DG.26.02.2026.JM - roboty budowlane w postaci remontu elewacji Pałacu w Tułowicach wykonywane na terenie Zespołu Szkół w Tułowicach, ul. Zamkowa 1
ZESPÓŁ SZKÓŁ W TUŁOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335504
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335504/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 10:37
- Lokalizacja
- Tułowice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-52bc8370-0a5f-4b82-88bd-65dcb186908a
- Identyfikator
- 9910248351
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335504 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
DG.26.02.2026.JM - roboty budowlane w postaci remontu elewacji Pałacu w Tułowicach wykonywane na terenie Zespołu Szkół w Tułowicach, ul. Zamkowa 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ W TUŁOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 532320141
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Tułowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-130
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@tltulowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.tltulowice.pl/nowa/index.php
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-52bc8370-0a5f-4b82-88bd-65dcb186908a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DG.26.02.2026.JM - roboty budowlane w postaci remontu elewacji Pałacu w Tułowicach wykonywane na terenie Zespołu Szkół w Tułowicach, ul. Zamkowa 12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52bc8370-0a5f-4b82-88bd-65dcb186908a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335504
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00277497
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DG.26.02.2026.JM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty budowlane w postaci remontu elewacji Pałacu w Tułowicach
wykonywane na terenie Zespołu Szkół w Tułowicach, ul. Zamkowa 1
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający stwierdza, że w opublikowanych dokumentach przedmiotowego zamówienia w treści SWZ, rozdział 15 (sposób obliczenia ceny oferty), w pkt 15.4. Zamawiający wskazał nieprawidłową stawkę podatku VAT, tj. 23%, zamiast poprawnej – 8%. „15.4. Stawkę podatku od towarów i usług (VAT) należy uwzględnić w wysokości obowiązującej na dzień składania ofert. Zamawiający przyjmuje, że roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia oparte są na 23% stawce podatku VAT. W przypadku naliczenia przez Wykonawcę innej stawki podatku VAT, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić dokumenty / kopie dokumentów uprawniających go do naliczenia podatku VAT”. Fakt ten wynika z omyłki osób prowadzących postępowanie o udzielenie zamówienia, które sugerując się opracowanym wcześniej kosztorysem inwestorskim opartym na 23% stawce podatku VAT, nie zwróciły uwagi na przeznaczenie i związaną z tym klasyfikację obiektu budowalnego. Budynek Pałacu w Tułowicach, stanowiący przedmiot omawianych robót budowlanych wykorzystywany jest jako internat dla uczniów Zespołu Szkół w Tułowicach, zatem zaliczony jest do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym (PKOB 11), do którego stosuje się 8% stawkę podatku od towarów i usług.Po upływie terminu wyznaczonego na składanie ofert nie można już usunąć omawianej wady (wskazanej przez Zamawiającego nieprawidłowej, 23% stawki podatku VAT), zatem nie można prawidłowo wybrać oferty najkorzystniejszej i udzielić tego zamówienia wybranemu Wykonawcy, bowiem zgodnie z art. 17 ust. 2 Ustawy: „Zamówienia udziela się Wykonawcy wybranemu zgodnie przepisami ustawy”.
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |