Przygotowanie i wydawanie gorących posiłków klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie w okresie od dnia 1 lipca 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku
Gmina Miejska Kraków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00336011
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00336011/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-10 11:46
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-106f9308-f0ec-4f2f-8dc9-323303d3618f
- Identyfikator
- 6761013717
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336011 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie i wydawanie gorących posiłków klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie w okresie od dnia 1 lipca 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Józefińska 14
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-529
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: do@mops.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mops.krakow.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przygotowanie i wydawanie gorących posiłków klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie w okresie od dnia 1 lipca 2026 roku do dnia 31 grudnia 2026 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-106f9308-f0ec-4f2f-8dc9-323303d3618f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336011
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296881
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający przeprowadził uprzednio dwa postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie objętym przedmiotem niniejszego postępowania: pod sygn. 271.2.5.2026 - identyfikator postępowania BZP: ocds-148610-dcbd2d46-1643-4639-89a6-4e2d5d453c25. Postępowanie zostało unieważnione; drugie - pod sygn. 271.2.7.2026 - identyfikator postępowania BZP: cds-148610-cac076de-5165-442f-b109-df40a2058969. Postępowanie zostało unieważnione, a podstawę prawną unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego stanowił przepis art. 255 pkt 2 w związku z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. „b”, art. 226 ust. 1 pkt 5 i art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. Wykonawca w zakreślonym terminie nie wniósł wymaganego wadium.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.2.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 272593,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie osobom w kryzysie bezdomności - klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie gorącego jedno lub dwudaniowego posiłku, w ilości nie mniejszej każdorazowo niż 600ml lub 600g nie uwzględniając napojów między innymi woda, kawa, herbata, kompot oraz przystawek typu budyń, kisiel, galaretka owocowa.
Przykładowe zestawy dań
1. Bigos 500g
2 x Bułka kajzerka 100g
2. Krupnik 300g
Kasza gryczana 150g
Pieczeń wieprzowa 100g
Marchewka z groszkiem 80g
3. Zupa pomidorowa z ryżem 300g
Łazanki z mięsem i kapustą 300g
4. Zupa ziemniaczana 300g
Pierogi z serem 300g
5. Zupa ogórkowa z ryżem 350g
Ziemniaki 100g
Jajko sadzone 50g
Surówka z białej kapusty 100g
6. Rosół makaronem 350g
Placki ziemniaczane 250g
7. Zupa pieczarkowa z makaronem 300g
Ziemniaki 150g
Kotlet mielony 100g
Surówka z selera 80g
8. Zupa kalafiorowa z makaronem 300g
Ryż z jabłkami 300g
9. Ziemniaki 250g
Jajka gotowane z sosem
chrzanowym
250g
Marchewka z groszkiem 100
10. Fasolka po Bretońsku 500g
2 x Bułka kajzerka 300g
11. Zupa jarzynowa z lanym ciastem 300g
Gołąbki z mięsem i ryżem 250g
Sos pomidorowy lub pieczarkowy 80g
12. Zupa grochowa z makaronem 300g
Pierogi ruskie z cebulką 300g
13. Żurek z ziemniakami 300g
Ryba gotowana z jarzynami 200g
Ryż gotowany 100g
14. Zupa koperkowa 300g
Ziemniaki 100g
Zrazy 100g
Zasmażana kapusta lub buraczki 100g
Termin realizacji przedmiotu zamówienia: od dnia 1 lipca 2026 roku do dnia do dnia 31 grudnia 2026 roku włącznie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55322000-3 - Usługi gotowania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55320000-9 - Usługi podawania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 294400 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 294400 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 294400 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Anna Rogóż Firma Usługowo - Handlowa "Zielony Smok"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7951717818
7.3.3) Ulica: ul. Wojciecha Weissa 18/11
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-339
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 294400 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-11 do 2027-01-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |