Rozbudowa drogi bocznej ul. Jurajskiej 40-22 w Tychach
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334681
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334681/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 08:15
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9358ec9f-06e0-4f8d-99ec-fb1f3063eee1
- Identyfikator
- 6462447307
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334681 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi bocznej ul. Jurajskiej 40-22 w Tychach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Budowlanych 59
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzuim.tychy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuim.tychy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,232890,ce1282f7f2c695671ada21032c72ca79.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarzadzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi bocznej ul. Jurajskiej 40-22 w Tychach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9358ec9f-06e0-4f8d-99ec-fb1f3063eee1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334681
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045885/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Rozbudowa drogi bocznej ul. Jurajskiej 40-22
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279731
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 20/DZP/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1481190,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi bocznej ul. Jurajskiej o długości 164,68mb od skrzyżowania z istniejącą drogą ul. Jurajskiej w kierunku południowym. Droga będzie posiadać kategorię drogi gminnej o klasie technicznej D. W ramach rozbudowy drogi przewidziano budowę oświetlenia oraz odwodnienia.
DROGA - Początek planowanej inwestycji zaprojektowany został na skrzyżowaniu z istniejącą drogą ul. Jurajskiej, tworząc skrzyżowanie trójwlotowe zwykłe równorzędne, następnie projektowana droga przebiegać będzie w kierunku południowym o dł. 164,68m. Przebieg drogi w planie zaprojektowano tak, aby wpasować się w istniejące zagospodarowanie terenu tzn. istniejące zabudowania oraz ślad dotychczasowego przebiegu jezdni drogi bocznej ul. Jurajskiej. Ulica Jurajska jest drogą bez przejazdu, w związku z czym na jej końcu zaprojektowany został plac do zawracania. Po wschodniej stronie jezdni zaprojektowany został chodnik, natomiast po zachodniej stronie zaprojektowane zostało pobocze gruntowe. Jezdnię ul. Jurajskiej zaprojektowano o szerokości 5,00m. Wzdłuż całej ulicy zaprojektowane zostały zjazdy do przyległych nieruchomości prywatnych.
KANALIZACJA - Planowana inwestycja obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i wpustami, a także wylotu DN500 kanalizacji deszczowej do projektowanego rowu otwartego.
OŚWIETLENIE - Budowa instalacji oświetlenia drogowego na ul. Jurajskiej w Tychach. W stanie istniejącym, na opracowywanym odcinku, nie istnieje instalacja oświetleniowa. Styl powstających latarni będzie odpowiadać latarniom w części ul. Jurajskiej, nie objętej opracowaniem.
Analiza zwisów istniejącej napowietrznej sieci elektroenergetycznej wysokiego napięcia 110kV. krzyżującej się z projektowaną infrastrukturą. Analizowany obszar stanowi 15m granicy poziomej od rzutu poziomego skrajnych przewodów fazowych linii 110kV.
Zakres robót:
Roboty drogowe
• Wymagania ogólne: ustawienie TOR, nadzory branżowe, obsługa laboratoryjna, nadzór przyrodniczy
• Roboty geodezyjne: pomiary, inwentaryzacja powykonawcza, aktualizacja elektroniczna (EDIOM)
• Karczowanie pni drzew oraz usunięcie humusu
• Rozbiórka elementów dróg i ulic: krawężniki, nawierzchnie żwirowe, nawierzchnie z kostki brukowej wraz z podbudową
• Roboty ziemne – wykopy
• Montaż krawężników
• Budowa nawierzchni:
- Budowa jezdni ul. Jurajskiej o nawierzchni z kostki brukowej KR2/G4
- Budowa nawierzchni drogi dla pieszych z betonowej kostki brukowej (kostka żółta)
- Budowa zjazdów z betonowej kostki brukowej - kolorystyka odmienna od drogi dla pieszych (kostka czerwona)
- Budowa chodników z betonowej kostki brukowej - kolorystyka tożsama z drogą dla pieszych (kostka żółta)
• Regulacja pionowa studzienek
• Zieleń
• Oznakowanie pionowe i poziome
Roboty branżowe - Kanalizacja deszczowa
• Roboty ziemne - wykopy pod kanalizację deszczową - budowa
• Zabezpieczenie ścian wykopów palami szalunkowymi
• Umocnienia rowu
• Umocnienie wylotu
• Studnie deszczowe betonowe DN1200
• Wpusty deszczowe betonowe DN500
• Montaż sieci kanalizacji deszczowej
• Roboty wykończeniowe - kanalizacja grawitacyjna
Roboty branżowe - Oświetlenie uliczne
• Rowy kablowe, układanie kabli ziemnych sieci oświetleniowej
• Zabezpieczenie ścian wykopów palami szalunkowymi
• Budowa latarni oświetleniowych (słup aluminiowy)
• Badania sprawdzające
Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Kosztorysie ofertowym oraz Dokumentacji projektowej, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 2 i 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45314310-7 - Układanie kabli
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 896458,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1450525,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 896458,61 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JKM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252415784
7.3.3) Ulica: Skalna 6/12
7.3.4) Miejscowość: Mikołów
7.3.5) Kod pocztowy: 43-190
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Budowa oświetlenia - nazwy nieznane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 896458,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |