Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Michalicach

Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00334898
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00334898/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-10 09:01
Lokalizacja
Namysłów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c3365f41-f2e4-4c5a-b375-eb02b58400f1
Identyfikator
7521359204
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

"PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubliniec, PL · lot 0
858 415,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334898 z dnia 2026-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Michalicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413159

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Dubois 3

1.5.2.) Miejscowość: Namysłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@namyslow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.namyslow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.namyslow.eu; https://namyslow.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Michalicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3365f41-f2e4-4c5a-b375-eb02b58400f1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334898

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042458/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Michalicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254027

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IiZP.271.97.2025.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty drogowe w miejscowości Michalice na podstawie dokumentacji projektowej, pisma Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Opolu, pozwolenia na budowę oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Zamawiający udostępnia przedmiar robót, który stanowi tylko i wyłącznie materiał pomocniczy do wyceny robót. Wykonawca jako doświadczony uczestnik rynku budowlanego musi określić samodzielnie, jaki zakres robót jest niezbędny oraz oszacować wszystkie koszty realizacji zamierzenia budowlanego na podstawie załączonej dokumentacji. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu skalkulowania ceny na podstawie wyłącznie załączonego przedmiaru robót. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) roboty pomiarowe; 2) usunięcie drzew i krzewów; 3) roboty rozbiórkowe; 4) roboty ziemne; 5) podbudowy; 6) nawierzchnie; 7) regulację wysokościową urządzeń; 8) prace wykończeniowe;
9) montaż oznakowania pionowego. Zadaniem Wykonawcy jest również dokonanie zgłoszenia zakończenia budowy do stosownego organu oraz uzyskanie zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia w terminie umownym zakończenia zadania. W przypadku konieczności uzyskania decyzji na usunięci drzew i krzewów, Wykonawca zobowiązany będzie do jej uzyskania w cenie umownej realizacji zadania. Drzewo pozyskane
z wycinki jest własnością Zamawiającego i należy je przekazać, po okrzesaniu i pocięciu w kawałki o długości ok. 1,0 m, na wskazany przez Zamawiającego magazyn, w odległości do 10 km. Wykonawca, po wykonaniu robót, zobowiązany jest do opracowania kosztorysu powykonawczego
z obmiarem wykonanych robót i uzyskania jego akceptacji przez Zamawiającego. Na roboty objęte zadaniem Wykonawca udzieli gwarancji na okres minimum 36 miesięcy maksymalnie 60 miesięcy licząc od daty końcowego protokołu odbioru robót. Wymagania dodatkowe:
1) należy ująć koszty oznakowania i zabezpieczenia na czas trwania robót, w tym opracowania i zatwierdzenia projektu tymczasowej organizacji ruchu i zabezpieczenia robót; 2) należy ująć koszt pełnej obsługi geodezyjnej w trakcie robót wraz z aktualizacją urządzeń infrastruktury dla działek objętych zamówieniem w oparciu o zasoby geodezyjne Starostwa Powiatowego i wykonania inwentaryzacji powykonawczej w 2 egzemplarzach na jednym arkuszu; 3) należy ująć koszty związane z rozwiązaniem wszelkich kolizji wynikających z realizacji przedmiotu zamówienia; 4) należy ująć koszty napraw napotkanych i uszkodzonych urządzeń obcych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia; 5) należy wykonać badania stopnia zagęszczenia podbudowy przed wykonaniem nawierzchni drogi z przekazaniem protokołu z badań Zamawiającemu; 6) warstwę ścieralną należy wykonać całą szerokością jezdni; 7) należy ująć koszty pobrania minimum 5 próbek nawierzchni bitumicznej (miejsce pobrania wskazuje Zamawiający) i przedłożyć wyniki badań Zamawiającemu; 8) należy sporządzić harmonogram rzeczowo-finansowy zadania zgodnie z załącznikiem Nr 7 do SWZ oraz przedłożyć go do akceptacji Zamawiającemu; 9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne zakłócenia w ruchu drogowym oraz szkody i straty powstałe w wyniku prowadzenia robót; 10) wszystkie materiały zastosowane do realizacji zadania muszą być fabrycznie nowe i posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie
(atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu);
11) po zakończeniu robót należy wywieźć odpady i uprzątnąć plac budowy oraz teren przyległy do placu budowy; 12) roboty należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową, pismem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Opolu, pozwoleniem na budowę, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych, rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych, rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, z obowiązującymi normami oraz ze sztuką budowlaną i zasadami współczesnej wiedzy technicznej.
Uwagi: 1) wszystkie nazwy własne podane zarówno w opisach, rysunkach oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych należy traktować jako określenie standardu urządzeń, materiałów i rozwiązań technicznych. Parametry techniczno-eksploatacyjne zastosowanych urządzeń powinny być co najmniej takie, jak przedstawionych w opisach, pokazanych
na rysunkach oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Wymiary urządzeń i ich połączeń muszą być zgodne z podanymi na rysunkach i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych; 2) Wykonawca powinien zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami określonymi w specyfikacji warunków zamówienia i zdobyć wszelkie informacje, które mogą być przydatne do przygotowania oferty. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: nadmierne trudności techniczne, nadmierne koszty wykonania zamówienia oraz trudności skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które mogłyby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych
w SWZ i ofercie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 858415,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1090000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 858415,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "LARIX" Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 240865033; NIP: 5751839378

7.3.3) Ulica: Klonowa 11

7.3.4) Miejscowość: Lubliniec

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 858415,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30
2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane