Dostawa pasz treściwych dla bydła do Zakładu Doświadczalnego ITP-PIB w Poznaniu
INSTYTUT TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZY - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00337319
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00337319/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-10 14:23
- Lokalizacja
- Falenty, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-51de365a-429c-4996-82dd-b722c2dbae66
- Identyfikator
- 5342437004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337319 z dnia 2026-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pasz treściwych dla bydła do Zakładu Doświadczalnego
ITP-PIB w Poznaniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZY - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142173348
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Hrabska 3
1.5.2.) Miejscowość: Falenty
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-090
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@itp.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.itp.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-51de365a-429c-4996-82dd-b722c2dbae661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Instytut Naukowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Instytut Naukowy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa pasz treściwych dla bydła do Zakładu DoświadczalnegoITP-PIB w Poznaniu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51de365a-429c-4996-82dd-b722c2dbae66
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337319
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312562
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-46/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa pasz treściwych dla bydła do Zakładu Doświadczalnego ITP-PIB w Poznaniu:
a) pasza treściwa dla krów mlecznych – 20 ton:
Skład: białko surowe – min. 18%, wartość energetyczna VEM (CVB; NL) 970,00, włókno surowe 6,10 %, popiół surowy 7,70 %, tłuszcz surowy 3,20 %, sód 0,35 %, wapń 1,00%, fosfor 0,61 %, magnez 0,50 %.
Bezwzględny warunek – mieszanka paszowa w formie granulatu, luzem – konieczność napełniania silosu do stacji paszowej.
b) pasza treściwa dla jałówek hodowlanych – 2 tony:
Skład: białko surowe – min. 18%, , tłuszcz surowy – min. 3,3%, włókno surowe 6,10 %, popiół surowy 6,50 %, wapń 0,70 %, fosfor 0,57 %, magnez 0,35 %, wartość energetyczna VEM (CVB; NL) 950,00
Granulat, opakowania: worki 25 kg.
c) musli dla cieląt – ilość 0,3 tony
Skład: wysoka zawartość łatwostrawnych komponentów, VEM (CVB; ML) 985. Optymalny poziom 19,0 % lekko strawnego i przyswajalnego białka.
Granulat, opakowania: worki po 15 kg
Dostawa do Zakładu Doświadczalnego ITP-PIB w Poznaniu, ul. Biskupińska 67; 60-461 Poznań
Specyfikacja ilościowa sporządzona została szacunkowo. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia zamówienia o 20 %.
Warunek bezwzględny - Dostawca pasz zapewnia doradztwo żywieniowe – doradca żywieniowy wizytujący gospodarstwo, ustalający dawki żywieniowy, wykonujący analizy pasz objętościowych w celu skomponowania dawki paszowej dla danej grupy technologicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15710000-8 - Pasza dla zwierząt hodowlanych i innych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3496576 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 34965,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3496576 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wytwórnia Pasz i Koncentratów Farmer Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6222762386
7.3.4) Miejscowość: Biskupice Ołoboczne
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 34965,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2026-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |