Wykonanie robót dekarsko- ciesielskich na budynku przy ul. Moniuszki 11 w Łodzi.

Zarząd Lokali Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00337137
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00337137/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-10 14:01
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c6f5fcf-4eff-4c6a-9e4c-9f940ca3a2f4
Identyfikator
7252122232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

DARIUSZ STRYJEWSKIRzgów, PL · lot 0
1 500 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337137 z dnia 2026-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót dekarsko- ciesielskich na budynku przy ul. Moniuszki 11 w Łodzi.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich

1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie nieruchomościami komunalnymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót dekarsko- ciesielskich na budynku przy ul. Moniuszki 11 w Łodzi.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c6f5fcf-4eff-4c6a-9e4c-9f940ca3a2f4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337137

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00631143/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.40 Modernizacja dachu budynku przy ul. Moniuszki 11 w Łodzi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: W związku z odstąpieniem od umowy nr 34/1/2026 z dnia 24 marca 2026 r. w trakcie trwania prac remontowych dachu budynku przy ul. Moniuszki 11, i z uwagi fakt, że prace zostały przerwane w fazie uniemożliwiającej skuteczne zabezpieczenie budynku przez warunkami atmosferycznymi, konieczne jest niezwłoczne wyłonienie Wykonawcy na wykonanie pozostałych prac dekarskich.
W obecnym stanie, jaki występuje na połaciach dachowych budynku, tj. w sytuacji częściowo zdemontowanych:
• obróbek blacharskich,
• pokrycia dachowego,
• obróbek głowic kominowych,
dochodzi do zalewania lokali mieszkalnych wraz z ich wyposażeniem, elementów konstrukcyjnych budynku podczas opadów atmosferycznych. W chwili obecnej nie możliwości skuteczniejszego zabezpieczenia dachu nieruchomości, w sposób wystraczający, by zapobiec jego degradacji i pogarszaniu się stanu technicznego, bez dokończenia prac stanowiących remont dachu, ujętych w zakresie umowy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.141.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót dekarsko – ciesielskich na budynku przy ul. Moniuszki 11 w Łodzi,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dariusz Adam Stryjewski – PHU „DARBUD” Grodzisko 81, 95-030 Rzgów, NIP: 9820036148,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9820036148

7.3.4) Miejscowość: Rzgów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1500000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 135 dni

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane