„Przebudowa pomieszczeń piwnic w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince, w celu przystosowania ich do wymagań dla miejsc doraźnego schronienia”
Gmina Bestwina
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00338912
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00338912/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 11:32
- Lokalizacja
- Bestwina, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aee20ff1-2d0f-400c-acd6-5f57cbc256c9
- Identyfikator
- 6521708710
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338912 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa pomieszczeń piwnic w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince, w celu przystosowania ich do wymagań dla miejsc doraźnego schronienia”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bestwina
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258144
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 111
1.5.2.) Miejscowość: Bestwina
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-512
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 322157700
1.5.8.) Numer faksu: 322157712
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bestwina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bestwina.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bestwina.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa pomieszczeń piwnic w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince, w celu przystosowania ich do wymagań dla miejsc doraźnego schronienia”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aee20ff1-2d0f-400c-acd6-5f57cbc256c9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338912
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012264/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń piwnic w budynku ZSP w Bestwince w celu przystosowania ich do wymagań dla miejsc doraźnego schronienia.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278248
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZFiŚ.271.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2079553,04 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń piwnicznych w istniejącym budynku Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bestwince, zlokalizowanym przy ul. Dworkowej 3, na działkach ewidencyjnych nr 678/25 oraz 678/17.
Zakres zamówienia obejmuje dostosowanie istniejącej kondygnacji podziemnej do pełnienia funkcji miejsc doraźnego schronienia (MDS) dla ludności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego oraz aktualnymi wytycznymi w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej.
W ramach inwestycji przewiduje się w szczególności:
zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń piwnic z funkcji pomocniczych i technicznych na funkcję schronienia doraźnego,
przebudowę układu funkcjonalno-przestrzennego pomieszczeń, bez ingerencji w konstrukcję nośną budynku,
wydzielenie sal zbiorowego przebywania osób, pomieszczeń sanitarnych, komunikacji wewnętrznej oraz pomieszczeń pomocniczych i technicznych,
dostosowanie pomieszczeń do planowanej liczby użytkowników, w tym zapewnienie wymaganej liczby miejsc siedzących i do spania,
wydzielenie pomieszczeń sanitarnych do obowiązujących wymagań, w tym uwzględnienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
poprawę warunków bezpieczeństwa, higieny oraz użytkowania pomieszczeń zgodnie z ich nową funkcją,
wykonanie wyjścia zapasowego ze strefy ochronnej w formie tunelu podziemnego wraz z klatką schodową (pow.13,00m2), zlokalizowanego w południowej części kondygnacji piwnicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2029168,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2952000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2029168,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARHAN Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9372675420
7.3.3) Ulica: Krakowska 20
7.3.4) Miejscowość: Kobiernice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-356
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2029168,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |