Wycinka drzew rosnącyh w pasie drogowym dróg powiatowych
Powiatowy Zarząd Dróg
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00334816
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00334816/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-10 08:43
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea008339-3862-4e63-bab6-6f504d8d4b29
- Identyfikator
- 8762023647
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi wycinania drzew
Wykonawcy
2 przyznane
PAWEŁ TREPKOWSKIBlizawy 11, PL · lot 0
102 628,62 PLNPRZEMYSŁAW KUBIAKKwidzyn, PL · lot 1
55 334,29 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334816 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wycinka drzew rosnącyh w pasie drogowym dróg powiatowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871132750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ignacego Paderewskiego 233
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdgrudziadz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzdgrudziadz.rbip.mojregion.info
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ea008339-3862-4e63-bab6-6f504d8d4b291.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Administrowanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wycinka drzew rosnącyh w pasie drogowym dróg powiatowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea008339-3862-4e63-bab6-6f504d8d4b29
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334816
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018438/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wycinka drzew
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282385
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.241.1.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 220107,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1Wycinka drzew rosnących w pasie dróg powiatowych na terenie gminy Gruta , Rogóźno oraz Łasin
1. Przedmiotem zamówienia jest wycinka 140 szt. drzew na terenie gminy Gruta oraz 6 szt. drzew na terenie gminy Rogóźno oraz 10 szt. drzew w gminie Łasin, zgodnie z załączonym wykazem
2. Wykonawca zobowiązany jest do wycięcia wszystkich drzew w terminie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.
3. Z uwagi na fakt, iż termin wycinki drzew pokrywa się z okresem lęgowym ptaków, występującym pomiędzy 1 marca a 15 października, Wykonawca zobowiązany jest dokonując wycinki drzew zasięgnąć opinii ornitologicznej z zakresu występowania gniazd ptasich i miejsc lęgu na drzewach będących przedmiotem wycinki nie później niż dwa dni przed jej planowaniem.
4. Opinia ornitologiczna, dotycząca każdego drzewa wycinanego dopuszczająca jego usunięcie powinna zostać dostarczona do siedziby PZD w formie papierowej w ciągu 3 dni.
5. Opinia ornitologiczna, dotycząca każdego drzewa nie dopuszczająca do jego wycinki z uwagi na bytowanie ptaków, powinna zostać dostarczona do siedziby PZD w formie papierowej w ciągu 3 dni.
6. Zamawiający zobowiązany jest dokonać odbioru częściowego po zgłoszeniu przez wykonawcę wykonania nie mniej niż 80% zadania w terminie 21 dni, a odbioru końcowego w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia zakończenia robót przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew
4.5.5.) Wartość części: 142476,36 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2Wycinka drzew rosnących w pasie dróg powiatowych na terenie gminy Radzyń Chełmiński
1. Przedmiotem zamówienia jest wycinka 85 szt. drzew na terenie gminy Radzyń Chełmiński zgodnie z załączonym wykazem
2. Wykonawca zobowiązany jest do wycięcia wszystkich drzew w terminie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.
3. Z uwagi na fakt, iż termin wycinki drzew pokrywa się z okresem lęgowym ptaków, występującym pomiędzy 1 marca a 15 października, Wykonawca zobowiązany jest dokonując wycinki drzew zasięgnąć opinii ornitologicznej z zakresu występowania gniazd ptasich i miejsc lęgu na drzewach będących przedmiotem wycinki nie później niż dwa dni przed jej planowaniem.
4. Opinia ornitologiczna, dotycząca każdego drzewa wycinanego dopuszczająca jego usunięcie powinna zostać dostarczona do siedziby PZD w formie papierowej w ciągu 3 dni.
5. Opinia ornitologiczna, dotycząca każdego drzewa nie dopuszczająca do jego wycinki z uwagi na bytowanie ptaków, powinna zostać dostarczona do siedziby PZD w formie papierowej w ciągu 3 dni.
6. Zamawiający zobowiązany jest dokonać odbioru częściowego po zgłoszeniu przez wykonawcę wykonania nie mniej niż 80% zadania w terminie 21 dni, a odbioru końcowego w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia zakończenia robót przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew
4.5.5.) Wartość części: 77631,35 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 102628,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 277992,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 102628,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P&M Expert Service Paweł Trepkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 340559103
7.3.3) Ulica: Blizawy 11
7.3.4) Miejscowość: Warlubie
7.3.5) Kod pocztowy: 86-160
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 102628,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-07Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 55334,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 151470,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 55334,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CUBUS Przemysław Kubiak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 525045594
7.3.3) Ulica: Furmańska 6
7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn
7.3.5) Kod pocztowy: 82-500
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 55334,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-07| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |