„Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00338071
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00338071/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-13 07:55
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-29dff741-177b-461e-9747-f18827088544
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaNadzór nad robotami budowlanymiUsługi inżynieryjneUsługi projektowania fundamentówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338071 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29dff741-177b-461e-9747-f18827088544

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338071

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046229/44/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.57 „Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278218

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 68/BZP-U.510.49/2026/JM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2879071,21 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.:
„Strefa Sportu i Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” Etapy IV, V, VI i VII w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023/2024/2025/2026 – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” modernizacji istniejącego placu zabaw oraz siłowni pod chmurką wraz ze stworzeniem zielonej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zakres 1 - realizacja na terenie Szkoły Podstawowej nr 48:
I przedmiot odbioru obejmuje:
• wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych pozwalających na prowadzenie robot budowlanych dla przedmiotowego zadania,
II przedmiot odbioru obejmuje:
• kompleksowe wykonanie robót budowlano – montażowych w oparciu o uzgodnioną dokumentację projektową wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
Zakres 2 - realizacja na terenie Przedszkola nr 5:
III przedmiot odbioru obejmuje:
• wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych pozwalających na prowadzenie robot budowlanych dla przedmiotowego zadania,
IV przedmiot odbioru obejmuje:
• kompleksowe wykonanie robót budowlano – montażowych w oparciu o uzgodnioną dokumentację projektową wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

Pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowych będących przedmiotem zamówienia oraz w okresie rękojmi i gwarancji udzielonej przez Wykonawcę na wykonane roboty budowlane.

3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ oraz Programie Funkcjonalno – Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do OPZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta złożona przez Wykonawcę FB-JELCZ Sp. z o.o., ul. Polna 45, 80-209 Chwaszczyno została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3), pkt 4) i pkt 6) w zw. z art. 266 ustawy Pzp. Zamawiający, dokonując badania i oceny oferty, stwierdził, że nie została ona przez Wykonawcę podpisana żadnym z dopuszczonych podpisów wymaganych w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ). Zamawiający postawił wymagania dotyczące formy oraz podpisu ofert co zostało ujęte w ust. XII pkt 3 SWZ: „Ofertę, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.” Powyższy wymóg zawarty w SWZ jest odzwierciedleniem treści art. art. 63 ust. 2 ustawy Pzp: „W postępowaniu o udzielenie zamówienia lub konkursie o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.” Zastrzeżenie formy pisemnej, dokumentowej lub elektronicznej pod rygorem nieważności odnosi ten skutek, że oferta złożona bez zachowania zastrzeżonej formy jest nieważna (art. 73 § 1 Kodeksu Cywilnego – dalej: „KC”). Do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli (art. 78 § 1 KC), a do zachowania elektronicznej formy czynności prawnej konieczne jest złożenie oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym (art. 781 § 1 KC). Również niezachowanie postaci elektronicznej oferty opatrzonej podpisem zaufanym albo osobistym, stanowiącej dokumentową formę czynności prawnej, skutkuje jej nieważnością. Złożenie oferty w niewłaściwej formie jest uchybieniem nieusuwalnym. Dlatego też brak podpisu dokumentów elektronicznych skutkuje ich nieważnością i podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. W niniejszym postępowaniu złożona przez Wykonawcę oferta nie została podpisana w żadnym z dopuszczonych przez Specyfikacje Warunków Zamówienia podpisów (tj. w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). W związku z powyższym oferta ww. Wykonawcy nie została sporządzona w sposób zgodny z przepisami ustawy Pzp (art. 63 ust. 2), a także nie została przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego.
Zgodnie z uzasadnieniem prawnym i faktycznym wskazanym powyżej, należało odrzucić ofertę Wykonawcy FB-JELCZ Sp. z o.o.
W związku z powyższym należało unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2) w zw. z art. 266. ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4894684,14 PLN

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane