających osobom niepełnosprawnym korzystanie z projektowanych ciągów komunikacyjnych.
12. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne”.
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje materiały lub urządzenia równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
45232452-5 - Roboty odwadniające
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77211600-8 - Sadzenie drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5773927,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5773927,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5773927,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): G&P TEAM Sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Dariusz Szadkowski "SZADEK"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7262650671
7.3.3) Ulica: Oskara Flatta 3
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 93-549
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5773927,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |