„Usługi sprzętowe spycharką na Miejskim Składowisku Odpadów Komunalnych w Zabrzu zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 19G”
MOSiR w Zabrzu Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335171
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335171/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-10 09:48
- Lokalizacja
- Zabrze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e2a50f0a-c580-4a15-af11-e8b8da819368
- Identyfikator
- 6482356252
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335171 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługi sprzętowe spycharką na Miejskim Składowisku Odpadów Komunalnych w Zabrzu zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 19G”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MOSiR w Zabrzu Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276854640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Matejki 6
1.5.2.) Miejscowość: Zabrze
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-800
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 271 66 40
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mosir.zabrze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mosir.zabrze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mosir-zabrze.ezamawiajacy.pl/pn/MOSIR-ZAB/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
sport, rekreacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usługi sprzętowe spycharką na Miejskim Składowisku Odpadów Komunalnych w Zabrzu zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 19G”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2a50f0a-c580-4a15-af11-e8b8da819368
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335171
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275850
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KZP/3/V/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 129220,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usług spycharką o mocy min. 110 KW (150 KM) wraz z obsługą operatorską oraz zapewnieniem poprawnej pracy sprzętu (w tym m.in. zakup paliwa i płynów eksploatacyjnych) na Miejskim Składowisku Odpadów Komunalnych w Zabrzu zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 19G.
1.1. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia jest zobowiązany zapewnić pracę spycharki na składowisku przy przetwarzaniu odpadów w ramach prowadzonych prac rekultywacyjnych związanych z zamknięciem eksploatowanej kwatery nr 1 i nr 2 składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne. Prace będą wykonywane w godzinach pracy składowiska. Zamawiający wskazuje, że składowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7: 00 – 15:00.
1.2. Wykonawca będzie wykonywał zamówienie przy użyciu spycharki o mocy równej lub większej niż 110 KW (150 KM).
1.3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie wg potrzeb Zamawiającego, zgłaszanych przez kierownika MSOK lub upoważnionego pracownika z dwutygodniowym wyprzedzeniem - praca sprzętu będzie uzależniona od ilości dostaw przyjmowanych odpadów, w tym poprzez:
a) Wykonywanie warstwy rekultywacyjnej na składowisku z odpadów do tego przeznaczonych w ramach rzędnych projektowanych i innych wytycznych związanych z rekultywacją i zamknięciem składowiska;
b) Niwelację ubytków erozyjnych na składowisku z odpadów do tego przeznaczonych w ramach rzędnych projektowanych i innych wytycznych związanych z rekultywacją i zamknięciem składowisk;
c) Konserwację, naprawę, budowę dróg dojazdowych wewnętrznych do miejsca zrzutu odpadów komunalnych na składowisku;
d) Wszelkie prace ziemne związane z prawidłową eksploatacją składowiska;
e) Holowanie pojazdów do miejsca zrzutu odpadów.
1.4. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia ciągłości pracy sprzętu, a w razie awarii zobowiązany jest do zabezpieczenia pracy sprzętu przed upływem 1 (jednej) godziny od awarii.
1.5. Wykonawca zobowiązany jest zgłosić kierownikowi obiektu telefonicznie gotowość sprzętu do pracy.
1.6. Usługi sprzętowe spycharką o mocy równej lub większej niż 110 KW (150 KM) będą realizowane w wymiarze: 184 h (podstawa), do 344 h (opcja).
1.7. Osobno należy wyliczyć koszt transportu sprzętu w obie strony z podziałem na przywóz i wywóz sprzętu.
1.8. UWAGA! Teren objęty pracami rekultywacyjnymi posiada studnie odgazowujące.
1.9. Zamawiający zrealizuje przedmiot zamówienia w wielkości nie mniejszej niż: 184 h.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 104087,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 104087,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 104087,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „EKOBUD” Ganczarski, Wianecki Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 649-001-23-20
7.3.3) Ulica: Konarskiego 1
7.3.4) Miejscowość: Piekary Śląskie
7.3.5) Kod pocztowy: 41-947
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 104087,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wartość umowy obejmuje prawo opcji.| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |