2026 - Przygotowanie i dostarczanie posiłków (usługa cateringowa) dla pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej ul. Kozielska 71 i DD "Senior +" ul. Partyzantów 30 w Gliwicach

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00338314
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00338314/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-13 09:16
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-25bcb4f6-98cd-4f9a-bc45-df3c904732ce
Identyfikator
6311331802
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi przygotowywania posiłkówUsługi gotowania posiłkówUsługi dostarczania posiłków

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO MARKETINGOWO-USŁUGOWE MANAGER-POL SP.C. OLCHAWA SABINA,KYRCZ ANDRZEJZabrze, PL · lot 0
79 606,8 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO MARKETINGOWO-USŁUGOWE MANAGER-POL SP.C. OLCHAWA SABINA,KYRCZ ANDRZEJZabrze, PL · lot 1
79 606,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338314 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
2026 - Przygotowanie i dostarczanie posiłków (usługa cateringowa) dla pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej ul. Kozielska 71 i DD "Senior +" ul. Partyzantów 30 w Gliwicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003451973

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Górnych Wałów 9

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32/32 335 96 00

1.5.8.) Numer faksu: 32 230 80 27

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ops@ops.gliwice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://opsgliwice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-25bcb4f6-98cd-4f9a-bc45-df3c904732ce

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

2026 - Przygotowanie i dostarczanie posiłków (usługa cateringowa) dla pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej ul. Kozielska 71 i DD "Senior +" ul. Partyzantów 30 w Gliwicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25bcb4f6-98cd-4f9a-bc45-df3c904732ce

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338314

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022611/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 2026 - Przygotowanie i dostarczanie posiłków (usługa cateringowa) dla pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej ul Kozielska 71 i DD "Senior +" ul. Partyzantów 30 w Gliwicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239090

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OPS-ZP.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zestaw śniadaniowy:
Gramatura poszczególnych przykładowych składników śniadaniowych (jednej porcji):

1.1.PIECZYWO: 150 g
- 1,5 kanapki z pieczywa – pszenne, razowe, żytnie - proporcje do uzgodnienia,
(3 kromki chleba z dodatkami przekrojone na pół)
- zupa mleczna + płatki ,ryż, makaron, kasza, zacierka, 250 ml

1.2.DODATKI DO PIECZYWA:
- szynka, wędliny kanapkowe 50 g
- salceson, pasztet 80 g
- pasty (rybna, jajeczna ,mięsna, serowa itp.) 100 g
- jajecznica, sałatka, galaretka 100 g
- serek topiony, ser biały 80 g
- ser żółty 50 g
- jajko 2 szt.
- dżem 80 g
- parówki, serdelki ,kiełbaski na ciepło 3 szt.
1.3.MASŁO 82% tłuszczu: 20 g
1.4.HERBATA owocowa/czarna – 1 saszetka na 1 osobę
Cytryna 10 g na osobę do herbaty czarnej
Cukier 10 g na osobę codziennie
Kawa zbożowa, kakao 200 ml

3 x w tygodniu wędlina (w tym na ciepło), szynka, pasztet, itp.
2 x w tygodniu np. nabiał, jajko, dżem, pasta, sałatka, jajecznica, itp.
1x 2 tygodnie śniadanie w formie gdzie pieczywo stanowi dodatek.
Do kanapek dodatek min. 15 g na osobę w postaci sałaty, rzodkiewki, ogórka, itp.
Codziennie świeże pieczywo.
Zupa mleczna 2 x tydzień – w te dni pieczywo 100 g lub rogal/bułka maślana
Kawa zbożowa/kakao x 1/tydzień – Herbata x 4/tydzień

Poszczególne zestawy śniadaniowe mogą powtórzyć się dopiero w następnym tygodniu.
Zaopatrzenie w: ketchup (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc), musztarda (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc).


2. Zestaw obiadowy:
Gramatura poszczególnych przykładowych składników obiadowych (jednej porcji):
2.1.ZUPA: 400 ml

2.2. DRUGIE DANIE:
- ziemniaki, ryż ,kasze, makaron 150 g
- mięso - drobiowe, wieprzowe, wołowe 120 g ( waga bez panierki )
- ryba – filet bez ości 120 g ( waga bez panierki )
( z wyłączeniem produktów rybopodobnych i przetworzonych np. paluszki rybne )
- udko pieczone z kurczaka z kością 200 g

- pyzy, krokiety, naleśniki ,pierogi ,gołąbki, kopytka , placki
ziemniaczane , racuchy, knedle, zapiekanka, kluski, itp. 300 g
- gulasz, 120 g mięsa +100 ml sosu
- bigos, fasolka po bretońsku, łazanki, bogracz, leczo, 300 g (min.60 g mięsa )
- śledź w śmietanie, kaszanka, wątróbka, 120 g
- jajka 2 szt
- sos – jasny, ciemny, grzybowy, koperkowy, pomidorowy. 40 ml


2.3. SURÓWKA, WARZYWA GOTOWANE 100 g
Poza dniami z daniami typu: bigos, fasolka po bretońsku, gołąbki, itp.
2.4. SOK OWOCOWY-KONCENTRAT lub KOMPOT 25 ml/dziennie/na 1 osobę//250 ml
2.5. WODA 250 ml/dziennie/na 1 osobę

Zupy na wywarze mięsnym/warzywnym/ew. zagęszczane śmietaną/ zupa krem gęsta
3 x w tygodniu obiad mięsny ( w tym ryba, minimum 1 x 10 dni żywieniowych) )
1 x w tygodniu obiad półmięsny – gołąbki, łazanki z kapustą i mięsem, kluski z mięsem, itp.
1 x w tygodniu obiad bezmięsny (w piątek)

Drugie danie musi składać się z produktów białkowych, najlepiej pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, ser, jaja), produktów bogatych w węglowodany złożone (ziemniaki, kasza, ryż, kluski, makaron) oraz dodatków warzywnych (surówki drobno krojone, warzywa gotowane).

Zamawiający nie dopuszcza powtarzalności posiłków w ciągu 10 dni żywieniowych.


3.Podwieczorek:
Gramatura poszczególnych przykładowych składników obiadowych (jednej porcji):
- jogurt naturalny, kefir, serek homogenizowany min. 125g
- owoc surowy min. 200g
- kisiel, budyń, galaretka ,sałatka owocowa min. 200g
- koktajl owocowy, mus owocowy ,sok min. 200 ml
- 1 x w miesiącu ciasto na sztuki (200g na 1 osobę) na spotkania okolicznościowe,
- 1 x w miesiącu kawa (15g na 1 osobę),
- 1 x w miesiącu śmietanka do kawy (10g na 1 osobę),
- 1 x w miesiącu cukier (10 g na 1 osobę).
Ciasto, kawa, śmietanka i cukier w tym samym dniu po zgłoszeniu przez zamawiającego.
W ramach wykonywanej umowy Wykonawca zapewni posiłki, mające charakter świąteczny z uwzględnieniem tradycyjnych potraw i ciast na Boże Narodzenie.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA W CAŁOŚCI ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZNIKU NR 7 DO SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.5.) Wartość części: 117936,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zestaw śniadaniowy:
Gramatura poszczególnych przykładowych składników śniadaniowych (jednej porcji):

1.1.PIECZYWO: 150 g
- 1,5 kanapki z pieczywa – pszenne, razowe, żytnie - proporcje do uzgodnienia,
(3 kromki chleba z dodatkami przekrojone na pół)
- zupa mleczna + płatki ,ryż, makaron, kasza, zacierka, 250 ml

1.2.DODATKI DO PIECZYWA:
- szynka, wędliny kanapkowe 50 g
- salceson, pasztet 80 g
- pasty (rybna, jajeczna ,mięsna, serowa itp.) 100 g
- jajecznica, sałatka, galaretka 100 g
- serek topiony, ser biały 80 g
- ser żółty 50 g
- jajko 2 szt.
- dżem 80 g
- parówki, serdelki ,kiełbaski na ciepło 3 szt.
1.3.MASŁO 82% tłuszczu: 20 g
1.4.HERBATA owocowa/czarna – 1 saszetka na 1 osobę
Cytryna 10 g na osobę do herbaty czarnej
Cukier 10 g na osobę codziennie
Kawa zbożowa, kakao 200 ml

3 x w tygodniu wędlina (w tym na ciepło), szynka, pasztet, itp.
2 x w tygodniu np. nabiał, jajko, dżem, pasta, sałatka, jajecznica, itp.
1x 2 tygodnie śniadanie w formie gdzie pieczywo stanowi dodatek.
Do kanapek dodatek min. 15 g na osobę w postaci sałaty, rzodkiewki, ogórka, itp.
Codziennie świeże pieczywo.
Zupa mleczna 2 x tydzień – w te dni pieczywo 100 g lub rogal/bułka maślana
Kawa zbożowa/kakao x 1/tydzień – Herbata x 4/tydzień

Poszczególne zestawy śniadaniowe mogą powtórzyć się dopiero w następnym tygodniu.
Zaopatrzenie w: ketchup (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc), musztarda (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc).


2. Zestaw obiadowy:
Gramatura poszczególnych przykładowych składników obiadowych (jednej porcji):
2.1.ZUPA: 400 ml

2.2. DRUGIE DANIE:
- ziemniaki, ryż ,kasze, makaron 150 g
- mięso - drobiowe, wieprzowe, wołowe 120 g ( waga bez panierki )
- ryba – filet bez ości 120 g ( waga bez panierki )
( z wyłączeniem produktów rybopodobnych i przetworzonych np. paluszki rybne )
- udko pieczone z kurczaka z kością 200 g

- pyzy, krokiety, naleśniki ,pierogi ,gołąbki, kopytka , placki
ziemniaczane , racuchy, knedle, zapiekanka, kluski, itp. 300 g
- gulasz, 120 g mięsa +100 ml sosu
- bigos, fasolka po bretońsku, łazanki, bogracz, leczo, 300 g (min.60 g mięsa )
- śledź w śmietanie, kaszanka, wątróbka, 120 g
- jajka 2 szt
- sos – jasny, ciemny, grzybowy, koperkowy, pomidorowy. 40 ml


2.3. SURÓWKA, WARZYWA GOTOWANE 100 g
Poza dniami z daniami typu: bigos, fasolka po bretońsku, gołąbki, itp.
2.4. SOK OWOCOWY-KONCENTRAT lub KOMPOT 25 ml/dziennie/na 1 osobę//250 ml
2.5. WODA 250 ml/dziennie/na 1 osobę

Zupy na wywarze mięsnym/warzywnym/ew. zagęszczane śmietaną/ zupa krem gęsta
3 x w tygodniu obiad mięsny ( w tym ryba, minimum 1 x 10 dni żywieniowych) )
1 x w tygodniu obiad półmięsny – gołąbki, łazanki z kapustą i mięsem, kluski z mięsem, itp.
1 x w tygodniu obiad bezmięsny (w piątek)

Drugie danie musi składać się z produktów białkowych, najlepiej pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, ser, jaja), produktów bogatych w węglowodany złożone (ziemniaki, kasza, ryż, kluski, makaron) oraz dodatków warzywnych (surówki drobno krojone, warzywa gotowane).

Zamawiający nie dopuszcza powtarzalności posiłków w ciągu 10 dni żywieniowych.


3.Podwieczorek:
Gramatura poszczególnych przykładowych składników obiadowych (jednej porcji):
- jogurt naturalny, kefir, serek homogenizowany min. 125g
- owoc surowy min. 200g
- kisiel, budyń, galaretka ,sałatka owocowa min. 200g
- koktajl owocowy, mus owocowy ,sok min. 200 ml
- 1 x w miesiącu ciasto na sztuki (200g na 1 osobę) na spotkania okolicznościowe,
- 1 x w miesiącu kawa (15g na 1 osobę),
- 1 x w miesiącu śmietanka do kawy (10g na 1 osobę),
- 1 x w miesiącu cukier (10 g na 1 osobę).
Ciasto, kawa, śmietanka i cukier w tym samym dniu po zgłoszeniu przez zamawiającego.
W ramach wykonywanej umowy Wykonawca zapewni posiłki, mające charakter świąteczny z uwzględnieniem tradycyjnych potraw i ciast na Boże Narodzenie.



OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA W CAŁOŚCI ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZNIKU NR 7 DO SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.5.) Wartość części: 117936,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 77778,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 186404,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79606,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PMU MANAGER POL

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6480003259

7.3.3) Ulica: Plac Warszawski 5

7.3.4) Miejscowość: Zabrze

7.3.5) Kod pocztowy: 41-800

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79606,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79606,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 186404,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79606,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PMU MANAGER

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6480003259

7.3.3) Ulica: Plac Warszawski 5

7.3.4) Miejscowość: Zabrze

7.3.5) Kod pocztowy: 41-800

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79606,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi