Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. "Zwiększenie retencyjności fragmentu obszaru Leśnictwa Lubów na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska - II Postępowanie.

PGL LP Nadleśnictwo Góra Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00336345
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00336345/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-10 12:31
Lokalizacja
Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-43a4d5e7-f1e8-49d0-a90a-2adaab6e51c8
Identyfikator
6990009189
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi doradcze w zakresie środowiska naturalnegoUsługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanegoUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi nadzoru budowlanego

Wykonawcy

1 przyznane

NATALIA POSZWIŃSKAZaborówiec, PL · lot 0
95 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336345 z dnia 2026-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. "Zwiększenie retencyjności fragmentu obszaru Leśnictwa Lubów na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska - II Postępowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PGL LP Nadleśnictwo Góra Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 410008100

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podwale

1.5.2.) Miejscowość: Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: (65) 543 23 59

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: goraslaska@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://goraslaska.poznan.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-43a4d5e7-f1e8-49d0-a90a-2adaab6e51c8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. "Zwiększenie retencyjności fragmentu obszaru Leśnictwa Lubów na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska - II Postępowanie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43a4d5e7-f1e8-49d0-a90a-2adaab6e51c8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336345

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00250762/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania - Zwiększenie retencyjności fragmentu obszaru Leśnictwa Lubów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane ze środków zewnętrznych w ramach projektu "Lasy dla mokradeł - ochrona siedlisk hydrogenicznych na obszarach cennych przyrodniczo" (GMOK) finansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 - 2027 (FEnIKS)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267729

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 70000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia
A) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo – kosztorysowej w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii / uzgodnień / pozwoleń / decyzji, umożliwiających zlecenie i wykonanie robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robot budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia.
B) Opracowanie kompletnej dokumentacji powinno umożliwić wykonanie inwestycji polegającej na:
• budowie przepustu z piętrzeniem w formie progu stałego w grobli z drogą przeciwpożarową J-3 w wydzieleniu 332s, z lokalnym jej podwyższeniem (na odcinku długości około 100,00 m, z zachowaniem parametrów przejazdu jako dojazd ppoż.). Pozwoli to na swobodne wpływanie wód powodziowych Baryczy na teren starorzecza, a jednocześnie stałe piętrzenie, dobrane optymalnie do wymogów siedlisk zajmujących starorzecze spowolni odpływ wody w okresach suchych. Projektując przebudowanie odcinka grobli należy przyjąć parametry geometryczne prędkości projektowanej na poziomie V = 30 km/h. Szerokość utwardzonej jezdni winna wynosić 3,5 m. Nawierzchnia jezdni powinna mieć nośność co najmniej 10 ton i wytrzymałość nacisku osi pojazdu 5 ton (1),
• lokalizacje na rowie SW B4-1 w wydzieleniu 331f stałego progu piętrzącego, zatrzymującego odpływ wody ze wschodniej części starorzecza, a jednocześnie pozwoli na przelewanie się wody powodziowej. Poziom piętrzenia powinien sięgać maksymalnie do brył korzeniowych olsz porastających brzegi rowu (2),
• przebudowa rowu SW B4 w celu zatrzymania wody na wysokości wydzieleń 332j / 332h. W okresach suchych będzie to spowalniać odpływ wody – jest to rów zbiorczy zbierający wodę z tzw. „Poletka”. Z kolei w okresach powodziowych nie będzie tamować przepływu wód wezbraniowych (3),
• budowa przepustu z piętrzeniem w formie progu stałego w grobli z drogą w wydzieleniu 330g / 330j z lokalnym jej podwyższeniem (na odcinku około 100,00 m, z zachowaniem parametrów przejazdu jako dojazd ppoż.) Pozwoli to na swobodne wpływanie wód powodziowych Baryczy i Tynicy na teren starorzecza, a jednocześnie stałe piętrzenie, dobrane optymalnie do wymogów siedlisk zajmujących starorzecze spowolni odpływ wody w okresach suchych. Projektując przebudowanie odcinka grobli należy przyjąć parametry geometryczne prędkości projektowanej na poziomie V = 30 km/h. Szerokość utwardzonej jezdni winna wynosić 3,5 m. Nawierzchnia jezdni powinna mieć nośność co najmniej 10 ton i wytrzymałość nacisku osi pojazdu 5 ton (4).
C) W ramach zadania Nadleśnictwo zamierza zrealizować działania inwestycyjne na obszarze położonym na działkach ewidencyjnych:
• województwo Dolnośląskie (02), powiat Górowski (04), gmina Góra Ob. Wiejski (015), obręb ewidencyjny Ryczeń (0024), działki ewidencyjne 402, 404 oraz 409/1 (Id 020401_5.0024.402; 020401_5.0024.404 oraz 020401_5.0024.409/1)
D) Pozyskanie wszelkich decyzji administracyjnych, w szczególności:
• Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji od Gminy wraz z opiniami RDOŚ, Wód Polskich, PPIS lub stanowisko Gminy, że inwestycja nie wymaga uzyskania decyzji środowiskowych uwarunkowaniach, wyrażone w piśmie informacyjnym od Gminy lub w umorzeniu postępowania administracyjnego o wydanie decyzji środowiskowej od Gminy lub w odmowie Gminy wszczęcia postępowania administracyjnego o wydanie decyzji środowiskowej,
• Deklaracja zgodności z celami środowiskowymi – po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach należy wystąpić do Wód Polskich, tych samych które opiniowały decyzje środowiskową, w celu uzyskania deklaracji – na podstawie art. 439 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo wodne,
• Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (tzw. decyzja lokalizacyjna) tj. decyzja o warunkach zabudowy lub decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (tylko tam gdzie nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego),
• Stanowisko RDOŚ na zgłoszenie na podstawie art. 118 (brak sprzeciwu) lub decyzja o warunkach prowadzenia działań ( art. 118a) ustawy o ochronie przyrody do RDOŚ – koniecznie przed uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego – dotyczy zgłoszenia działań, prowadzonych na obszarach form ochrony przyrody, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1-5 i 7-9 ww. ustawy (parki narodowe, rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe, obszary chronionego krajobrazu, obszary Natura 2000, stanowiska dokumentacyjne, użytki ekologiczne, zespoły przyrodniczo – krajobrazowe) obejmujące roboty ziemne mogące zmienić warunki wodne lub wodno – glebowe czyli praktycznie wszystkie inwestycji zgłoszonych do projektu, jak również działania polegające na utrzymaniu wód tj. wykaszanie skarp i dna, hakowanie dna, usuwanie zatorów i udrażnianie koryt cieków naturalnych, zasypywanie wyrw i ich zabudowa biologiczna, usuwanie namułów i rumoszu, remont i konserwacja ubezpieczeń w obrębie urządzeń wodnych lub/ i budowli regulacyjnych, rozbiórka i modyfikacja tam bobrowych oraz zasypywanie nor bobrowych lub nor innych zwierząt w brzegach cieków naturalnych,
• Ocena wodnoprawna – decyzja wydana na podstawie art. 425 ustawy Prawo wodne, gdy inwestycja nie kwalifikuje się do uzyskania decyzji środowiskowych oraz gdy jest wymieniona w rozporządzeniu Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie rodzaju inwestycji, które wymagają uzyskania oceny wodnoprawnej,
• Deklaracja zgodności z celami środowiskowymi – po uzyskaniu decyzji – oceny wodnoprawnej należy wystąpić do Wód Polskich, tych samych, które wydały ocenę wodnoprawną, w celu uzyskania deklaracji zgodności z celami środowiskowymi – na podstawie art. 439 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo wodne (podobnie jak po uzyskaniu DoŚU – wyżej) – jeżeli uzyskana została DoŚU nie należy występować o wydanie decyzji – oceny wodnoprawnej, gdyż zgodnie z art. 428 ustawy Prawo wodne – DoŚU zastępuje decyzje – ocenę wodnoprawną,
• Pozwolenie wodnoprawne z Wód Polskich lub stanowisko Wód Polskich na zgłoszenie wodnoprawne (brak sprzeciwu).
• Ewentualnie decyzja derogacyjna z RDOŚ – odstępstwa od zakazów wymienionych w art. 51 i 52 ustawy o ochronie przyrody, obowiązujących w stosunku do gatunków chronionych, stwierdzonych w terenie inwestycji – wydawane na podstawie art. 56 ustawy o ochronie przyrody przez RDOŚ, te decyzje można również uzyskać po rozpoczęciu budowy i stwierdzeniu w terenie inwestycji obecności roślin, grzybów lub zwierząt objętych ochroną gatunkową,
• Deklaracja Natura 2000 z mapą i lokalizacją inwestycji oraz pieczęciami RDOŚ na części tekstowej i mapowej przedmiotowej deklaracji – to jest zaświadczenie niezbędne do uzyskania funduszy UE,
• Pozwolenie na budowę lub stanowisko organu (brak sprzeciwu) architektoniczno-budowlanego na zgłoszenie robót budowlanych.
E) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
a). Sporządzenie koncepcji wstępnej realizacji zadania.
b). Wykonanie dokumentacji projektowej.
c). Wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
d). Wykonanie kosztorysów inwestorskich.
e). Wykonanie kosztorysów ofertowych.
f). Wykonanie przedmiarów robót.
g). Sporządzenie Kary Informacyjnej Przedsięwzięcia. W przypadku braku konieczności uzyskania decyzji środowiskowej Wykonawca uzyska – opinię RDOŚ.
h). Sporządzenie operatu wodno – prawnego.
i). Sporządzenie instrukcji gospodarowania wodą – jeżeli jest wymagana.
j). Sporządzeni raportu oddziaływania na środowisko oraz jego streszczenie w języku nie specjalistycznym (o ile będzie wymagane).
k). Sporządzenie map do celów projektowych, dokumentacji hydrologicznej oraz mapy sytuacyjno – wysokościowej ( o ile będzie wymagane).
l). W ramach świadczonego nadzoru autorskiego wykonawca obowiązany jest wziąć udział w przygotowaniu i prowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na nabór wykonawcy robót budowlanych objętych zamawianą dokumentacją , w szczególności przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści specyfikacji warunków zamówienia, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert.
m). Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026r. poz. 524 ze zm.) polegające w szczególności na:
• czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z dokumentacją projektową. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub faksem lub pocztą e-mail, na 5 dni przed oczekiwanym pobytem. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia wszczęcia postepowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót objętych zamawianą dokumentacją do ich zakończenia i oddania ich do użytkowania. Nadzór autorski obejmuje weryfikację realizowanych robót pod kątem ich zgodności z dokumentacją projektową, wyjaśnienie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę.
• uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego

71313440-1 - Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 353010 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AQUA-PROJEKT mgr inż. Natalia Poszwińska Projekty i Operaty

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6961787381

7.3.3) Ulica: Świerkowa 14

7.3.4) Miejscowość: Zaborówiec

7.3.5) Kod pocztowy: 64-150

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 540 dni

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi