Opracowanie dokumentacji projekt. oraz wykonanie robót budowl. „Zakup budynków socjalnych wraz z budową przyłączy dla pracowników obsługujących transport publiczny w Olsztynie” – zamówienie podobne
ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00335917
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00335917/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 11:35
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-45b4202c-11be-4cc7-a5a5-57bded1a6aba
- Identyfikator
- 7393851186
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00335917 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projekt. oraz wykonanie robót budowl. „Zakup budynków socjalnych wraz z budową przyłączy dla pracowników obsługujących transport publiczny w Olsztynie” – zamówienie podobne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281358034
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ryszarda Knosały 3 lokal 5B
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-015
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdzit.olsztyn.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdzit.olsztyn.eu
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projekt. oraz wykonanie robót budowl. „Zakup budynków socjalnych wraz z budową przyłączy dla pracowników obsługujących transport publiczny w Olsztynie” – zamówienie podobne2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45b4202c-11be-4cc7-a5a5-57bded1a6aba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335917
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
1. Zamawiający w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym znak: NZ.2510.5.2026 pn. Opracowanie dokum. proj. oraz wykonanie robót bud. na zadaniu: „Zakup budynków socjalnych wraz z budową przyłączy dla pracowników obsługujących transport publiczny w Olsztynie” w następujących dokumentach: 1) SWZ (ROZDZIAŁ XXIII), 2) Ogłoszeniu o zamówieniu nr 2026/BZP 00085405 z dn. 2026-01-30 przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp,
2. W dniu 18.05.2026 r. w przedmiotowej sprawie została zawarta umowa z Przedsiębiorstwem Inżynieryjno-Budowlanym SANBUD Sp. z o.o., Stalowa 4, 10-420 Olsztyn,
3. Zamówienie z wolnej ręki będzie udzielone Wykonawcy, o którym mowa w ust. 2 i będzie polegało na powtórzeniu robót przewidzianych w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego.
4. Wartość zamówienia z wolnej ręki została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZ.2510.41.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych na zadaniu „Zakup budynków socjalnych wraz z budową przyłączy dla pracowników obsługujących transport publiczny w Olsztynie” – zamówienie podobne.
Realizacja zadania ma zostać wykonana w obrębie pętli Nagórki - ul. Wańkowicza – dz. 21/2 obr. 106 m. Olsztyn.
Wykonawca w ramach zamówienia uzyska wszystkie wymagane opinie, pozwolenia, uzgodnienia, decyzje oraz zatwierdzi dokumentację projektową, w tym projekt czasowej organizacji ruchu, wykona wszelkie roboty budowlane oraz będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją robót objętych dokumentacją w zakresie przedmiotu oraz udzieli gwarancji na wykonane przez siebie roboty oraz inne elementy objęte realizacją. Zamówienie obejmie w szczególności:
─ uzyskanie materiałów wyjściowych do projektowania, w tym mapy do celów projektowych;
─ wykonanie inwentaryzacji istniejącego zagospodarowania w zakresie niezbędnym do opracowania projektu oraz rzeźby i rzędnych terenu wraz z uzyskaniem informacji o istniejącym uzbrojeniu podziemnym;
─ uzgodnienie i zaopiniowanie projektów we właściwych jednostkach, w tym zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu;
─ opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami- zgodnie ze stosownymi przepisami; dokumentacja projektowa powinna zostać sporządzona w stopniu dokładności niezbędnym do prawidłowego wykonania robót budowlanych;
─ opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz Programu Funkcjonalno – Użytkowego (tekst jednolity: Dz.U. 2013 r. poz. 1129) oraz przedmiaru robót;
─ zapewnienia nadzoru podczas wykonywania robót przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia;
─ sprawowanie nadzoru autorskiego nad opracowaną dokumentacją projektową zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Budowlane oraz aktami wykonawczymi;
─ skuteczne uzyskanie decyzji – pozwolenia na budowę oraz wypełnienie formalności;
─ wykonanie robót budowlanych z zakresu wybudowania przyłączy, posadowienia kontenera i podłączenia go do mediów;
─ opracowanie dokumentacji powykonawczej;
─ zapewnienie gwarancji na użyte materiały.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45213300-6 - Obiekty budowlane związane z transportem
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7393264336,
7.3.4) Miejscowość: Olsztyn
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 317880,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 160 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |