Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna.
Gmina Łużna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335157
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335157/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-10 09:46
- Lokalizacja
- Łużna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-962573bf-ac25-4581-a934-ebb619289687
- Identyfikator
- 7381022314
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335157 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łużna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892469
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łużna 634
1.5.2.) Miejscowość: Łużna
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-322
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@luzna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/ugluzna
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/luzna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Łużnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 738-215-56-61
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łużna 723
1.5.2.) Miejscowość: Łużna
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-322
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 183543390
1.5.8.) Numer faksu: 183543390
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zspluzna1@luzna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zs.luzna.pl
Zamawiający 3
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mszance
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 738-21-44-137
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mszanki 31
1.5.2.) Miejscowość: Łużna
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-322
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 183521216
1.5.8.) Numer faksu: 183521216
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zspmszanka@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zspmszanka.luzna.pl
Zamawiający 4
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Łużańskiej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 738-21-44-143
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wola Łużaska 52
1.5.2.) Miejscowość: Łużna
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-322
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 183543303
1.5.8.) Numer faksu: 183543338
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zspwola@luzna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zspwola.luzna.pl
Zamawiający 5
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 738-18-54-150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Biesna 70
1.5.2.) Miejscowość: Biesna
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-350
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 183543023
1.5.8.) Numer faksu: 183543023
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spbiesna@luzna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://spbiesna.luzna.pl
Zamawiający 6
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Pękali w Szalowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 738-18-54-167
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szalowa 16
1.5.2.) Miejscowość: Szalowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-331
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 183540630
1.5.8.) Numer faksu: 183540630
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spszalowa@luzna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zsszalowa.luzna.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-962573bf-ac25-4581-a934-ebb619289687
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335157
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021372/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287195
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 476256,89 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna.
2. Zakres zamówienia obejmuje :
Sprzedaż i dystrybucję gazu ziemnego dla potrzeb własnych Gminy Łużna. Zamówienie dotyczy 22 punktów poboru gazu, stanowiących budynki rozmieszczone w granicach administracyjnych Gminy Łużna. Elementem zamówienia jest również przeprowadzenie procedury zmiany dostawcy dla punktów, dla których proces zmiany Sprzedawcy następuje po raz kolejny (czyli wszystkich punktów objętych postępowaniem), obejmujące w przypadkach tego wymagających dokonanie w imieniu Zamawiającego wypowiedzenia dotychczasowych umów kompleksowych oraz przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do podpisu wszelkich dokumentów służących przeprowadzeniu tych zmian.
3. Wymagane parametry dostaw :
Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umów zawierających postanowienia dotyczące sprzedaży oraz postanowienia dotyczące świadczenie usług przesyłania / dystrybucji gazu (umowa kompleksowa). Umowy te będą wykonywane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne i ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na podstawie w/w aktów prawnych. W zakresie akcyzy zastosowanie mają również przepisy ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r, poz. 1542 z późniejszymi zmianami).
4. Wielkość zamówienia :
Zamawiający oświadcza, iż podane w dokumentach zamówienia łączne prognozowane zużycie gazu ziemnego jest oszacowane na cały okres objęty zamówieniem, tj. 12 miesięcy. Szacunkowa, wyrażona w jednostkach energii ilość dostarczanego paliwa gazowego w tym okresie wynosi 1 650 052 kWh.
5. Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych punktów poboru zawarte są w załączniku Nr 8a – wykaz punktów poboru gazu do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 555591,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 555591,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 555591,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: myORLEN Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 147003421
7.3.3) Ulica: Jana Kazimierza 3
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-248
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 555591,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-08-01 do 2027-07-31| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |