Remont mostu, ul. Nadkościół w Lipowej, w km 0+005 oraz remont mostu, ul. Bindowa w Lipowej, w km 0+384.
Gmina Lipowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00336246
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00336246/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 12:19
- Lokalizacja
- Lipowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a635e92c-ba11-43f4-9958-9c993e0f8489
- Identyfikator
- 5532471814
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336246 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont mostu, ul. Nadkościół w Lipowej, w km 0+005 oraz remont mostu,
ul. Bindowa w Lipowej, w km 0+384.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182628
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wiejska 44
1.5.2.) Miejscowość: Lipowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-324
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lipowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a635e92c-ba11-43f4-9958-9c993e0f84891.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont mostu, ul. Nadkościół w Lipowej, w km 0+005 oraz remont mostu,ul. Bindowa w Lipowej, w km 0+384.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a635e92c-ba11-43f4-9958-9c993e0f8489
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336246
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000782/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Odbudowa infrastruktury technicznej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych oraz ochrona przeciwpowodziowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266038
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.13.2026.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 249074,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Remont mostu, ul. Nadkościół w Lipowej, w km 0+005 oraz remont mostu, ul. Bindowa w Lipowej, w km 0+384.”. Zadanie jest realizowane z udziałem środków dotacji celowej w ramach działania: Wspieranie JST w zakresie odbudowy infrastruktury technicznej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych oraz ochrona przeciwpowodziowa.
2. Zakres zamierzenia budowlanego:
2.1 (Zadanie a) Remont mostu, ul. Nadkościół w Lipowej, w km 0+005
A. Przedmiot zamówienia: Remont drogowego obiektu mostowego nad potokiem Kalna w ciągu ul. Nadkościół w miejscowości Lipowa (dz. ewid. nr: 3706, 3741, 3231/1, 3699, 675/9, 3696).
B. Cel inwestycji i parametry obiektu: Zadanie polega na odtworzeniu stanu pierwotnego obiektu bez zmian jego parametrów geometrycznych, w tym światła mostu. Konstrukcja musi po remoncie przenieść obciążenia użytkowe odpowiadające klasie S16 (pojazdy do 16 ton). Kluczowe wymiary:
• Długość całkowita mostu: 4,20 m.
• Rozpiętość teoretyczna: 3,24 m.
• Szerokość całkowita: zmienna, od 6,00 m do 7,10 m.
• Szerokość użytkowa jezdni: 4,50 m.
• Grubość płyty pomostu: 0,24 m.
C. Syntetyczny zakres robót budowlanych: Zamówienie obejmuje w szczególności:
• Rozbiórkę istniejącego wyposażenia, nawierzchni oraz całej żelbetowej płyty pomo-stu.
• Wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej.
• Odtworzenie warstw hydroizolacyjnych oraz nowej nawierzchni jezdni na odcinku o długości 10,20 m.
• Dostawę i montaż stalowej balustrady mostowej o klasie H1 L1 W3.
• Remont istniejących przyczółków i skrzydeł (w tym wykonanie podwalin i fartuchów żelbetowych).
• Remont kamiennych murów oporowych koryta potoku polegający na uzupełnieniu ubytków oraz wykonaniu cokołu betonowego (wys. 0,9 m, dł. 6,00 m po obu stronach wody niskiej oraz dł. 8,50 m z jednej strony wody wysokiej).
• Oczyszczenie dna koryta potoku oraz remont wylotu kanalizacji deszczowej na prawym brzegu.
2.2 (Zadanie b) Remont mostu, ul. Bindowa w Lipowej, w km 0+384
A. Określenie przedmiotu zamówienia: Remont drogowego obiektu mostowego nad potokiem Kalna w ciągu ul. Bindowej w Lipowej (dz. ewid. nr: 4307, 4189, 675/9, 4286). Parametry: długość: 6,75 m; zmienne światło poziome: 2,0–2,60 m; grubość płyty: 0,17 m.
B. Cel i charakterystyka robót: Przywrócenie nośności użytkowej obiektu do 16 ton bez ingerencji w jego gabaryty i parametry geometryczne.
C. Syntetyczny zakres robót budowlanych: Zamówienie obejmuje w szczególności:
• Wzmocnienie płyty pomostu: naprawa powierzchni betonu oraz montaż zewnętrznego zbrojenia stalowego na kotwach chemicznych.
• Bariery ochronne: dostawa i montaż barieroporęczy H2 W2 (dł. 18,9 m) na projektowanych żelbetowych belkach kotwiących i fundamentach.
• Remont podpór: odcinkowe podbicie fundamentu przyczółka południowego oraz od-tworzenie uszkodzonych, podmytych skrzydeł.
• Prace wykończeniowe: tynkowanie i malowanie elementów betonowych oraz oczyszczenie koryta potoku w obrębie obiektu.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 7 do SWZ – Dokumentacja techniczna.
4. Przedmiar robót stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45262210-6 - Fundamentowanie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 416970,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 653173,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 416970,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI MOSTOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 243067987
7.3.3) Ulica: ul. Rynek 1
7.3.4) Miejscowość: Koniecpol
7.3.5) Kod pocztowy: 42-230
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 416970,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |