Usługa cateringu – zbiorowego żywienia dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2026/2027
Gmina Wałcz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338018
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338018/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-13 07:23
- Lokalizacja
- Wałcz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4111a40-3ba2-4dc1-91d6-3ee8a6308ec8
- Identyfikator
- 7651602689
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338018 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa cateringu – zbiorowego żywienia dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Wałcz
w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałcz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791520
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dąbrowskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Wałcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-600
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 67 258 02 41
1.5.8.) Numer faksu: +48 67 258 02 41
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminawalcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminawalcz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminawalcz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa cateringu – zbiorowego żywienia dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Wałczw roku szkolnym 2026/2027
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4111a40-3ba2-4dc1-91d6-3ee8a6308ec8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338018
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018249/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Usługa cateringu – zbiorowego żywienia dzieci w placówkach oświatowych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289089
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.ZP.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1076770,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem postępowania jest usługa cateringu polegająca na zbiorowym żywieniu dzieci w publicznych placówkach oświatowych z terenu Gminy Wałcz w roku szkolnym 2026/2027. Dotyczy obiadów wykupowanych indywidualnie przez dzieci w Publicznych Szkołach Gminy Wałcz.
1.2. Usługa cateringu – dożywiania obejmuje przede wszystkim:
1.2.1. Przygotowanie posiłków z komponentów zakupionych przez Wykonawcę w postaci:
a) zupy z pieczywem ( 1 porcja zupy gramatura min. 250 g; 1 porcja pieczywa mieszanego ( min. 80 g)
oraz
b) danie drugie, z zastrzeżeniem, iż:
- danie mięsne lub rybne winno się składać z : porcji mięsa lub ryby (z wykluczeniem pangi) o minimum 100 g po obróbce, dodatku w postaci ziemniaków / zamiennie ryż lub kasza – min 200 g po obróbce, surówki lub jarzyn gotowanych – min. 100 g po obróbce lub ryżu lub kaszy o gramaturze minimum 200 g po obróbce; surówki lub jarzyn gotowanych – min. 100 g po obróbce oraz kompotu z owoców sezonowych lub napoju, wody (200ml).
Za dania mięsne nie uznaje się podrobów oraz kaszanki.
- danie półmięsne – typu gulasz lub potrawka z dodatkami, makaron z mięsem mielonym, pyzy z mięsem, gołąbki itp. - winno stanowić minimalną gramaturę 250 g po obróbce ( z wyłączeniem bigosu, fasolki po bretońsku, potraw sporządzanych na bazie podrobów, kiełbasy oraz łazanków z kapustą) + ewentualnie surówka lub jarzyny gotowane – min. 100 g po obróbce oraz kompot z owoców sezonowych, napój lub woda (200 ml).
- danie jarskie – typu : naleśniki z serem lub konfiturą, kopytka w sosie, pierogi, pyzy, danie z makaronem lub ryżem – winno stanowić minimalną gramaturę min. 250 g po obróbce + kompot z owoców sezonowych, napój lub woda (200 ml).
W oparciu o jadłospis przygotowany przez Wykonawcę i zaakceptowany przez Zamawiającego.
Wykonawca gwarantuje, że wszystkie gotowe obiady dostosowane będą do wieku rozwojowego, uwzględniając potrzeby żywieniowe dzieci i młodzieży, a więc będą zawierać zachowane normy kalorii, składniki pokarmowe, wartości odżywcze i mineralno-witaminowe obowiązujące przy żywieniu dzieci i młodzieży według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16.02.2026r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2026 r., poz. 197), które wchodzi w życie 01.09.2026r.
1.2.2. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia przygotowanych przez siebie posiłków do niżej wymienionych szkół oraz oddziałów przedszkolnych dla następującej szacunkowej liczby dzieci:
a) Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Chwiramie,
szkoła: ok. 50 uczniów; oddział przedszkolny: ok. 50 dzieci
b) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie,
szkoła: ok. 20 uczniów; oddział przedszkolny: ok. 15 dzieci
c) Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gostomi,
szkoła: ok. 5 uczniów; oddział przedszkolny: ok. 5 dzieci
d) Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Różewie,
szkoła: ok. 15 uczniów; oddział przedszkolny: ok. 40 dzieci
e) Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Karsiborze,
szkoła: ok. 20 uczniów; oddział przedszkolny: ok. 30 dzieci
Łączna ilość dzieci korzystająca z obiadów w roku szkolnym 2026/2027 wyniesie szacunkowo około 250 dzieci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1175000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1175000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1175000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorostwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "GASTRONOMIK" Dariusz Zych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 765-104-96-14
7.3.3) Ulica: ul. Kilińskiego 4/7
7.3.4) Miejscowość: Wałcz
7.3.5) Kod pocztowy: 78-600
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1175000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-02 do 2027-06-248.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |