Dostawa mobilnego zestawu zasilania awaryjnego

POWIAT PISKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00337515
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00337515/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-10 14:51
Lokalizacja
Pisz, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d08e0571-9411-42b2-9b96-1163c5dd487f
Identyfikator
8491503423
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórczeElektroniczne elementy składowePrzyczepy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337515 z dnia 2026-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa mobilnego zestawu zasilania awaryjnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PISKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671509

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 1

1.5.2.) Miejscowość: Pisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 874254700

1.5.8.) Numer faksu: 874254701

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat.pisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.pisz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1317722

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa mobilnego zestawu zasilania awaryjnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d08e0571-9411-42b2-9b96-1163c5dd487f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337515

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040343/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa mobilnego zestawu zasilania awaryjnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu nr LTPL00495 „Ready Together: Crisis Management in Border Municipalities” współfinansowanego ze środków UE z Programu Interreg VI-A Litwa–Polska 2021–2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266818

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.272.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 62966,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa mobilnego zestawu zasilania awaryjnego.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnego zestawu zasilania awaryjnego przeznaczonego do realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego, w tym do zapewnienia awaryjnego zasilania budynku Starostwa Powiatowego w Piszu oraz zabezpieczenia działań związanych z zarządzaniem kryzysowym.
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę:
- agregatu prądotwórczego o mocy ok. 50–60 kW,
- specjalistycznej przyczepy transportowej przystosowanej do przewozu agregatów,
- systemu GSM umożliwiającego zdalne sterowanie, monitoring i alarmowanie,
- montażu i integracji wszystkich elementów zestawu.
Zamówienie obejmuje 1 kompletny zestaw mobilnego zasilania awaryjnego.
Szczegółowy opis przedmiot zamówienia zawarto w załączniku nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31711100-4 - Elektroniczne elementy składowe

34223300-9 - Przyczepy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone trzy oferty.
Oferta z najniższą ceną podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia.
Po odrzuceniu ww. oferty ocenie podlegały dwie pozostałe oferty. Ceny obu ofert przekraczają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej z pozostałych ofert, jednak nie posiada możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 Pzp.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Po odrzuceniu oferty z najniższą ceną najkorzystniejszą ofertą pozostaje oferta, której cena również przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny tej oferty.
Wobec powyższego postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149568,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 191100,00 PLN

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy