TP 55/26 - Obsługa serwisowa zgodna z wymogami producenta "Olympus"
WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.J.GROMKOWSKIEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335447
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335447/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-10 10:31
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-141903b1-aa98-4c53-bfaa-46ba5be67979
- Identyfikator
- 8951631106
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335447 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
TP 55/26 - Obsługa serwisowa zgodna z wymogami producenta "Olympus"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.J.GROMKOWSKIEGO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290469
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Koszarowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 51-149
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: enowakowska@szpital.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.wroc.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_gromkowskiego1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
TP 55/26 - Obsługa serwisowa zgodna z wymogami producenta "Olympus"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-141903b1-aa98-4c53-bfaa-46ba5be67979
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335447
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00122260/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Zakup usług przeglądów technicznych urządzeń producenta Olympus
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316119
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP 55/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 419465,86 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest obsługa serwisowa zgodna z wymogami producenta „Olympus” przez okres 12 miesięcy.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) załącznik nr 1 do SWZ Formularz asortymentowo-cenowy.
2) załącznik nr 1A do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
3) załącznik nr 1B do SWZ Lista urządzeń.
4) załącznik nr 1C do SWZ Harmonogram przeglądów.
3. Szczegółowe warunki wykonania zamówienia określa załącznik nr 5 do SWZ - Wzór Umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku przedmiotowego postępowania do Zamawiającego wpłynęły wnioski wykonawców o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Szczegółowa analiza podniesionych w zapytaniach kwestii – w szczególności dotyczących wymogów posiadania określonych certyfikatów i autoryzacji producenta – doprowadziła Zamawiającego do wniosku, że Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), kryteria oceny ofert oraz warunki udziału zostały sformułowane w sposób wadliwy.Zapisy te w praktyce bezpodstawnie zawężają krąg potencjalnych oferentów do Wykonawców posiadających określony status u producenta, co stanowi bezpośrednie naruszenie przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych (PZP), w szczególności:
• Art. 16 PZP, nakazującego przygotowanie i przeprowadzenie postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców;
• Art. 99 PZP, który zakazuje opisywania przedmiotu zamówienia w sposób, który mógłby utrudnić uczciwą konkurencję;
• Art. 112 PZP, który wymaga, aby warunki udziału w postępowaniu określone były w sposób proporcjonalny do przedmiotu zamówienia i nie ograniczały dostępu do zamówienia zdolnym wykonawcom.
Występująca wada ma charakter nieusuwalny w ramach obecnej procedury. Uwzględnienie postulatów wykonawców i zapewnienie pełnej, uczciwej konkurencji nie jest możliwe poprzez prostą modyfikację zapisów czy udzielenie wyjaśnień na bieżąco. Wymaga to od Zamawiającego wstrzymania procesu, przeprowadzenia ponownej, gruntownej analizy potrzeb oraz całkowitego przemodelowania opisu technicznego przedmiotu zamówienia, aby stał się on w pełni neutralny.
Prowadzenie tak głębokich prac analitycznych i dokonywanie fundamentalnych zmian założeń przetargu w trakcie trwającego postępowania naruszyłoby zasadę przejrzystości i stabilności warunków zamówienia. Dalsze prowadzenie postępowania obarczonego tak istotną wadą prawną uniemożliwia zawarcie umowy niepodlegającej unieważnieniu. W związku z powyższym, unieważnienie postępowania na tym etapie jest w pełni uzasadnione i konieczne.
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |