„Przebudowa drogi leśnej w Leśnictwie Nanice- Etap I ”
NADLEŚNICTWO WEJHEROWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335492
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335492/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 10:36
- Lokalizacja
- Wejherowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0199527d-3d98-4174-90f6-4673d810c40e
- Identyfikator
- 5880008082
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335492 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi leśnej w Leśnictwie Nanice- Etap I ”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO WEJHEROWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190036849
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 247 B
1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 586729810
1.5.8.) Numer faksu: 586729800
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wejherowo@gdansk.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wejherowo.gdansk.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_wejherowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi leśnej w Leśnictwie Nanice- Etap I ”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0199527d-3d98-4174-90f6-4673d810c40e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335492
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00502239/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa odcinka drogi leśnej L.Nanice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273278
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.271.50.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 460257,43 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 249222,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa drogi leśnej w Leśnictwie Nanice – ETAP I” w tym wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją techniczną, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5.2. Z uwagi na wytyczne i wskazania Inwestora oraz możliwość wystąpienia konieczności finansowania etapowego inwestycji, dokumentacja została podzielona na trzy niezależne etapy realizacyjne (części). Każda część będzie przedmiotem osobnego, niezależnego postępowania.
Niniejsze postępowanie dotyczy wyłącznie realizacji Etapu I.
Pozostałe etapy tj. II i III nie są przedmiotem niniejszego zamówienia i zostaną uruchomione w ramach odrębnych procedur.
5.3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg
5.4. Zakres prac:
Przebudowa odcinka drogi leśnej, w ramach którego przewiduje się:
• Wykonanie robót przygotowawczych:
Zakres przygotowawczy obejmuje roboty związane z przygotowaniem terenu pod realizację robót drogowych. W celu realizacji w/w robót należy sporządzić i uzgodnić z zarządcą drogi tj. Zamawiającym zakres oraz formę wykonania robót drogowych. Do zakresu robót przygotowawczych należy również zakres związany z usunięciem istniejących drzew i zakrzaczeń znajdujących się kolizyjnie w koronie projektowanej drogi (roboty w zakresie usunięcia drzew po stronie Zamawiającego, roboty związane z usunięciem karpin i zakrzaczeń w zakresie Wykonawcy – za zg.z ust. z Inwestorem/Zamawiającym).
• Roboty ziemne:
• Niwelacją istniejącego terenu w celu doprowadzenia do projektowanego profilu korony
drogowej (w tym poszerzenia wykopów, wąwozów, niwelacja przewyższeń, nasypy).
• Korytowaniem powierzchownym w celu usunięcia zalegającej darniny i gruntów organ.
• Profilowanie podłoża pod konstrukcję drogi, poboczy gruntowych.
• Profilowaniem skarp, podłoża na poszerzeniach pod w-wy konstrukcyjne do wartości
założonych w projekcie. Projekt zakłada pochylenie skarp w wykopach, na nasypach oraz w rowach w stosunku co najmniej 1:1,5 / zalecane 1:2 a zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne do wartości Is≥1.00.
• Humusowaniem terenów skośnych i płaskich wraz z obsiewem mieszanką traw drogowych. Odwodnienie:
Wody deszczowe z zakresu inwestycyjnego odprowadzane będą powierzchniowo za pomocą przyjętych pochyleń podłużnych i poprzecznych na tereny zielone przyległe do drogi w zakresie działek leśnych na których to znajduje się dany odcinek drogi. Projekt nie wnosi zasadniczych zmian w stosunku do pierwotnie / aktualnie występujących uwarunkowań tj. zlewnia, ukierunkowanie i rozprowadzenie wód opadowych pozostaje nie zmienne. Projekt w zakresie odwodnienia zakłada wykonanie wodospustów stalowych C160 jako element punktowy, poprzeczny, nawierzchni drogowej, zamontowany w nawierzchni w zaniżeniach niwelety drogowej w miejscach wskazanych jako dodatkowe odwodnienie powierzchowne jezdni i pobocza mające na celu dogodniejsze przechwycenie wód opadowych z nawierzchni w danej lokalizacji wraz z odprowadzeniem ich po za koronę drogi.
• Urządzenia sieci podziemnych i napowietrznych:
Projekt nie zakłada budowy nowych sieci podziemnych i napowietrznych w zakresie inwestycyjnym. Uzyskana MDCP od geodety oraz zasób internetowy dostępnych e-map również nie wykazuje sieci podziemnych w danym zakresie zaplanowanych robót. Jednakże z uwagi na możliwie potencjalne występowanie sieci, szczególnie w obrębie początkowym inwestycji należy prace budowlane prowadzić ze szczególną ostrożnością a roboty ziemne w danym obrębie należy wykonywać ręcznie i pod stałym nadzorem osób uprawnionych. Należy wykonać przekopy kontrolne w celu zlokalizowania ewentualnych sieci i je zabezpieczyć na czas prowadzenia robót drogowych (w przypadku konieczności zabezpieczenia sieci na stałe, należy postępować zgodnie z warunkami wskazanymi przez gestora danej sieci w uzgodnieniu jakie wydał lub jak zostało ustalone to na etapie trwania prac budowlanych z przedst. Zamawiającego).
• Roboty konstrukcyjne:
-Przeprofilowanie wraz z dogęszczeniem istniejącej nawierzchni/podłoża
-Wykonanie podbudowy zasadniczej
-Wykonanie nawierzchni na drodze, zjazdach, mijankach, poboczach o docelowych parametrach
-Wykonanie umocnień i robót konstrukcyjnych przybocznych w tym wodospustów.
• Parametry proj. nawierzchni drogowej:
- kategoria: DW/DL (Droga Wewnętrzna/ Droga Leśna)
- szerokość korony drogi zasadniczej: 4,50 m (jezdnia + pobocze utwardzone)
- szerokość nawierzchni jezdni drogowej: 3,50m
- szerokość poboczy z mieszanki/utwardzonych: 2*0,5m
- szerokość poboczy gruntowych: 2 x 0,50 (min.1,0m w obrębie zaniżeń, wykopów bez rowów)
- szerokość nawierzchni jezdni na mijankach: 3,00m + skos 1:7
- spadki poprzeczne nawierzchni drogowej: jednostronny 3% /obustronny 5%
- spadki poprzeczne poboczy: zewnętrzne 3% i 6-8%, 15-20% (dotyczy poszerzonych do 1,00m)
- spadki podłużne drogi: w nawiązaniu do rzędnych istniejących i projektowanych
- ukształtowanie wysokościowe: w nawiązaniu do terenu istniejącego i profilu podłużnego
• Założenia konstrukcyjno-nawierzchniowe:
- w-we podbudowy zasadniczej (po zag. E2≥130MPa)
- w-wa nawierzchniowa (po zag. E2≥150MPa)
- pobocza utwardzone (po zag. E2≥150MPa)
Dokładne dane założeniowe zostały przedstawione na rysunkach graficznych/ przekrojach
normalnych, konstrukcyjnych załączonych do niniejszej dokumentacji projektowej (PNK)
(w przypadku lokalnych zaniżeń parametrowych, podłoże należy doprowadzić do wartości G1)
• Zestawienie zasadniczych powierzchni projektowych:
- jezdnia/nawierzchnia: 2467,0 m2
- pobocza utwardzone: 696,5 m2
- mijanki: 132,0 m2
- zjazdy: 361,0 m2
• Założenia projektowanej drogi: założenia materiałowe - Objaśnienia:
- PBSM – Przekrusz Betonowy Stabilizowany Mechanicznie fr. 0/63mm
Kruszywo Betonowe frakcji 0/63mm powstałe z przekruszenia betonów twardych
- KŁSM – Kruszywo Łamane Stabilizowane Mechanicznie fr. 0/31,5mm
- C50/10 – Wymagany Stopień Przekruszenia Kruszywa Łamanego
Konstrukcja dla całego układu drogowego:
- Nawierzchnia: KŁSM 0/31,5mm C50/10 kamienie gr.10cm
- Podbudowa: PBSM 0/63mm C50/10 gr.15cm
- Pobocza Utwardzone: tożsami jak dla trasy zasadniczej
• Założenia dla zakresu robót ziemnych:
̶ zagęszczenie podłoża pod w-wy konstrukcyjne: Is≥1.00
̶ zagęszczenie terenu przyległego do drogi: Is≥0,95
̶ parametr pochylenia skarp: min.1:1,5 / zalecana 1:2
Wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych
Zakres robót wykończeniowych odnosi się głównie do robót porządkowych po wykonanych robotach drogowych. Teren znajdujący się w obszarze działań budowlanych należy doprowadzić do stanu porządkowego i użytecznego. Z terenu inwestycyjnego należy uprzątnąć wszelkie pozostawione rzeczy związane z procesem realizacyjnym. Przed przystąpieniem do procesu odbiorowego, w/w zakres robót należy odebrać przy udziale wyznaczonego Nadzoru-podmiotu wyznaczonego przez Zamawiającego/Inwestora.
5.5. Szczegółowy przedmiot zamówienia określają n/w załączniki stanowiące dokumentację projektową i Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR):
1) Załącznik nr 10 do SWZ – Dokumentacja projektowa
2) Załącznik nr 11 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
3) Załącznik nr 12 do SWZ – Przedmiar robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 227392,38 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 368961,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227392,38 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.U.T. "ARWIT" Arkadiusz Wicki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5881763780
7.3.3) Ulica: Gen. Sikorskiego 3
7.3.4) Miejscowość: Luzino
7.3.5) Kod pocztowy: 84-242
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227392,38 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |