Izolacja ścian fundamentowych i odwodnienie terenu przy północnej i wschodniej części budynku Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach
Powiat Gliwicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338479
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338479/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 09:57
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a6c5eb22-e5a7-4d56-9f39-5a05e8970477
- Identyfikator
- 6312606158
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338479 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Izolacja ścian fundamentowych i odwodnienie terenu przy północnej i wschodniej części budynku Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gliwicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254985
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zygmunta Starego 17
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@starostwo.gliwice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.starostwo.gliwice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a6c5eb22-e5a7-4d56-9f39-5a05e89704771.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Izolacja ścian fundamentowych i odwodnienie terenu przy północnej i wschodniej części budynku Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6c5eb22-e5a7-4d56-9f39-5a05e8970477
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338479
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068043/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Izolacja ścian fundamentowych i odwodnienie terenu przy północnej i wschodniej części budynku Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280089
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIF-RZPO.272.010.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 314331,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na izolacji przeciwwodnej północnej oraz fragmentu wschodniej części ściany fundamentowej budynku Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, wykonaniu drenażu opaskowego oraz budowie kanalizacji deszczowej i odwodnienia.
Zakres ten stanowi część inwestycji realizowanej w oparciu o dokumentację projektową pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego na terenie Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach przy ul. Kard. Wyszyńskiego 37” – ETAP III i jest kontynuacją prac rozpoczętych w 2024 roku. Głównym celem niniejszego zadania jest zabezpieczenie obiektu przed szkodliwym działaniem wód opadowych oraz poprawa systemu odwodnienia przyległego terenu.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
• wykonanie wykopów przy ścianie fundamentowej budynku od strony północnej i wschodniej - w zakresie pokazanym na rysunku stanowiącym załącznik nr „A”,
• mechaniczne oczyszczenie odsłoniętych murów fundamentowych z ziemi, zabrudzeń i luźnych elementów,
• uzupełnienie ubytków w spoinach,
• wykonanie wyoblania (fasety) w narożach ścian i ław fundamentowych,
• nałożenie dwuwarstwowej elastycznej zaprawy uszczelniającej (szlamu),
• wykonanie warstwy ochronnej z folii kubełkowej,
• zasypanie wykopów materiałem przepuszczalnym - zabrania się stosowania gruntu rodzimego.
W zakres drenażu opaskowego wchodzi:
• ułożenie rur drenarskich,
• wykonanie odpowiedniej podsypki i zasypki żwirowej,
• zamontowanie studni drenarskich zgodnie z dokumentacją projektową.
W zakres kanalizacji deszczowej wchodzi:
• wykonanie instalacji z rur PVC-U,
• zainstalowanie betonowych studni kanalizacyjnych,
• połączenie istniejących rur spustowych z nowym układem kanalizacji deszczowej.
Prace budowlane obejmą również rozbiórkę istniejących nawierzchni w rejonie prowadzonych robót, a po ich zakończeniu – przywrócenie terenu do stanu pierwotnego, poprzez odpowiednie zagęszczenie wykopów oraz ułożenie rozebranej nawierzchni z cegły / płyt chodnikowych i uzupełnienie tłucznia.
Całość prac należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normami technicznymi oraz zasadami sztuki budowlanej. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania materiałów posiadających wymagane certyfikaty i aprobaty techniczne.
Teren szkoły, wraz z budynkiem, objęty jest wpisem do rejestru zabytków (nr A/1511/92). Inwestycja prowadzona jest na podstawie ważnego pozwolenia wydanego przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz decyzji o pozwoleniu na budowę.
Uwagi:
• Z uwagi na etapową realizację zadania, Wykonawca zobowiązany jest do weryfikacji rzędnych terenu oraz dostosowania prowadzonych robót do faktycznego stanu wykonanych prac - nawet jeśli różnią się one od dokumentacji projektowej - w sposób umożliwiający prawidłową realizację kolejnych etapów zgodnie z projektem.
• Mając na uwadze zlokalizowanie terenu budowy w czynnym obiekcie użyteczności publicznej, Wykonawca wygrodzi teren budowy w taki sposób, aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp w rejon prowadzonych prac oraz zapewni całkowite bezpieczeństwo pracowników na czynnym obiekcie. Ponadto Wykonawca weźmie pod uwagę taką organizację i prowadzenie robót, aby jak najmniej kolidowały z prowadzoną w obiekcie działalnością edukacyjną.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został ujęty w dokumentacji projektowej wykonanej przez firmę projektową VENIT Ewa Przybył, Dariusz Zboiński Spółka z o. o. Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w projekcie budowlanym, projektach technicznych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz dołączonym elemencie pomocniczym, tj. przedmiarem robót, stanowiących załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232452-5 - Roboty odwadniające
45232450-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy upustów
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 329923,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 329923,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 329923,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo-Handlowa KOZERA Michał
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462881334
7.3.3) Ulica: Wapienna 16c
7.3.4) Miejscowość: Lędziny
7.3.5) Kod pocztowy: 43-140
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 329923,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |