„Remont koryta cieku Strahowicki Potok”
Gmina Krzanowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00336055
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00336055/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 11:51
- Lokalizacja
- Krzanowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8f5ac9ce-4de7-468b-b739-86552f86dd1d
- Identyfikator
- 6391988851
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336055 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont koryta cieku Strahowicki Potok”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzanowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258428
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Morawska 5
1.5.2.) Miejscowość: Krzanowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-470
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@krzanowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzanowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8f5ac9ce-4de7-468b-b739-86552f86dd1d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont koryta cieku Strahowicki Potok”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f5ac9ce-4de7-468b-b739-86552f86dd1d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336055
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00088483/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Remont koryta cieku Strahowicki Potok
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299409
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.21.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie zadania pn.: „Remont koryta cieku Strahowicki potok” w tym wykonanie wszystkich prac opisanych w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest remont koryta cieku Strahowicki Potok na odcinku zlokalizowanym w gminie Krzanowice, w powiecie Raciborskim, wzdłuż granicy Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Czeskiej. Remont koryta ma za zadanie:
1) zwiększenie przepustowości urządzenia wodnego,
2) zwiększenia lokalnej retencji krajobrazowej,
3) ograniczenia erozji wodnej,
4) zabezpieczenie okolicznych terenów przed zalaniem w okresie wzmożonych przepływów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
45232452-5 - Roboty odwadniające
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt.2 Ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty, które podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 oraz art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienie postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |