„Rowerem po zdrowie–Sulmierzyce blisko natury”współfin. ze środkówEFRR w ramach Programu Regionalnego FEŁ2027 z podz. na części w zakresie„Przebudowy i zagospodarowania zbiornika wodnego w m. Dygudaj
GMINA SULMIERZYCE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00337128
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00337128/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 14:01
- Lokalizacja
- Sulmierzyce, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb66dddb-f505-41fb-a529-b9b397f584d9
- Identyfikator
- 5080018848
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337128 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rowerem po zdrowie–Sulmierzyce blisko natury”współfin. ze środkówEFRR w ramach Programu Regionalnego FEŁ2027 z podz. na części w zakresie„Przebudowy i zagospodarowania zbiornika wodnego w m. Dygudaj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SULMIERZYCE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Urzędowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Sulmierzyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-338
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@sulmierzyce.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sulmierzyce.info/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13060211.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Rowerem po zdrowie–Sulmierzyce blisko natury”współfin. ze środkówEFRR w ramach Programu Regionalnego FEŁ2027 z podz. na części w zakresie„Przebudowy i zagospodarowania zbiornika wodnego w m. Dygudaj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb66dddb-f505-41fb-a529-b9b397f584d9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337128
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056327/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rowerem po zdrowie - Sulmierzyce blisko natury z podziałem na części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Rowerem po zdrowie – Sulmierzyce blisko natury” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234041
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3049320,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn. „Rowerem po zdrowie – Sulmierzyce blisko natury” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 z podziałem na części w zakresie „Przebudowy i zagospodarowania zbiornika wodnego w miejscowości Dygudaj – Etap II. Aranżacja przestrzeni w rejonie zbiornika wodnego w miejscowości Dygudaj gmina Sulmierzyce poprzez budowę altany rekreacyjnej wraz ze stacją napraw rowerów”.
Zakres zamówienia obejmuje:
1 Zadanie 1: „Przebudowa i zagospodarowanie zbiornika wodnego w miejscowości Dygudaj – Etap II” zgodnie z Dokumentacją Projektową, a w tym:
1) wykonanie nowych nasypów grobli wraz z zagęszczeniem,
2) wykonanie uszczelnienia czaszy zbiornika matą bentonitową o parametrach:
3) masa powierzchniowa – min. 5000 g/m²,
4) wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż/wszerz – min. 20/20 kN/m,
5) odporność na przebicie statyczne – min. 3 kN;
6) zabezpieczenie uszczelnienia warstwą piasku oraz gruntu rodzimego,
7) wykonanie w drodze na działce 36/5 budowli wlotowej z wlotem w istniejącym zbiorniku na działce 53/32 oraz wylotem w zbiorniku projektowanym,
8) wykonanie w grobli południowej budowli wylotowej z wlotem w projektowanym zbiorniku i wylotem w korycie rzeki Krasowej na działce 56/2,
9) wykonanie i umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej, zgodnej z wymogami programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Uwaga:
1. Zadanie nr 1 należy wykonać zgodnie z istniejącą Dokumentacją Projektową. PFU nie stanowi podstawy realizacji tego zadania.
2. Wykonawca w terminie 21 dni od zawarcia umowy dostarczy Zamawiającemu potwierdzenia odbycia szkoleń z zakresu prawidłowego montażu oferowanej maty bentonitowej dla co najmniej 3 osób, które zostaną skierowane do wykonania niniejszego zadania.
3. Wykonawca zobowiązuje się do monitorowania poziomu wód gruntowych w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika za pomocą piezometrów, świstawki przez cały okres gwarancji na własny koszt.
4. Mając na uwadze ograniczoną nośność drogi gminnej 109254E przebiegającej przy zbiornikach wodnych w miejscowości Dygudaj, Zamawiający wyznacza dojazd do placu budowy drogą gminną od strony drogi powiatowej nr 1901E zgodnie z załącznikiem graficznym.
5. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania robót budowlanych określają następujące dokumenty:
1) projekt budowlany,
2) projekt techniczny,
3) projekt wykonawczy,
4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
5) decyzja Starosty Pajęczańskiego nr 149/2025 z dnia 22.05.2025r.,
6) operat wodnoprawny,
7) decyzja Dyrektora Zarządu Zlewni Wód Polskich w Sieradzu znak PS.ZUZ.4210.267.2025.AK z dnia 31.07.2025r.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej oraz STWIORB.
2 Zadanie 2: „Aranżacja przestrzeni w rejonie zbiornika wodnego w miejscowości Dygudaj gmina Sulmierzyce poprzez budowę altany rekreacyjnej wraz ze stacją napraw rowerów” w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z PFU.
1. Zakres zadania obejmuje w szczególności:
a) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z PFU zawierającej:
-projekt budowlany opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (4 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD lub pendrive (2 egzemplarze);
-projekt wykonawczy opracowany zgodnie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD lub pendrive (2 egzemplarze);
-przedmiar robót oraz kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD lub pendrive (2 egzemplarze);
-specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD lub pendrive (2 egzemplarze).
b) uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia, w tym wykonanie wszelkich niezbędnych dla realizacji inwestycji opracowań, szczególności: ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia obiektów;
c) uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego),
d) wykonanie na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU w szczególności:
-budowa altany – 1 szt.,
-montaż stacji naprawy rowerów – 1 szt.,
-montaż stojaka na cztery rowery – 3 szt.,
-montaż kosza na śmieci – 1 szt.,
-utwardzenie z kostki betonowej ,
-montaż barierki – dł. 5 m,
-wyrównania terenu w pobliżu planowanego miejsca lokalizacji altany;
e) wykonanie i umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej, zgodnej z wymogami programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027;
f) wykonanie obsługi geodezyjnej;
g) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub złożenie zawiadomienia o zakończeniu budowy w imieniu Zamawiającego (jeśli wymagane).
h) Wersja elektroniczna Dokumentacji Projektowej powinna zostać opracowana w wersji edytowalnej i nieedytowalnej z zastosowaniem następujących formatów elektronicznych:
-Rysunki, schematy, diagramy – wersja edytowalna (w formacie svg lub tif), wersja nieedytowalna (w formacie jpg lub png),
-Opisy, zestawienia, kosztorysy, specyfikacje – wersja edytowalna (w formacie doc lub docx lub odt), wersja nieedytowalna (w formacie pdf).
2. Warunki realizacji Umowy i jej zakres przedmiotowy, w tym zakres prac projektowych oraz robót dla zadania 2 określają Program funkcjonalno użytkowy oraz Projekt umowy.
II. Wykonawca udziela gwarancji:
1.w zakresie zadania nr 1:Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia wynosi min. 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.Rękojmia za wady fizyczne robót budowlanych udzielona jest na okres 60 miesięcy od daty odbioru końcowego robót.
2.w zakresie zadania nr 2:Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia wynosi min. 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Na wykonaną kompletną dokumentację projektową Wykonawca udziela gwarancji na okres gwarancji na wykonane na jej podstawie roboty budowlane.Rękojmia za wady fizyczne dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych udzielona jest na okres 60 miesięcy od daty odbioru końcowego robót.
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB lub PFU znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące wizji lokalnej lub przedmiotowych środków dowodowych lub warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, okresów gwarancji, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ.
III. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ oraz dokumentacji projektowej dostępnej na stronie https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306021
4.5.3.) Główny kod CPV: 45247270-3 - Budowa zbiorników
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45247230-1 - Roboty budowlane w zakresie grobli
45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45223821-7 - Elementy gotowe
45223220-4 - Roboty zadaszeniowe
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3685000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4392101,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3685000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kaźmierczak Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych Zbigniew Kaźmierczak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7711001902
7.3.3) Ulica: Kosów, ul. Główna 92
7.3.4) Miejscowość: Moszczenica
7.3.5) Kod pocztowy: 97-310
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Podwykonawstwo w zakresie robót: wykonanie nasypów grobli wraz z zagęszczeniem , wykonanie uszczelnienia czaszy zbiornika matą bentonitową, zabezpieczenia uszczelnienia warstwą piasku i gruntu, wykonanie na podstawie Dokumentacji Projektowej budowa altany, montaż stacji napraw rowerów, montaż stojaka na cztery rowery ,montaż kosza na śmieci ,utwardzenie z kostki brukowej, montaż barierki, wyrównanie terenu w pobliżu planowanego miejsca lokalizacji altany. Udostępnienie projektanta oraz kierownika w specjalności konstrukcyjnobudowlanej,
Nazwa podwykonawcy: Przedsiębiorstwo Budowlano-Sprzętowo-Transportowe BST Sp. z o.o.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3685000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 135 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Projekt pn. „Rowerem po zdrowie – Sulmierzyce blisko natury” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |