Remont kotła wodnego WR 5 Nr 3
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W OSTROWI MAZOWIECKIEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335105
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335105/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 09:36
- Lokalizacja
- Ostrów Mazowiecka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4669d192-fe0a-4a99-bd3d-fd53a105d5cc
- Identyfikator
- 7591475720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335105 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont kotła wodnego WR 5 Nr 3
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W OSTROWI MAZOWIECKIEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550733679
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Prusa 66
1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: 29 645-73-01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gkostrow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gkostrow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont kotła wodnego WR 5 Nr 32.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4669d192-fe0a-4a99-bd3d-fd53a105d5cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335105
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272149
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIN.260.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 400000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont kotła wodnego WR 5 Nr 3 w ciepłowni Zamawiającego - ul. Lipowa 4.
2. Dane identyfikacyjne kotła
Typ kotła: kocioł wodny WR 5-022
Numer fabryczny: 34091
Numer ewidencyjny: 2227021030
Rok budowy: 1975
Producent: Fabryka Kotłów Przemysłowych „FAKOP” w Sosnowcu
3. Dokumentacja techniczna kotła wraz wymienionymi poniżej rysunkami dostępna jest u Zamawiającego.
II. Zakres prac do wykonania oraz sposobu wykonania i zastosowane materiały
1. Zakres prac obejmuje:
1) Demontaż istniejących i montaż nowych n/w elementów w kotle:
a) Pęczek konwekcyjny II ciągu (wg rys. nr 1-1201549) od komory wlotowej (kolektora dolnego) do rur stropowych tj.:
- wężownica I nr rys. 4-1201737
- wężownica II nr rys. 4-1201738
- wężownica III nr rys. 4-1201739
- wężownica IV nr rys. 4-1201740
b) Obmurowanie oraz izolacja n/w obmurza:
- sklepienie tylne oraz leje
- ściana tylna
- przegroda
- częściowo ściany boczne tj. tylko od ściany tylnej do przegrody
- strop
2) Wykonania dokumentacji technologii wymiany elementów ciśnieniowych kotła wraz z kartami technologicznymi spawania WPS oraz zatwierdzenie tej dokumentacji w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT) w Białymstoku.
3) Wykonanie badań jakości wykonanych spoin.
4) Wykonanie próby wodnej dla inspektora UDT z wpisem do książki kotła o dopuszczeniu do ruchu próbnego oraz uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację kotła.
5) Wystawienie atestów i poświadczenia na wykonane prace.
6) Po wykonaniu przedmiotu zamówienia należy przeprowadzić ruch próbny, w warunkach przewidzianych jak dla pracy normalnej.
7) Przekazanie kotła Zamawiającemu po wykonaniu prac.
2. Wymagania odnośnie sposobu wykonania prac i zastosowanych materiałów:
1) Nowe elementy ciśnieniowe należy wykonać z rury kotłowej o średnicy 31,8x3,2 lub 2,9 [mm] w gatunku P265GH lub P235GH wg PN-EN 10216-2.
Na kolanach rur, od strony tylnej ściany należy zastosować nakładki z płaskownika, ochraniające rury przed nadmiernym ich zdzieraniem przez pyły znajdujące się w spalinach.
2) Sklepienie tylne oraz leje należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1-1200640a.
3) Obmurowanie ściany tylnej i ścian bocznych należy wykonać zgodnie z rysunkami nr 1-1200643 i 1-1200644a.
Obmurowanie ścian jest trójwarstwowe i należy je wykonać z nowych prostek i kształtek oraz nowej wełny mineralnej:
- Warstwa 1 - prostki i kształtek szamotowe w gatunku AS i BS, mur o grubości 115 - 125 mm.
- Warstwa 2 - cegła perlitowa w gatunku LPT4, mur o grubości 115 - 125 mm.
- Warstwa 3 - wełna mineralna (płyty utwardzone). Grubość wełny mineralnej 100 mm.
Wymagana jest wełna o gęstości 80 kg/m³ i odporna na temperaturę stosowania do 640 ºC.
4) Przegrodę należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1-1200643, z nowych prostek (prostka 2) w gatunku AS, mur o grubości 250 mm.
5) Obmurowanie stropu kotła należy je wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1-1200645a.
Obmurowanie stropu kotła jest trójwarstwowe o grubości 255 mm i składa się z n/w warstw:
- Warstwa 1 – beton ogniotrwały BOS 125/5 o grubości 70 mm, zbrojony drutem fi 8 mm w gat. St3SX,
- Warstwa 2 – cegła perlitowa w gatunku LPT4 o grubości 65 mm
- Warstwa 3 – płyty z wełny mineralnej o grubości 120 mm. Wełna o gęstości 80 kg/m³ i odporna na temperaturę stosowania do 640 ºC.
6) Oblachowanie pozostaje bez wymiany tj. po zdemontowaniu należy je ponownie
zamontować.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45251200-3 - Roboty budowlane w zakresie ciepłowni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych
44621210-4 - Wodne kotły grzewcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 403440 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 467400 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 403440 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „PUTEC” PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG TECHNICZNYCH ENERGETYKI CIEPLNEJ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010043556
7.3.3) Ulica: Kazimierza Wyki
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-318
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 403440 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-208.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |