„Termomodernizacja budynku PSP w Szczedrzyku”

GMINA OZIMEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00336019
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00336019/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-10 11:47
Lokalizacja
Ozimek, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-632aa792-371e-4f3f-9a94-b7fe46795170
Identyfikator
9910325175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA "BATOREX" SPÓŁKA CYWILNAKrzepice, PL · lot 0
3 373 890 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336019 z dnia 2026-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynku PSP w Szczedrzyku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OZIMEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413202

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Jana Dzierżona 4B

1.5.2.) Miejscowość: Ozimek

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugim.ozimek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozimek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminaozimek.ezamawiajacy.pl/pn/ozimek/demand/294887/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja budynku PSP w Szczedrzyku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-632aa792-371e-4f3f-9a94-b7fe46795170

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336019

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Umowa o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0324/24 – przedsięwzięcie pn. „Termomodernizacja budynku PSP w Szczedrzyku” w ramach Inwestycji: B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275316

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.10.2026.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3103800,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wszystkich koniecznych robót budowlanych wraz z uzyskaniem wszystkich koniecznych badań, prób, przeglądów, pozwoleń umożliwiających dalszą eksploatację zgodną z obowiązującymi przepisami dot. zadania pn. „Termomodernizacja budynku PSP w Szczedrzyku” uwzględniającej zakres wariantu optymalnego nr 1 Audytu Energetycznego z dnia 09.10.2024r., oraz zakresu dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje min.: docieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej wraz z montażem rolet od strony południowej, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, wykonanie instalacji pompy ciepła gruntowej współdziałającej z istniejącym kotłem olejowym, montaż nagrzewnic wodnych niskotemperaturowych, modernizację instalacji centralnego ogrzewania (wymiany grzejników) i wszystkie konieczne, towarzyszące powyższemu roboty.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również w ramach zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami dostępu do budynku szkoły wykonanie pochylni przy wejściu głównym do budynku szkoły. Dodatkowo planowane jest naklejenie na schody wykładziny antypoślizgowej. Szczegółowy zakres prac został ujęty w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w dokumentacji projektowej.
4. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady równości kobiet i mężczyzn. Realizacja zasady równości kobiet i mężczyzn oznacza zaplanowanie w projekcie takich działań, które wpłyną na wyrównywanie szans danej płci będącej w gorszym położeniu lub stworzenie takich mechanizmów, aby na żadnym etapie wdrażania projektu nie dochodziło do dyskryminacji i wykluczenia ze względu na płeć.
5. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oznacza, że Wykonawca musi w projekcie zachować zgodność z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Realizując projekt należy stosować Wytyczne Komisji Europejskiej dotyczące zapewnienia poszanowania Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Zakres i sposób realizacji zamówienia muszą być zgodne z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Wykonawca zobowiązany jest wykazać w projekcie brak sprzeczności z wymogami tego dokumentu.
6. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonych szczegółowo w umowie i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo zasięgnięcia opinii specjalisty – projektanta na temat oferowanych produktów, materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.

9. Opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa, przedmiar robót, audyt energetyczny oraz opinia ornitologiczna stanowią załączniki do SWZ.
10. Podczas realizacji inwestycji współfinansowanej z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0324/24 w ramach Inwestycji: B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, obowiązują wytyczne ujęte w katalogach, regulaminach itp., min. wskazane w Ramowym Katalogu Kosztów/Wydatków Kwalifikowanych NFOŚiGW oraz spójne z zasadami DNSH.
11. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3373890,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3989834,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3373890,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Remontowo - Budowlana BATOREX Spółka Cywilna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5742058693

7.3.4) Miejscowość: Krzepice

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3373890,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane