Wymiana drewnianej stolarki okiennej na PCV w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich.
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BIELANACH WROCŁAWSKICH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00337959
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00337959/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-12 17:55
- Lokalizacja
- Bielany Wrocławskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f1a8fa8f-8d5e-45c9-a5c3-e65b9d2017e3
- Identyfikator
- 8961580617
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00337959 z dnia 2026-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana drewnianej stolarki okiennej na PCV
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BIELANACH WROCŁAWSKICH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 381038579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Akacjowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielany Wrocławskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 311 27 93
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@zspbielany.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zspbielanywr.edupage.org
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f1a8fa8f-8d5e-45c9-a5c3-e65b9d2017e31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana drewnianej stolarki okiennej na PCVw Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1a8fa8f-8d5e-45c9-a5c3-e65b9d2017e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337959
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042326/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wymiana drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej na PCV w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264629
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/3/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 486991,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Wymiana drewnianej stolarki okiennej na PCV w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielanach Wrocławskich.
Wspólny Słownik Zamówień CPV:
CPV 45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków
CPV 45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej
CPV 45421100-5 Wymiana drzwi i okien
CPV 45421132-8 Montaż okien
W ramach zamówienia należy:
• zdemontować stare okna drewniane, wywieźć i zutylizować gruz i materiały z rozbiórki zgodnie z obowiązującymi przepisami
• dostarczyć i zamontować nowe okna PCV ( tożsame z obecnymi w zakresie wielkości i podziału okien ) w budynku Szkolno-przedszkolnym zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną,
• Zdjąć folie ochronne z okien ( ramy i szyby), umyć okna,
3.1. ZAMAWIAJĄCY WYMAGA ABY WYKONAWCA W TERMINIE DO 2 DNI OD DNIA PODPISANIA UMOWY DOKONAŁ POMIARU OKIEN PODLEGAJACYCH WYMIENIE. PRZY WYCENIE OKIEN NALEŻY ZAŁOŻYĆ ŻE PODANE WYMIARY MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ O +/- 10%.
3.2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
UZASADNIENIE: Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na możliwe większe koszty oraz brak koordynacji, skutkujący poważną groźbą nieprawidłowej realizacji zamówienia. Podzielenie zadania jest niezasadne pod względem ekonomicznym, technicznym oraz organizacyjnym i mogłoby zagrozić właściwemu wykonaniu zadania. Standard wykonania, technologia oraz użyte materiały winny być takie same na całym budynku. Pozwoli to na długoletnią eksploatację obiektu. Złożenie ofert na małe części zamówienia mogłoby stać się dla Wykonawców nieopłacalne i uniemożliwiłoby rozstrzygnięcie postępowania. Ponadto brak podziału zadania na mniejsze części nie stanowi bariery dla MŚP, gdyż istnieją cywilno-prawne możliwości współpracy Wykonawców, które pozwalają małym i średnim przedsiębiorcom na realizację tego zadania.
3.3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
3.4. Zamawiający przewiduje wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane. Zamawiający wymaga, aby czynności bezpośrednio związane z realizacją robót budowlanych, w szczególności prace związane z montażem okien wykonywane były przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę wyżej wymienionych osób powinno trwać nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu w terminie określonym zapisami umowy i aktualizowania na bieżąco, tj. za każdym razem, gdy dojdzie do zmiany personalnej, oświadczenia, o którym mowa w umowie.
3.5. Minimalny okres gwarancji: 36 miesięcy od dnia podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45421132-8 - Instalowanie okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 599000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1050907,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 599000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Montaż Partner Barbara Filarowska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312624561
7.3.3) Ulica: ul. Krótka 2
7.3.4) Miejscowość: Dabrowice
7.3.5) Kod pocztowy: 46-053
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 599000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-02 do 2026-08-148.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |