Najem zespołu kontenerów biurowych, sanitarnych oraz socjalno biurowych wraz z dostawą, montażem, demontażem oraz wykonaniem odcinka sieci światłowodowej do zestawu kontenerów
Akademia Wojsk Lądowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338510
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338510/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-13 10:05
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-94e8a4d6-f915-4c4f-982f-eb6352475b92
- Identyfikator
- 8961000117
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338510 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Najem zespołu kontenerów biurowych, sanitarnych oraz socjalno biurowych wraz z dostawą, montażem, demontażem oraz wykonaniem odcinka sieci światłowodowej do zestawu kontenerów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Wojsk Lądowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930388062
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Czajkowskiego 109
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 51-147
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@awl.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wojsko-polskie.pl/awl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/13239351.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Najem zespołu kontenerów biurowych, sanitarnych oraz socjalno biurowych wraz z dostawą, montażem, demontażem oraz wykonaniem odcinka sieci światłowodowej do zestawu kontenerów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94e8a4d6-f915-4c4f-982f-eb6352475b92
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338510
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068454/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.25 Dostawa kontenerów biurowo-magazynowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288163
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WNP/624/BN/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia
- Przedmiotem zamówienia jest usługa najmu z wyposażeniem meblowym zespołu kontenerów biurowych w układzie piętrowym:
• 14 kontenerów biurowych ( z czego jeden Open Space)
• 2 kontenery sanitarne,
• korytarz na piętrze.
Kontenery przeznaczone na zaplecze biurowe dla ok. 38 osób.
oraz
• najem 2 sztuk kontenerów socjalno-biurowych o wymiarach 6058 mm x 2438 mm x 2800 mm (±10cm), ze zbiornikiem na wodę, z hydroforem i zbiornikiem na nieczystości oraz serwisem technicznym, zlokalizowanych w miejscach wskazanych przez Zamawiającego
oraz
• wykonanie sieci światłowodowej do zespołu kontenerów z wykorzystaniem istniejącej kanalizacji teletechnicznej Zamawiającego o długości ok. 300 m.
Lokalizacja: teren Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki
2. Okres najmu
• rozpoczęcie najmu: nie wcześniej jednak niż od 31.08.2026 r.,
• Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji przedłużenia okresu najmu na warunkach określonych w Umowie.
• okres najmu: 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia
• demontaż: do 14 dni od zakończenia najmu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320) Zamawiający, Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, unieważnił postępowanie.Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy PZP, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 427 914,24 zł.
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu w wyznaczonym terminie wpłynęły oferty, z których oferta najkorzystniejsza złożona przez Wykonawcę: WARBUD S.A. z Warszawy, opiewa na kwotę:
846 371,88 zł,
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia o wartość 418 457,64 zł. W związku z powyższym, zaistniały przesłanki określone w art. 255 pkt 3 ustawy PZP, co obliguje Zamawiającego do unieważnienia przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 846371,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1159152 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |