Dostawa urządzeń służących poprawie cyfryzacji obiektów Szpitala poprzez montaż systemu telewizji dozorowej CCTV oraz systemu kontroli dostępu w SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL SPECJALISTYCZNY MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W ZŁOCIEŃCU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00337041
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00337041/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-10 13:51
- Lokalizacja
- Złocieniec, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-767bb7f8-8e42-4785-8137-614745c3c5e0
- Identyfikator
- 2530098261
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337041 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń służących poprawie cyfryzacji obiektów Szpitala poprzez montaż systemu telewizji dozorowej CCTV oraz systemu kontroli dostępu w SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL SPECJALISTYCZNY MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W ZŁOCIEŃCU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330086948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kańsko 1
1.5.2.) Miejscowość: Złocieniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-520
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalkansk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpitalkansk.4bip.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13375961.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa urządzeń służących poprawie cyfryzacji obiektów Szpitala poprzez montaż systemu telewizji dozorowej CCTV oraz systemu kontroli dostępu w SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-767bb7f8-8e42-4785-8137-614745c3c5e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337041
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045979/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Dostawa urządzeń służących poprawie cyfryzacji obiektów Szpitala poprzez montaż systemu telewizji dozorowej CCTV oraz systemu kontroli dostępu w SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321022
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/07/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 251936,05 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
system telewizji dozorowej CCTV4.5.3.) Główny kod CPV: 32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
4.5.5.) Wartość części: 141886,71 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
System kontroli dostępu4.5.3.) Główny kod CPV: 42961100-1 - System kontroli dostępu
4.5.5.) Wartość części: 167994,63 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255. pkt 5) ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 6 poz. 793), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Zamawiający wszczął postępowanie z zamiarem zakupu urządzeń systemu telewizji dozorowej CCTV oraz systemu kontroli do-stępu w ilościach określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. Podczas prowadzenia prac budowalnych związanych z termomodernizacją budynku głównego szpitala doszło do wystąpienia istotnych zmian okoliczności – istniejąca infrastruktura teletechniczna oraz zabytkowy charakter obiektu (instalacja obu systemów obejmuje prace związane z obiektami zabytkowymi, które wpisane są do rejestru zabytków. Teren szpitala wraz z budynkami jest wpisany do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego pod nr A-1704 decyzją z dnia 5 stycznia 1994 roku [d. nr 1243]) nie pozwala na instalację takiej ilości urządzeń, jakie Zamawiający pierwotnie planował zakupić.
W związku z tym, dalsze prowadzenie postępowania na pierwotnych warunkach doprowadziłoby do zakupu urządzeń, które są Zamawiającemu zbędne. Kontynuowanie procedury naruszyłoby zasadę celowości i gospodarności wydatkowania środków publicznych i stanowiło naruszenie art. 44. ust. 3. ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2025 poz. 1483 z późn. zm.). Zmiana ilościowa o tak istotnym charakterze nie może zostać wprowadzona na etapie realizacji umowy w drodze aneksu, gdyż stanowiłaby niedozwoloną, istotną zmianę postanowień zawartej umowy w rozumieniu art. 454. ustawy PZP. Mając na uwadze ochronę interesu publicznego, unieważnienie postępowania jest w pełni uzasadnione i konieczne.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający na podstawie art. 255. pkt 5) ustawy PZP unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w całości.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255. pkt 5) ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 6 poz. 793), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Zamawiający wszczął postępowanie z zamiarem zakupu urządzeń systemu telewizji dozorowej CCTV oraz systemu kontroli do-stępu w ilościach określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. Podczas prowadzenia prac budowalnych związanych z termomodernizacją budynku głównego szpitala doszło do wystąpienia istotnych zmian okoliczności – istniejąca infrastruktura teletechniczna oraz zabytkowy charakter obiektu (instalacja obu systemów obejmuje prace związane z obiektami zabytkowymi, które wpisane są do rejestru zabytków. Teren szpitala wraz z budynkami jest wpisany do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego pod nr A-1704 decyzją z dnia 5 stycznia 1994 roku [d. nr 1243]) nie pozwala na instalację takiej ilości urządzeń, jakie Zamawiający pierwotnie planował zakupić.
W związku z tym, dalsze prowadzenie postępowania na pierwotnych warunkach doprowadziłoby do zakupu urządzeń, które są Zamawiającemu zbędne. Kontynuowanie procedury naruszyłoby zasadę celowości i gospodarności wydatkowania środków publicznych i stanowiło naruszenie art. 44. ust. 3. ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2025 poz. 1483 z późn. zm.). Zmiana ilościowa o tak istotnym charakterze nie może zostać wprowadzona na etapie realizacji umowy w drodze aneksu, gdyż stanowiłaby niedozwoloną, istotną zmianę postanowień zawartej umowy w rozumieniu art. 454. ustawy PZP. Mając na uwadze ochronę interesu publicznego, unieważnienie postępowania jest w pełni uzasadnione i konieczne.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający na podstawie art. 255. pkt 5) ustawy PZP unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w całości.
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |