Rekultywacja działek ew. nr 119/1 i 104 w Humniskach
GMINA BRZOZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00336636
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00336636/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 13:08
- Lokalizacja
- Brzozów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-42ecda12-2912-49d0-8fca-f36e3928bc2e
- Identyfikator
- 6861556400
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336636 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rekultywacja działek ew. nr 119/1 i 104 w Humniskach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZOZÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440235
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 1
1.5.2.) Miejscowość: Brzozów
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 133061061
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@brzozow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://brzozow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42ecda12-2912-49d0-8fca-f36e3928bc2e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rekultywacja działek ew. nr 119/1 i 104 w Humniskach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42ecda12-2912-49d0-8fca-f36e3928bc2e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336636
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00010441/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Rekultywacja działek ew. nr 119/1; 104 w Humniskach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315182
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IF.271.49.2026.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane
CPV: 45112350-3 Roboty budowlane – Rekultywacja nieużytków
Przedmiotem zamówienia są prace związane z oczyszczeniem z zarośli i krzewów zdegradowanego terenu w/w działek oraz niwelacja spycharkami celem uzyskania wymaganych poziomów, spadków i kształtów terenu. Prace budowlane odbywały się będą za pomocą:
- 2 spycharek (min. 85kW),
- 2 koparko-ładowareki o pojemności łyżki do robót ziemnych ( min.0,2 m3 ) oraz łyżki do ładowania (min. 0,8 m3),
- pił spalinowych do cięcia krzewów,
- samochodu samowyładowczego do wywozu karpiny.
W ramach zamówienia należy wykonać:
1) Mechaniczne karczowanie i oczyszczenie terenu z krzewów i zarośli (100,0x100,0) z odwiezieniem karpiny do 2 km,
2) Niwelację terenu działek spycharkami (min. 85kW) w gruncie kat. III o średniej gł. 20-30 cm.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji w postaci Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiaru robót i opisu przedmiotu zamówienia. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia – teren gminy Brzozów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112350-3 - Rekultywacja nieużytków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 256 w zw. z art. 137 ust. 7 ustawy Pzp. Zamawiający dokonał zmiany zakresu zamówienia, która prowadzi do zmiany charakteru zamówienia w stosunku do pierwotnie określonego w ogłoszeniu o zamówieniu.W toku prowadzonego postępowania, Zamawiający powziął informację o konieczności rozszerzenia zakresu przedmiotu zamówienia. Pierwotny zakres zamówienia obejmował rekultywację 2 działek nr 119/1 i 104 w Humniskach. Obecnie zakres zamówienia uległ rozszerzeniu do 8 działek, tj. działek nr: 104, 119/1, 119/13, 119/16, 119/17, 119/18, 119/19, 119/20 w Humniskach. Jednocześnie, rozszerzenie obszaru rekultywacji o kolejnych 6 działek wymusiło zmianę rodzaju robót budowlanych w stosunku do pierwotnie założonych. Zmiana ta nie ogranicza się jedynie do zwiększenia wolumenu prac, ale zmienia również zakres danych robót, co stanowi istotną zmianę charakteru zamówienia.
Obecny zakres robót, ze względu na zmianę lokalizacji oraz odmienny charakter prac rekultywacyjnych, stawia przed wykonawcami wymogi, które mogą być odmienne od tych, które wskazano w ogłoszeniu o zamówieniu i specyfikacji warunków zamówienia (SWZ). Zmiana ta powoduje, że krąg wykonawców zdolnych do wykonania zamówienia w nowym kształcie mógłby być szerszy (lub inny), niż w przypadku zamówienia ograniczonego do dwóch działek. Dodatkowo, Zamawiający, nie chcąc wprowadzać w błąd wykonawców co do ważnych elementów postępowania, które mogły by ostatecznie skutkować błędnymi decyzjami podjętymi przez wykonawców, szczególnie na etapie przygotowywania i składania ofert, podjął decyzję o unieważnieniu przed upływem terminu składania ofert. Wobec powyższego, działając na podstawie art. 137 ust. 7 ustawy Pzp, Zamawiający jest zobowiązany do unieważnienia postępowania, gdyż dokonana zmiana SWZ prowadzi do zmiany charakteru zamówienia w stosunku do pierwotnie określonego w ogłoszeniu.
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |