Roboty budowlane na parterze budynku B, klatce BC oraz elewacji tych budynków Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy
SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335569
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335569/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 10:47
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-581d0c02-46e9-4eaa-be5f-af02c666f3e3
- Identyfikator
- 9531094487
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335569 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane na parterze budynku B, klatce BC oraz elewacji tych budynków Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY
1.3.) Oddział zamawiającego: SP PSP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090585370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Glinki 86
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-861
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: +47 751 46 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 523753077
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sppsp.bydgoszcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12942181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane na parterze budynku B, klatce BC oraz elewacji tych budynków Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-581d0c02-46e9-4eaa-be5f-af02c666f3e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335569
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00133185/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Roboty budowlane na parterze budynku B wraz z klatką schodowa i elewacją dla Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203833
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SPT.2370.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4367787,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane na parterze budynku B, klatce BC oraz elewacji tych budynków Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z dokumentacją budowlaną, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarem robót (stanowi materiał pomocniczy), wg podziału na poszczególne branże:
a) Branża architektoniczna,
b) Branża sanitarna,
c) Branża elektryczna.
Roboty budowlane należy wykonać, zgodnie z dokumentacją projektową, kosztorysami, przedmiarami (materiał pomocniczy) stanowiącymi załączniki nr 8, 8a, 8b, 9, 10, 11, 12 oraz 13 do niniejszej SWZ.
Dokumentacja projektowa zawiera następujące projekty, kosztorysy i przedmiary (materiał pomocniczy) dla poszczególnych budynków i jest podzielona jak poniżej:
a) Budynek B parter:, Zał. nr 8 Projekt pierwotny bud. B parter; Zał. nr 8a - Projekt zamienny bud. B parter; Zał. nr 8b - Projekt uzupełniający bud. B parter dla os.
z niepełnosprawnościami + przedmiary i kosztorysy dla bud. B;
b) Klatka BC: Zał. nr 9 projekt pierwotny klatka BC + przedmiary i kosztorysy dla klatki BC; Zał. nr. 8b uwzględnia również dostępność dla osób z niepełnosprawnościami dla klatki BC;
c) Elewacje budynku B: Zał. nr 10 - Projekt pierwotny bud. B elewacja + przedmiary
i kosztorysy dla elewacji bud. B;
d) Elewacje budynku BC: Zał. nr 11 - Projekt pierwotny klatka BC elewacja + przedmiary
i kosztorysy dla elewacji bud. BC;
e) Wytyczne dotyczące dostawy i montażu kontroli czasu pracy: Zał. nr 12 - Kontrola czasu pracy; (Wykonawca musi wycenić i dopisać pozycje dotyczące kontroli czasu pracy do składanego kosztorysu);
f) Wytyczne dla Wykonawcy dot. pralnic na ubrania specjalne strażaków – należ wykonać w pomieszczeniu pralni razy 3 komplety dla podłączenia trzech pralnic, które dostarczy Wykonawca: Zał. nr 13 - Wytyczne dot. pralnic na ubrania specjalne strażaków; (Wykonawca musi wycenić i dopisać pozycje dotyczące dostawy i montażu pralnic do składanego kosztorysu);
W przypadku braku informacji w projekcie po aktualizacji, uzupełnieniem jest projekt pierwotny dołączony do SWZ, który należy również wziąć pod uwagę przy wycenie
i realizacji robót budowlanych. Dodatkowo Zamawiający zamieścił projekt uzupełniający zawierający dostosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami, który również należy przyjąć do wyceny i realizacji całości inwestycji. Wykonawca do wyceny powinien uwzględnić wszystkie prace potrzebne do całkowitej realizacji przedmiotu zamówienia.
Przedmiary robót są tylko materiałem pomocniczym. Jeżeli Wykonawca po dokonaniu wizji lokalnej (pkt. 2.6 SWZ) uzna, że konieczne jest uwzględnienie prac i materiałów nieuwzględnionych w dokumentacji, powinien przyjąć je do wyceny. Jeżeli wykonawca uzna, że w danej pozycji należy zwiększyć ilość materiału, sprzętu lub robocizny powinien uwzględnić to przy wycenie przedmiotu umowy (np. równanie ścian tynkiem w celu uzyskania kątów prostych niezbędnych do uzyskania efektu zgodnie ze sztuką budowlaną lub np. warstwy wyrównawcze posadzek).
Zamawiający wymaga, aby zastosowane materiały oraz wyposażenie budynków były wykonane
z dobrej jakości materiałów w związku ze specyfiką użytkową obiektu, odporne na uszkodzenia i trwałe.
Wszystkie materiały zastosowane w trakcie wykonywania robót budowlanych oraz dostarczone wyposażenie muszą zostać przedstawione przez Wykonawcę w postaci karty materiałowej do pisemnej akceptacji przez Zamawiającego.
Ponadto do wyceny należy przyjąć oraz uwzględnić w składanym kosztorysie następujące pozycje:
Wyposażenie teleinformatyczne tj. switche, anteny i UPS muszą być kompatybilne
z posiadanymi przez Zamawiającego i w celu rozbudowy systemu należy przyjąć wyposażenie
o następujących parametrach:
1. HP ARUBA 2930F (JL558A) dodatkowo do każdego Switcha 2 wkładki miniGbic firmy HP 10Gbps
2. Switch Ubiquiti 24p USW-ENTERPRISE-24-POE 12x2,5G 12x1G 2x10G SFP+ dodatkowo do każdego Switcha 2 wkładki miniGbic 10Gbps
3. Anteny WiFi Ubiquiti U6 Enterprise
4. Anteny WiFi FortiAP 441K
punkty 3 i 4 po 4 szt.
5. UPS APC APC Smart-UPS (1500VA/900W, 4x IEC, AVR, LCD, RACK)
Należy również dostarczyć odpowiednią ilość patchcordów, aby połączyć patch-panele ze switchami (RJ45 i minibic).
6.Wszystkie montowane kamery firmy BCS 8 mpx, wraz z rejestratorem kamer firmy BCS 8 dyskowym, wyposażonym w 6 dysków 8 tb każdy. Rejestrator musi obsługiwać minimum do 128 kamer.
W przypadku próby zaproponowania innego wyposażenia teleinformatycznego musi ono być ustalone z Zamawiającym i zaakceptowane przez niego przed złożeniem oferty w celu wcześniejszej akceptacji np. w formie pytania do postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4129449,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7764625,97 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5204880,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PUBR Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9532171729
7.3.3) Ulica: Toruńska 109
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-844
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5204880,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |