Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów, w Miliczu – kładka nr 1 i 2, na działce nr 27/3, 27/4, 27/5, AM 30, gmina Milicz

Gmina Milicz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00335807
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00335807/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-10 11:19
Lokalizacja
Milicz, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20efb248-e22f-46d6-9880-00bca8f84110
Identyfikator
9161306571
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

DAMIAN KMIECIAKMilicz, PL · lot 0
438 399,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335807 z dnia 2026-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów, w Miliczu – kładka nr 1 i 2, na działce nr 27/3, 27/4, 27/5, AM 30, gmina Milicz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Milicz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934710

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Trzebnicka 2

1.5.2.) Miejscowość: Milicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: t.tatarek@milicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/milicz

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1312212

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów, w Miliczu – kładka nr 1 i 2, na działce nr 27/3, 27/4, 27/5, AM 30, gmina Milicz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20efb248-e22f-46d6-9880-00bca8f84110

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335807

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017294/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów, w Miliczu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2021-2027 Rybactwa dla Doliny Baryczy Działanie 1.3 Wsparcie zrównoważonej turystyki

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248611

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IFE.271.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 730847,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Operacja pn. „Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów w Miliczu” realizowana
w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) Lokalna Strategia Rozwoju na
lata 2021-2027 Rybactwa dla Doliny Baryczy Działanie 1.3 Wsparcie zrównoważonej turystyki
Opis przedmiotu zamówienia.
Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów, w Miliczu – kładka nr 1 i 2, na działce nr 27/3, 27/4, 27/5, AM 30, gmina
Milicz.
ZAKRES ROBÓT DO WYKONANIA:
Przedmiotem zadania są roboty remontowe obejmujące wymianę wyposażenia (balustrady, łożyska) oraz nawierzchni kładki i elementów pochylni doprowadzających do niej ruch. Ponad to przewiduje się naprawy (fundamenty, konstrukcja pomostu) i odtworzenie zabezpieczeń antykorozyjnych elementów konstrukcyjnych obiektu (ruszt stalowy). A także wykonanie fundamentów pod pochylnie kładki.
Parametry techniczne:
- długość całkowita obiektu (bez najazdów) 13,10 m
- szerokość całkowita przęsła: 3,00 m
- światło ciągu pieszego na obiekcie: 1,74 m
(dotyczy jednego z dwóch mostków) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia jest zgodny z dokumentacją projektową p.n. „Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów w Miliczu – kładka nr 1, do realizacji na działce nr 27/4, AM30, obręb Milicz” oraz „Remont dwóch kładek pieszych w parku Maltzanów w Miliczu – kładka nr 2 do realizacji na działkach nr 27/3, 27/4, 27/5, AM30, obręb Milicz” opracowaną przez JR Projekt-Nadzór, ul. Małopolna 20/2, 56-400 Oleśnica.
Zadanie realizowane w oparciu o decyzje pozwolenia na budowę nr 245/2024 z dnia 17 października 2024r. oraz decyzji nr 246/2024 z dnia 17 października 2024 roku.
Wyżej wymienione dokumentacje są integralnymi elementami opisu przedmiotu zamówienia, służącymi do ustalenia przez Oferentów zakresu robót oraz wysokości wynagrodzenia ryczałtowego i stanowią Załącznik nr 12 do Specyfikacji.
UWAGA: Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą kosztorysu ofertowego (Załącznik nr 1A). Z uwagi na przyjęte wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorys ten będzie miał charakter wyłącznie dokumentu pomocniczego i informacyjnego.
Będzie on służył Zamawiającemu w szczególności do:
1) Weryfikacji, czy oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia (zgodnie z art. 224 PZP);
2) dokonywania rozliczeń w przypadku wystąpienia konieczności zmiany umowy zgodnie z art. 455 PZP i § 14 projektu umowy;
3) wyceny zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (powtórzenie podobnych robót), o ile zostaną one udzielone.
Wynagrodzenie ryczałtowe obejmuje wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym wszelkie wydatki niezbędne do jego pełnego wykonania zgodnie z dokumentacją projektową oraz opisem przedmiotu zamówienia.
Sporządzając ofertę wykonawca winien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na wynagrodzenie ryczałtowe. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania pełnego zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego.
Dane niezbędne do wyceny zadania i obliczenia ceny należy określić na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej oraz zalecanej przez Zamawiającego wizji lokalnej, przeprowadzonej na miejscu budowy.
Materiały, rozwiązania równoważne 1) Wszędzie tam, gdzie Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen
technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych.
2) Jako równoważne dopuszcza się inne rozwiązania, niż podane w opisie przedmiotu zamówienia pod warunkiem zagwarantowania równorzędnych parametrów technicznych i technologicznych nie gorszych oraz zgodności z
obowiązującymi wymaganiami prawnymi.
3) Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w opisie przedmiotu zamówienia, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów.
4) Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi integralną część specyfikacji warunków zamówienia, nazwy własne materiałów i urządzeń należy czytać „lub równoważne”.
5) Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub
poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku gdy powołane są normy i przepisy państwowe lub odnoszące się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania, niż powołane normy i przepisy.
6) Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Wszelkie materiały użyte do budowy podlegają zatwierdzeniu przez Zamawiającego i Inspektora Nadzoru Inwestorskiego przed ich zamówieniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 438399,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 739788,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 438399,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DAMPOL-BUD Damian Kmieciak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9161353228

7.3.3) Ulica: ul. Kazimierza Pułaskiego 8

7.3.4) Miejscowość: Milicz

7.3.5) Kod pocztowy: 56-300

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

W związku z udostępnieniem zasobów w zakresie zdolności zawodowej ( wykonanych robót) Wykonawcą, który zrealizuje roboty będzie: KSH STEEL SP. Z O.O., z siedzibą w Śremie, ul. Grunwaldzka 27c.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 438399,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane