Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w roku 2026 z podziałem na zadania
Powiat Wołowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00336860
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00336860/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 13:33
- Lokalizacja
- Wołów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f69fb40-ba14-459b-8dac-9b73d1433588
- Identyfikator
- 9880219208
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie naprawy dróg
Wykonawcy
2 przyznane
"PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY I UTRZYMANIA DRÓG I MOSTÓW"SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotroniowice, PL · lot 0
136 240 PLNBITUMDROG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOborniki Śl., PL · lot 1
76 260 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00336860 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w roku 2026 z podziałem na zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wołowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934800
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Piastowski 2
1.5.2.) Miejscowość: Wołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiatwolowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwolowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiatwolowski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Umowy ramowej
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w roku 2026 z podziałem na zadania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f69fb40-ba14-459b-8dac-9b73d1433588
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336860
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043331/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w roku 2026 z podziałem na zadania
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257434
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIT.272.10.2026.ZDP
4.3.2.) Szacunkowa maksymalna wartość umowy ramowej (bez VAT): 171950,00
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia: „Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w roku 2026 z podziałem na zadania”.2. Przedmiotem zamówienia są roboty naprawcze realizowane w ramach bieżącego utrzymania dróg publicznych i polegające na wykonaniu remontów cząstkowych (masą bitumiczną wraz z regulacją wysokościową urządzeń obcych oraz grysami i emulsją) nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu wołowskiego w roku 2026
Zadanie nr 1 – remonty cząstkowe masą bitumiczną na gorąco
3. Orientacyjna wielkość zamówienia:
1) remonty cząstkowe masą bitumiczną – 110 t
wraz z regulacją wysokościową urządzeń (włazy, kratki) – 15 szt.
Przewiduje się realizację zamówienia w dwóch etapach, pierwszy etap do 80% wielkości zamówienia, drugi etap do 20% wielkości zamówienia.
4. Szczegółowy zakres i wymagania dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia określają:
1) Opis Przedmiotu Zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ,
2) Projekt umowy – załącznik nr 7 do SWZ,
3) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne – załącznik nr 8 do SWZ.
5. Wymagania dla Wykonawcy dotyczące zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawiera załącznik nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
6. Dodatkowe wymagania:
1) Wykonawca udziela gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. UWAGA: Okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane stanowi punktowany element oferty zgodnie z opisem kryteriów oceny ofert zawartym w Rozdziale 19 SWZ.
2) Wymagany czas przystąpienia do realizacji prac na podstawie pisemnego zlecenia Zamawiającego wynosi 6 dni roboczych. UWAGA: Czas przystąpienia do realizacji zleconych przez Zamawiającego prac (etapu) stanowi punktowany element oferty zgodnie z opisem kryteriów oceny ofert zawartym w Rozdziale 19 SWZ.
3) Wykonawca powinien pamiętać, że cena przedstawiona w ofercie stanowi zapłatę za prace wykonane i zakończone pod każdym względem. Uważa się, że Wykonawca wziął pod uwagę wszystkie wymagania i zobowiązania niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, bez względu na to czy zostały określone czy zasugerowane w dokumentach zamówienia.
4) Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia następujących rodzajów odbiorów:
-końcowego,
-ostatecznego – przed upływem okresu gwarancji udzielonej przez Wykonawcę robót.
5) Podpisanie przez Zamawiającego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego jest podstawą do rozliczenia wynagrodzenia Wykonawcy.
6) Wykonawca zobowiązany będzie do opiniowania i wskazywania sposobu rozwiązania wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją zadania.
7. Pozostałe wymogi Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia:
1) Tam, gdzie w SWZ, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
2) Niniejsza SWZ ze wszystkimi załącznikami oraz ewentualnymi późniejszymi uzupełnieniami i wyjaśnieniami stanowi komplet materiałów niezbędnych do przygotowania oferty. Przed terminem składania ofert wykonawcy winni sprawdzić zawartość umieszczonych na stronie internetowej, w ramach niniejszego postępowania, dokumentów, w celu zapoznania się z treścią ewentualnych odpowiedzi lub wyjaśnień, albo innymi wprowadzonymi zmianami. Za zapoznanie się z całością udostępnionych dokumentów odpowiada Wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 99100,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia: „Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w roku 2026 z podziałem na zadania”.2. Przedmiotem zamówienia są roboty naprawcze realizowane w ramach bieżącego utrzymania dróg publicznych i polegające na wykonaniu remontów cząstkowych (masą bitumiczną wraz z regulacją wysokościową urządzeń obcych oraz grysami i emulsją) nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu wołowskiego w roku 2026
Zadanie nr 2 – remonty cząstkowe grysami i emulsją przy użyciu patchera
3. Orientacyjna wielkość zamówienia:
2) remonty cząstkowe grysami i emulsją przy użyciu remontera typu patcher – 115 t
Przewiduje się realizację zamówienia w dwóch etapach, pierwszy etap do 80% wielkości zamówienia, drugi etap do 20% wielkości zamówienia.
4. Szczegółowy zakres i wymagania dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia określają:
1) Opis Przedmiotu Zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ,
2) Projekt umowy – załącznik nr 7 do SWZ,
3) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne – załącznik nr 8 do SWZ.
5. Wymagania dla Wykonawcy dotyczące zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawiera załącznik nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
6. Dodatkowe wymagania:
1) Wykonawca udziela gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. UWAGA: Okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane stanowi punktowany element oferty zgodnie z opisem kryteriów oceny ofert zawartym w Rozdziale 19 SWZ.
2) Wymagany czas przystąpienia do realizacji prac na podstawie pisemnego zlecenia Zamawiającego wynosi 6 dni roboczych. UWAGA: Czas przystąpienia do realizacji zleconych przez Zamawiającego prac (etapu) stanowi punktowany element oferty zgodnie z opisem kryteriów oceny ofert zawartym w Rozdziale 19 SWZ.
3) Wykonawca powinien pamiętać, że cena przedstawiona w ofercie stanowi zapłatę za prace wykonane i zakończone pod każdym względem. Uważa się, że Wykonawca wziął pod uwagę wszystkie wymagania i zobowiązania niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, bez względu na to czy zostały określone czy zasugerowane w dokumentach zamówienia.
4) Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia następujących rodzajów odbiorów:
-końcowego,
-ostatecznego – przed upływem okresu gwarancji udzielonej przez Wykonawcę robót.
5) Podpisanie przez Zamawiającego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego jest podstawą do rozliczenia wynagrodzenia Wykonawcy.
6) Wykonawca zobowiązany będzie do opiniowania i wskazywania sposobu rozwiązania wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją zadania.
7. Pozostałe wymogi Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia:
1) Tam, gdzie w SWZ, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
2) Niniejsza SWZ ze wszystkimi załącznikami oraz ewentualnymi późniejszymi uzupełnieniami i wyjaśnieniami stanowi komplet materiałów niezbędnych do przygotowania oferty. Przed terminem składania ofert wykonawcy winni sprawdzić zawartość umieszczonych na stronie internetowej, w ramach niniejszego postępowania, dokumentów, w celu zapoznania się z treścią ewentualnych odpowiedzi lub wyjaśnień, albo innymi wprowadzonymi zmianami. Za zapoznanie się z całością udostępnionych dokumentów odpowiada Wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 72850,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 146862,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 212175,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 146862,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020108851
7.3.3) Ulica: Piotroniowice 54
7.3.4) Miejscowość: Wołów
7.3.5) Kod pocztowy: 56-100
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 136240,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76260,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 104476,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76260,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bitumdrog Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386756440
7.3.3) Ulica: Rycerska 12, skr. 6
7.3.4) Miejscowość: Oborniki Śl.
7.3.5) Kod pocztowy: 55-120
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76260,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |