Dostawa dwóch kotłów grzewczych wraz z montażem w istniejącej kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach

GMINA JAŚWIŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00338392
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00338392/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-13 09:38
Lokalizacja
Jaświły, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e445d4f-4bc0-4bcd-8805-33ad23f9da80
Identyfikator
5461318582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kotły grzewcze centralnego ogrzewaniaUsługi instalowania piecówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUkłady kotłów grzewczych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338392 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa dwóch kotłów grzewczych wraz z montażem w istniejącej kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAŚWIŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659349

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jaświły, 7

1.5.2.) Miejscowość: Jaświły

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-124

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 85 716 80 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@jaswily.iap.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-ugjaswily.podlaskie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1325847

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa dwóch kotłów grzewczych wraz z montażem w istniejącej kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e445d4f-4bc0-4bcd-8805-33ad23f9da80

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338392

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057089/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa dwóch kotłów grzewczych wraz z montażem w istniejącej kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288591

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 275000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem i uruchomieniem 2 sztuk kotłów grzewczych w istniejącej kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach.
2. Zakres zadania obejmuje głównie:
a) demontaż istniejących kotłów olejowych z automatyką
b) demontaż rurociągów i armatury podlegających wymianie
c) transport zdemontowanych kotłów na zewnątrz budynku w miejsce wskazane przez Zamawiającego
d) montaż dwóch nowych kotłów olejowych kondensacyjnych o mocy w przedziale od 210 do 250 kW, spełniających normę EN 15034. Zamawiający wymaga, aby oba piece były jednakowej mocy.
e) wymianę wkładów kominowych na nowe przystosowane do pracy z kotłami kondensacyjnymi
f) montaż nowej armatury i rurociągów niezbędnych do pracy z nowymi kotłami
g) wykonanie okablowania automatyki wraz z podłączeniem do istniejących dwóch obiegów grzewczych i c.w.u.
h) wykonanie niezbędnych robót budowlanych, instalacyjnych, wentylacyjnych oraz elektrycznych, w celu prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia
i) przeprowadzenie testów i kontroli zamontowanych kotłów potwierdzonych protokołem
j) przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego z obsługi kotłów
k) przekazanie kompletnej dokumentacji technicznej kotłów (DTR) niezbędnej do zgłoszenia urządzeń przez Zamawiającego w Urzędzie Dozoru Technicznego
3. Zamawiający wymaga dostawy kotłów fabrycznie nowych, nieużywanych, sprawnych technicznie, wolnych od wad fizycznych i prawnych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 r.
4. Miejsce dostawy i montażu urządzeń:
kotłownia w budynku Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach, Jaświły 71, 19-124 Jaświły
5. Minimalny wymagany okres gwarancji na urządzenia – 60 miesięcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

51135000-7 - Usługi instalowania pieców

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

42160000-8 - Układy kotłów grzewczych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Do terminu składania ofert, tj. do dnia 24.06.2026 r. do godz. 10.00, Zamawiający otrzymał oferty od trzech Wykonawców. Oferty niepodlegające odrzuceniu przekraczają środki przeznaczone na realizację zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia kwoty na realizację inwestycji, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania, zgodnie z art. 255 pkt 3.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 338250,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 430000,00 PLN

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy