„Przebudowa drogi powiatowej nr 3111E w m. Bielowice”
Zarząd Dróg Powiatowych w Opocznie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338087
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338087/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 08:02
- Lokalizacja
- Opoczno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-012ab638-6bed-406f-8bd3-55b4bd887423
- Identyfikator
- 7681540929
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338087 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3111E w m. Bielowice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Opocznie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590653593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kwiatowa 1A
1.5.2.) Miejscowość: Opoczno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 736 11 25
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdpopoczno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zdp.opoczno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-012ab638-6bed-406f-8bd3-55b4bd8874231.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3111E w m. Bielowice”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-012ab638-6bed-406f-8bd3-55b4bd887423
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338087
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016506/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej nr 3111E w m. Bielowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263999
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZ.3403.02.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie obejmuje wykonanie robót bez dokumentacji projektowej, na podstawie zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę.
Przebudowa drogi powiatowej zaplanowana jest na odcinku drogi powiatowej 3111E od km 9+040 do km 9+785 na długości 0.745 km.
Roboty zostaną wykonane w pasie drogowym drogi powiatowej w/w położonej na dz. o nr 1855/1, 2678/2, 1029/3, 1505/1, 1865, 1521, 896/2, obr. Bielowice, gminy Opoczno.
2. Źródło finansowania:
Zamówienie jest finansowane z budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych w ramach zadania „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych” oraz ze środków własnych.
Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy Pzp może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zakres robót przebudowy obejmuje:
- poszerzenia jezdni,
- wykonanie na istniejącej nawierzchni drogi i włączeniach dróg podporządkowanych nowych warstw jezdni
- obustronne pobocza wykonanie z kruszywa łamanego o szerokości 1 m grubości 10 cm,
- na odcinku drogi wzdłuż zabudowy siedliskowej pobocze utwardzone kostką brukową
- na przystankach komunikacji publicznej perony utwardzone kostką brukową o gr. 8 cm na podbudowie z kruszywa o gr. 20 cm,
- odmulenie istniejących rowów
- oczyszczenie istniejących przepustów drogowych,
- regulacja wysokościowa zaworów studzienek dla urządzeń podziemnych
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
Szczegółowy zakres rzeczowy przewidziany do realizacji obejmuje roboty wskazane w przedmiarze robót.
Ponadto Wykonawca oznakuje roboty zgodnie ze sporządzonym przez siebie projektem organizacji ruchu na czas wykonywania robót oraz zapewni obsługę geodezyjną – wyznaczenie punktów głównych obiektu, obsługę w trakcie realizacji i inwentaryzację powykonawczą .
Koszty te nie podlegają odrębnej zapłacie i zostaną określone w kwocie umownej.
Wykonawca w trakcie wykonywania robót jest zobowiązany do zabezpieczenia punktów geodezyjnych. W przypadku zniszczenia zobowiązany jest na własny koszt do ich odtworzenia.
Przydatne materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować je zgodnie z zapisami w przedmiarze robot i kosztorysie. Pozostałe materiały przydatne, po oczyszczeniu przewieźć odpowiednio na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Opocznie i tam w sposób uporządkowany złożyć na wskazanym miejscu. Przydatność materiałów oceni w porozumieniu z Zamawiającym inspektor nadzoru.
Drzewa z wycinki stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest odwieźć je na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Opocznie i tam pocięte i posegregowane złożyć na wskazanym miejscu.
Pozostałe materiały z rozbiórki, w tym gruz i zanieczyszczenia, nadmiar gruntu i grunt nieprzydatny winny być na koszt Wykonawcy usunięte poza teren budowy i zutylizowane przy przestrzeganiu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawcę obciążają wszelkie obowiązki i koszty wynikające z przepisów ustawy o odpadach.
Wszystkie materiały użyte do wykonania ww. zadania powinny posiadać świadectwa jakości, deklaracje zgodności z normą, aprobaty techniczne zatwierdzone przez IBDiM.
Wykonawca pokryje ewentualne koszty badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonywanych robót i wbudowywanych materiałów i jest zobowiązany uwzględnić to w cenie ofertowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 959156,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1179228,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 959156,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Opocznie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7680003862
7.3.3) Ulica: Krótka
7.3.4) Miejscowość: Opoczno
7.3.5) Kod pocztowy: 26-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 959156,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |