Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego
Gmina Siedlec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338376
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338376/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 09:35
- Lokalizacja
- Siedlec, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a287d4c-086a-4a1d-820d-24a7dd2b2aae
- Identyfikator
- 9231652606
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338376 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siedlec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770729
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zbąszyńska 17
1.5.2.) Miejscowość: Siedlec
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-212
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 68 384 85 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@siedlec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siedlec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a287d4c-086a-4a1d-820d-24a7dd2b2aae1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a287d4c-086a-4a1d-820d-24a7dd2b2aae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338376
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029908/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220485
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IIGK.7013.12.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I -Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach Gminy Siedlec – etapy końcowe - wykonanie robót budowlanych polegających na budowie oraz częściowej modernizacji fragmentów oświetlenia ulicznego, stanowiących końcowe etapy realizacji inwestycji, zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, normami oraz zasadami wiedzy technicznej. Roboty należy wykonać w następujących lokalizacjach:a) Chobienice – droga wojewódzka, działka nr 634 – budowa 2 słupów oświetleniowych wraz z montażem opraw oświetleniowych oraz niezbędnej infrastruktury technicznej,
b) Grójec Mały – droga gminna, działka nr 49/1 – budowa 2 słupów oświetleniowych wraz z wykonaniem infrastruktury towarzyszącej oraz linii kablowej zasilającej,
c) Grójec Wielki – droga gminna, działka nr 130 – budowa 1 nowego słupa oświetleniowego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz demontaż istniejącego słupa i montaż nowego w jego miejsce,
d) Kiełpiny – droga gminna, działka nr 242 – budowa 2 słupów oświetleniowych wraz z wykonaniem infrastruktury oraz okablowania zasilającego,
e) Kopanica, ul. Wczasowa – droga powiatowa, działki nr 402, 498, 499 – budowa 1 słupa oświetleniowego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz wymiana istniejącej oprawy sodowej na oprawę typu LED,
f) Stara Tuchorza – droga gminna, działka nr 144/3 – budowa 2 słupów oświetleniowych wraz z infrastrukturą i okablowaniem, w tym demontaż istniejących słupów,
g) Wojciechowo – droga gminna, działka nr 160 – budowa 1 słupa oświetleniowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną,
h) Żodyń, ul. Słoneczna – droga gminna, działka nr 494 – budowa 1 słupa oświetleniowego wraz z wykonaniem infrastruktury i okablowania,
i) Żodyń, ul. Jesionowa – droga gminna, działka nr 353/3 – budowa 4 słupów oświetleniowych wraz z wykonaniem kompletnej infrastruktury oraz linii kablowej.
Zakres robót uwzględnia między innymi: dostawę i montaż słupów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zgodnie z przedmiarem robót i dokumentacjami projektowymi, wykonanie linii kablowych zasilających, odtworzenie nawierzchni po robotach ziemnych, nadzór archeologiczny (Grójec Mały i Żodyń), uzyskanie pozwolenia konserwatora zabytków (Grójec Mały), uzyskanie niezbędnych decyzji dotyczących zajęcia pasa drogowego, wykonanie niezbędnych pomiarów i prób oraz sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz osób trzecich, a także do właściwego oznakowania
i zabezpieczenia terenu robót. Wszystkie prace należy prowadzić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów BHP oraz przepisów dotyczących robót prowadzonych w pasie drogowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 216494,21 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II - Budowa oświetlenia ulicznego w m. Jaromierz - nr działki ewidencyjnej 350 w m. Jaromierz – droga powiatowa. Zakres robót obejmuje dostawę i montaż 3 słupów oświetleniowych zgodnie z przedmiarem robót i dokumentacją projektową, ułożenie kablowej sieci oświetleniowej, posadowienie i montaż szafki oświetleniowej, uzyskanie niezbędnych decyzji dotyczących zajęcia pasa drogowego, wykonanie niezbędnych pomiarów i prób oraz sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 50996,84 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 139379,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 214465,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 139379,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Rak Henryk Rak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970507794
7.3.3) Ulica: Szkolna 8
7.3.4) Miejscowość: Siedlec
7.3.5) Kod pocztowy: 64-212
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 139379,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 33457,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54321,66 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 33457,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Rak Henryk Rak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970507794
7.3.3) Ulica: Szkolna 8
7.3.4) Miejscowość: Siedlec
7.3.5) Kod pocztowy: 64-212
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 33457,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |