Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Tulcach, Gmina Kleszczewo
Gmina Kleszczewo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00336184
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00336184/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-10 12:11
- Lokalizacja
- Kleszczewo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cd7fe1f0-2a28-4e37-8bbd-94cf5a9243ff
- Identyfikator
- 7773157115
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336184 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Tulcach, Gmina Kleszczewo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kleszczewo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258715
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poznańska 4
1.5.2.) Miejscowość: Kleszczewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-005
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: 618176033
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kleszczewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kleszczewo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12887661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Tulcach, Gmina Kleszczewo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd7fe1f0-2a28-4e37-8bbd-94cf5a9243ff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336184
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048547/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w Tulcach, Gmina Kleszczewo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184589
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia podstawowego jest wykonanie na rzecz Zamawiającego kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tulce, Gmina Kleszczewo, wraz z przepompowniami ścieków oraz budową sieci wodociągowej i nawierzchni na ul. Pocztowej w Tulcach, w zakresie niezbędnym do uzyskania wszystkich wymaganych prawem decyzji administracyjnych oraz umożliwiającym przeprowadzenie przez Zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych.
a) Dokumentacja zostanie opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane oraz rozporządzeniami wykonawczymi, w układzie określonym w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, i obejmie w szczególności:
uzyskanie i aktualizację map do celów projektowych w skali właściwej dla inwestycji, z naniesionym i zweryfikowanym w terenie uzbrojeniem,
b) wykonanie badań geotechnicznych oraz opracowanie opinii geotechnicznej i – w razie potrzeby – dokumentacji geologiczno–inżynierskiej, zgodnie z kategorią geotechniczną obiektu,
c) wykonanie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno - budowlanego i projektu technicznego w branży sanitarnej i drogowej (PZT, PAB, PT), obejmującego w szczególności:
- w branży sanitarnej: trasę projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, profile, lokalizacje i konstrukcje przepompowni ścieków, instrukcje rozruchu i pracy przepompowni ścieków, podłączenie do sieci energetycznej przepompowni ścieków, automatykę, elementy sieci kanalizacji sanitarnej takie jak studnie rewizyjne, studnie rozprężne, studnie przyłączeniowe, elementy sieci wodociągowej takie jak zasuwy, węzły, hydranty p.poż., przeciski lub przewierty,
- w branży drogowej: geometrię dróg, przekroje, profile, konstrukcje nawierzchni jezdni, chodników, odwodnienie, elementy bezpieczeństwa ruchu,
d) w przypadku braku możliwości prowadzenia sieci kanalizacyjnej bezkolizyjnie wykonanie projektów przebudowy istniejących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, w tym:
– kanalizacji deszczowej – w zakresie kolizji i przebudowy,
– sieci wodociągowej – w zakresie kolizji i przebudowy,
– sieci gazowej – w zakresie kolizji i przebudowy,
– sieci elektroenergetycznych – w zakresie kolizji i przebudowy,
– sieci telekomunikacyjnych – w zakresie kolizji i przebudowy,
– urządzeń melioracyjnych i przepustów drogowych – w zakresie kolizji i przebudowy,
e) wykonanie projektu ogrodzenia oraz wjazdów do przepompowni ścieków,
f) wykonanie projektu oświetlenia przejść dla pieszych,
g) opracowanie projektu docelowego oznakowania pionowego i poziomego w ramach stałej organizacji ruchu,
h) wykonanie inwentaryzacji zieleni, wraz z opracowaniem projektu gospodarki drzewostanem i projektu nasadzeń
zastępczych,
i) opracowanie operatu wodnoprawnego wraz z kompletnym wnioskiem i uzyskaniem decyzji pozwolenia wodno prawnego zgodnie z potrzebą,
j) opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia lub raportu o oddziaływaniu na środowisko (w zależności od wymagań organu) oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
k) uzyskanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzew i krzewów, jeśli będzie wymagana,
l) opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót,
m) opracowanie planu etapowania robót budowlanych,
n) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii, warunków technicznych i decyzji administracyjnych, w szczególności od: gestorów sieci, zarządców dróg, policji, straży pożarnej, organów ochrony środowiska, organów ochrony
zabytków (jeśli dotyczy), PKP PLK (jeśli dotyczy), właścicieli gruntów, zarządców cieków wodnych, operatorów transportu publicznego, jednostek odpowiedzialnych za gospodarkę wodno–ściekową,
o) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z ostemplowanym dziennikiem budowy,
p) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiORB) dla wszystkich branż,
q) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ),
r) opracowanie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich (metodą uproszczoną) i kosztorysów ofertowych, dla wszystkich branż.
Współpraca przy postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z Zamawiającym w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, w szczególności poprzez:
1) udzielanie pisemnych wyjaśnień na zapytania wykonawców dotyczące dokumentacji projektowej,
2) przygotowywanie, na żądanie Zamawiającego, niezbędnych modyfikacji lub uzupełnień dokumentacji, w zakresie wynikającym z zapytań i wyjaśnień,
3) uczestnictwo w spotkaniach i naradach organizowanych przez Zamawiającego w tym zakresie.
Współpraca przy postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z Zamawiającym w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, w szczególności poprzez:
4) udzielanie pisemnych wyjaśnień na zapytania wykonawców dotyczące dokumentacji projektowej,
5) przygotowywanie, na żądanie Zamawiającego, niezbędnych modyfikacji lub uzupełnień dokumentacji, w zakresie wynikającym z zapytań i wyjaśnień,
6) uczestniczenie w spotkaniach i naradach organizowanych przez Zamawiającego w tym zakresie.
Zakres zamówienia opcjonalnego – nadzór autorski
1) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia opcjonalnego polegającego na pełnieniu nadzoru
autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej.
2) Zakres szczegółowy nadzoru autorskiego określa § 2a projektu umowy.
Ponadto Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 9 do SWZ oraz projekcie umowy, który stanowi
załącznik nr 6 do SWZ.
2. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z przeznaczeniem, zasadami wiedzy technicznej i budowlanej,
wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w projekcie umowy, normami państwowymi i branżowymi oraz przepisami prawa budowlanego i innymi obowiązującymi w zakresie wykonywania opracowań projektowych oraz opatrzy ją w wykaz opracowań i oświadczenie, że jest ona kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
3. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych (w terminie 3 dni od daty przesłanego zapytania, udzielenie odpowiedzi na pytania Wykonawców w kwestiach wymagających doprecyzowania/wyjaśnienia zastosowanych rozwiązań dotyczących przedmiotowego projektu).
4. Projekt powinien spełniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
5. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu innych, niż udostępnione w ramach postępowania, dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia.
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę któregokolwiek z kluczowych zadań stanowiących przedmiot zamówienia.
7. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przy realizacji zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie umowy o pracę.
8. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na przedmiot zamówienia liczony od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez uwag.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 435000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 435000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SANMAT sp. z o .o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 77732502845
7.3.3) Ulica: Sadowa 17A
7.3.4) Miejscowość: Budziszewice
7.3.5) Kod pocztowy: 97-212
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 435000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |