Zakup i dostawa 2 szt. nowych samochodów dostawczych do DMC 3,5 t z zabudową samowyładowczą
ZUK PUŁAWY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338504
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338504/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-13 10:03
- Lokalizacja
- Puławy, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6e9bf5ff-9f28-440c-8bc2-58115ba2291d
- Identyfikator
- 7160004803
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338504 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa 2 szt. nowych samochodów dostawczych do DMC 3,5 t z zabudową samowyładowczą
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZUK PUŁAWY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430840684
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Składowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Puławy
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 886 87 68, 601 626 777
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zuk.pulawy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zuk.pulawy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zuk-pulawy.logintrade.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa 2 szt. nowych samochodów dostawczych do DMC 3,5 t z zabudową samowyładowczą2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e9bf5ff-9f28-440c-8bc2-58115ba2291d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338504
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259342
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/ZUK/06/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa 2 szt. nowych samochodów dostawczych do DMC 3,5 t z zabudową samowyładowczą.
2. Wszelkie koszty wykonania zamówienia, w szczególności koszty poniesione w związku z wyprodukowaniem bądź zakupem, transportem przedmiotu dostawy, jego przekazaniem Zamawiającemu, uruchomieniem, szkoleniem personelu Zamawiającego oraz koszty prób i sprawdzeń przeprowadzone w trakcie odbioru w miejscu dostawy będą w całości poniesione przez Wykonawcę w ramach ceny sprzedaży.
3. Wykonawca musi zaoferować 24 miesięczny okres gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia, liczony od daty odbioru zamówienia objętego niniejszym postępowaniem oraz musi się zobowiązać do nieodpłatnej naprawy ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancji. Szczegółowy opis zakresu gwarancji jakości został zawarty w Załączniku nr 8 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. Zamawiający zrównuje okres rękojmi z okresem udzielonej przez Wykonawcę gwarancji jakości z zastrzeżeniem, iż nie może on być krótszy od okresu wskazanego powyżej.
4. Miejsce realizacji zamówienia: Zakład Usług Komunalnych, ul. Składowa 3, 24-100 Puławy.
5. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert dotyczących samochodów pochodzących z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych.
6. Za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa inne niż wskazane w art. 16b ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późniejszymi zmianami), uznaje się państwa, za niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych.
7. Za kraj pochodzenia samochodu, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym:
- samochód został całkowicie wyprodukowany,
- samochód został poddany ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję samochodu zaangażowany był więcej niż jeden kraj.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Załączniku nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34136000-9 - Samochody półciężarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający w dniu 07.07.2026 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę: REN-CAR Sp. z o.o. Ul. Gliwicka 190, 44-207 Rybnik, jednak na etapie czynności poprzedzających zawarcie umowy, w wyniku weryfikacji dokumentacji postępowania, ujawniono, że przedmiotowy środek dowodowy tj. załącznik nr 4 do SWZ - opis parametrów technicznych nie zawiera jednego z wymaganych parametrów technicznych tj. zawieszenie przednie z resorem poprzecznym lub z drążkami skrętnymi.Przedmiotowy środek dowodowy był przedmiotem wcześniejszego wezwania do uzupełnienia, ale w innym zakresie i co do zasady możliwe byłoby skierowanie do Wykonawcy kolejnego wezwania do uzupełnienia ww. dokumentu, jednak okoliczność ta została ujawniona dopiero dzień przed upływem terminu związania ofertą, który upłynął w dniu 09.07.2026 r. Przeprowadzenie dalszych czynności przewidzianych ustawą Prawo zamówień publicznych, obejmujących skierowanie wezwania do uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego, wyznaczenie Wykonawcy realnego terminu na złożenie uzupełnionego dokumentu, dokonanie jego oceny, przeprowadzenie ponownego badania i oceny ofert, dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty oraz zachowanie terminów przewidzianych na korzystanie ze środków ochrony prawnej, nie jest możliwe przed upływem terminu związania ofertą.
W opisanym stanie faktycznym postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |