Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek, w szczególności użyteczności publicznej
Gmina Włodawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00337292
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00337292/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-10 14:19
- Lokalizacja
- Włodawa, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-42ea9ec5-0fbb-4a33-9508-a7be1e765bb8
- Identyfikator
- 5651445740
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337292 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek, w szczególności użyteczności publicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włodawa
1.3.) Oddział zamawiającego: Al. Jana Pawła II 22
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197865
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła
1.5.2.) Miejscowość: Włodawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: (82) 572 12 34
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@gmina-wlodawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-wlodawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42ea9ec5-0fbb-4a33-9508-a7be1e765bb81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek, w szczególności użyteczności publicznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42ea9ec5-0fbb-4a33-9508-a7be1e765bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337292
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059506/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek, w szczególności użyteczności publicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek, w szczególności użyteczności publicznej”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283145
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IK.271.4.2026.MZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.1. część 1 zamówienia – „Termomodernizacja budynku Urzędy Gminy we Włodawie”.Zakres robót obejmuje w szczególności:
docieplenie ścian zewnętrznych budynku,
docieplenie stropodachu,
wymianę istniejących drzwi,
wymianę istniejących okien,
uzupełnienie izolacji termicznej na instalacji centralnego ogrzewania,
płukanie instalacji centralnego ogrzewania,
wymianę zaworów na termostatyczne przy istniejących grzejnikach,
wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED, wg. opracowania w branży elektrycznej,
instalację odgromowa, w związku z termomodernizacją stropodachu,
montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu o mocy min. 18,45kW, wg. opracowania w branży elektrycznej,
wprowadzenie systemu Zarządzania Energią w budynku zgodnie z opisem
w projekcie w branży elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45321000-3 - Izolacja cieplna
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
09332000-5 - Instalacje słoneczne
4.5.5.) Wartość części: 803764,07 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.2. część 2 zamówienia – „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Różance”.Zakres robót obejmuje w szczególności:
docieplenie ścian fundamentowych i ścian piwnicy budynku,
docieplenie ścian zewnętrznych budynku,
docieplenie stropu nad I piętrem całego budynku,
wymianę istniejących drzwi
wymianę istniejących okien
montaż sprężarkowej pompy ciepła typu powietrze-woda,
wymianę grzejników żeliwnych na panelowe wraz z zaworami termostatycznymi,
uzupełnienie izolacji termicznej na instalacji c.o.,
uzupełnienie izolacji termicznej,
płukanie instalacji c.o.,
prace towarzyszące związane z branżą sanitarną przy termomodernizacji budynku,
wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED, wg. Opracowania w branży elektrycznej,
modernizację instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie, wg. Opracowania w branży elektrycznej,
montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu o mocy min. 19,68kW,
wg. Opracowania w branży elektrycznej,
wprowadzenie systemu Zarządzania Energią w budynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45321000-3 - Izolacja cieplna
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
09332000-5 - Instalacje słoneczne
4.5.5.) Wartość części: 1926548,61 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 10 czerwca 2026 r. opublikował ogłoszenie o zamówieniu pod numerem 2026/BZP 00283145/01 w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz dokumenty zamówienia na stronie prowadzonego postępowania jakim jest platforma e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42ea9ec5-0fbb-4a33-9508-a7be1e765bb8
Termin składania ofert został przez Zamawiającego wyznaczony na dzień 01.07.2026 r. godz. 10:00.
W związku z awarią systemu e-Zamówienia w dniu 01.07.2026 r., Zamawiający otrzymał informację od potencjalnych Wykonawców, iż awaria systemu w dniu 01.07.2026 r. uniemożliwiła im złożenie oferty, poprzez ww. platformę.
Pismem z dnia 1 lipca br. Zamawiający wystąpił do Urzędu Zamówień Publicznych z prośba o potwierdzenie, czy w dniu składania i otwarcia ofert wystąpiła awarii Platformy e-Zamówienia.
W odpowiedzi na pismo Urząd Zamówień Publicznych, Departament Danych
i Informatyzacji poinformował Zamawiającego, że: „1 lipca 2026 r. w godzinach porannych na Platformie wystąpiły zakłócenia techniczne skutkujące brakiem stabilności lub okresową niedostępnością systemu. Usterka została zidentyfikowana około godz. 8:00 i usunięta po godzinie 11:00. Opisane utrudnienia miały charakter globalny i mogły mieć bezpośredni wpływ na brak możliwości składania ofert przez wykonawców w tych godzinach”.
W niniejszym postępowaniu wystąpiła wada w postaci naruszenia art. 64 ustawy Pzp, która jest nieusuwalna i jednocześnie uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 10 czerwca 2026 r. opublikował ogłoszenie o zamówieniu pod numerem 2026/BZP 00283145/01 w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz dokumenty zamówienia na stronie prowadzonego postępowania jakim jest platforma e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42ea9ec5-0fbb-4a33-9508-a7be1e765bb8
Termin składania ofert został przez Zamawiającego wyznaczony na dzień 01.07.2026 r. godz. 10:00.
W związku z awarią systemu e-Zamówienia w dniu 01.07.2026 r., Zamawiający otrzymał informację od potencjalnych Wykonawców, iż awaria systemu w dniu 01.07.2026 r. uniemożliwiła im złożenie oferty, poprzez ww. platformę.
Pismem z dnia 1 lipca br. Zamawiający wystąpił do Urzędu Zamówień Publicznych z prośba o potwierdzenie, czy w dniu składania i otwarcia ofert wystąpiła awarii Platformy e-Zamówienia.
W odpowiedzi na pismo Urząd Zamówień Publicznych, Departament Danych
i Informatyzacji poinformował Zamawiającego, że: „1 lipca 2026 r. w godzinach porannych na Platformie wystąpiły zakłócenia techniczne skutkujące brakiem stabilności lub okresową niedostępnością systemu. Usterka została zidentyfikowana około godz. 8:00 i usunięta po godzinie 11:00. Opisane utrudnienia miały charakter globalny i mogły mieć bezpośredni wpływ na brak możliwości składania ofert przez wykonawców w tych godzinach”.
W niniejszym postępowaniu wystąpiła wada w postaci naruszenia art. 64 ustawy Pzp, która jest nieusuwalna i jednocześnie uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |