Razem dla Stolarzowic i Górnik – modernizacja placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu – edycja 2.

Gmina Bytom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00338831
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00338831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-13 11:15
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f734ec5c-51be-48dd-9350-2696164a4ad2
Identyfikator
6262988582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338831 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Razem dla Stolarzowic i Górnik – modernizacja placu zabaw na terenie
Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu – edycja 2.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255269

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 32 78 68 301

1.5.8.) Numer faksu: zamowienia@um.bytom.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bytom.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umbytom.logintrade.net/zapytania_email,233786,ccabb5b69468b69511624f612144cb50.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Razem dla Stolarzowic i Górnik – modernizacja placu zabaw na terenie
Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu – edycja 2.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f734ec5c-51be-48dd-9350-2696164a4ad2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033686/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 „Razem dla Stolarzowic i Górnik” – modernizacja placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu (budżet obywatelski)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297465

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PA.271.1.29.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 65040,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie zaprojektuj-wybuduj, prac projektowych i robót budowlanych, obejmujących modernizację placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 43 w Bytomiu,
ul. Suchogórskiej 98.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy
3. Wykonawca, składając ofertę, udziela Zamawiającemu 20 miesięcy gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz na zastosowane materiały budowlane i elementy wyposażenia, liczonej od dnia końcowego odbioru robót, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy. Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji i rękojmi, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert .
4. Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać na podstawie stosunku pracy wszystkie osoby wykonujące prace budowlane takie jak: roboty demontażowe, ogólnobudowlane, montażowe oraz pozostałe roboty wymienione w przedmiarze robót sporządzonym przez Wykonawcę, do wykonywania których nie są wymagane uprawnienia.
Ww. obowiązek nie dotyczy przedsiębiorców osobiście wykonujących którąkolwiek z ww. prac, a także urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługę na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Powyższe stosuje się odpowiednio do podwykonawców.
Określenie sposobu dokumentowania zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w Projektowanych postanowieniach umowny.
5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy
z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych.
Zamawiający nie podzielił postępowania na części ponieważ przedmiot zamówienia ogranicza się do jednego obiektu - jednego placu zabaw. Poszczególne roboty są ze sobą nierozerwalnie związane pod względem technicznym. Podział postępowania na części wiązałby się z koniecznością rozdzielenia spójnej technologicznie całości, a w konsekwencji z zagrożeniem dla uzyskania efektu końcowego o wymaganej jakości i z rozbiciem odpowiedzialności z tytułu gwarancji i rękojmi na różnych wykonawców.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że niniejsze postępowanie stanowi jedno z zamówień objętych odrębnymi postępowaniami na roboty dot. placów zabaw. Wartość udzielanego zamówienia oszacowania została na poziomie nie przekraczającym „progu ustawowego”, zamówienie jest zatem dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw
7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
8. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 18.06.2026r. wszczął postępowanie pn. „Razem dla Stolarzowic i Górnik – modernizacja placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu – edycja 2.”, z terminem składania i otwarcia ofert przypadającym na dzień 03.07.2026r. W wymaganym terminie ofertę złożyło dwóch Wykonawców. Ceny złożonych oferty (130 000 zł i 175 890 zł) znacznie przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie nin. zamówienia (80 000,00 zł brutto) i Zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia. Ponadto wobec tak znacznych równic między cenami ofert, a kwotą Zamawiającego uznano, iż prowadzenie negocjacji jest bezprzedmiotowe. W związku z powyższym unieważnienie postępowania stało się konieczne i zasadne.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane