Administrowanie i utrzymanie cmentarza komunalnego przy ulicy Kościerskiej w Chojnicach

Gmina Miejska Chojnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00338928
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00338928/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-13 11:34
Lokalizacja
Chojnice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6b7b6971-7c2b-49ce-ab02-dc9118caebbf
Identyfikator
5551929639
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi utrzymania cmentarzy

Wykonawcy

1 przyznane

TADEUSZ POROŻYŃSKIChojnice, PL · lot 0
900 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338928 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Administrowanie i utrzymanie cmentarza komunalnego przy ulicy Kościerskiej w Chojnicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Chojnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351245

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stary Rynek, 1

1.5.2.) Miejscowość: Chojnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miastochojnice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miastochojnice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1331223

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Administrowanie i utrzymanie cmentarza komunalnego przy ulicy Kościerskiej w Chojnicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b7b6971-7c2b-49ce-ab02-dc9118caebbf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338928

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012758/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Administrowanie i utrzymanie cmentarza komunalnego przy ul. Kościerskiej w Chojnicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00301500

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KM.271.26.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na administrowaniu i utrzymaniu cmentarza komunalnego przy ulicy Kościerskiej w Chojnicach.
2. Na zamówienie składają się między innymi następujące usługi:
1) prowadzenie dokumentacji cmentarnej w zakresie wymaganym stosownymi przepisami, tj. prowadzenie księgi osób pochowanych na cmentarzu, księgi grobów na cmentarzu oraz alfabetycznego spisu osób pochowanych na cmentarzu (księgi cmentarne),
2) pobieranie opłat za korzystanie z cmentarza według stawek określonych zarządzeniem Burmistrza Miasta Chojnice (przy pobieraniu opłaty zobowiązany jest ewidencjonować tę czynność za pomocą kasy fiskalnej powierzonej mu przez Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy, na zasadach w niej określonych),
3) prawidłowe, zgodne z zasadami wynikającymi z odpowiednich przepisów, wyznaczanie miejsc pochówku oraz właściwe zagospodarowanie pól grzebalnych,
4) udostępnianie (otwieranie bramy) terenu cmentarza, m.in. na potrzeby wykonania pochówku i prac kamieniarskich w godzinach pracy Wykonawcy,
5) zapewnienie możliwości korzystania z punktów czerpalnych wody w okresie od 1 kwietnia do 3 listopada,
6) codzienne sprawdzanie terenu cmentarza pod kątem prawidłowości wykonanych prac przez firmy kamieniarskie,
7) utrzymywanie cmentarza w zakresie wykonywania prac porządkowych, pielęgnacji zieleni oraz zimowego utrzymania, tj. w szczególności: wyposażenie cmentarza w kabiny sanitarne WC, kontenery na odpady, zapewnienie prawidłowego utrzymania zieleni, utrzymanie czystości alejek w okresie letnim, odśnieżanie i posypywanie alejek w okresie zimowym, utrzymywanie w stanie należytym sieci wodociągowej, oświetleniowej, ogrodzenia i dróg, wyposażenie cmentarza w odpowiednie tablice informacyjne.
3. Wykonawca zapewni biuro zlokalizowane na terenie miasta Chojnice, na potrzeby obsługi interesantów i prowadzenia spraw administracyjnych (w liczbie godzin wskazanych przez Wykonawcę w ofercie).
4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98371111-5 - Usługi utrzymania cmentarzy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 900000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 900000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 900000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tadeusz Porożyński Zakład Pogrzebowy

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5550002975

7.3.3) Ulica: Gdańska 3

7.3.4) Miejscowość: Chojnice

7.3.5) Kod pocztowy: 89-600

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 900000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi