Rozbudowa drogi gminnej nr 116407E w miejscowości Dąbrowa, ul. Cegielniana

GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00338969
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00338969/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-13 11:40
Lokalizacja
Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6d09472-d628-489d-b9fc-6a4eaf461d8d
Identyfikator
7732282071
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęUsuwanie glebyRoboty w zakresie różnych nawierzchniFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszegoRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
2 587 388,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00338969 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 116407E w miejscowości Dąbrowa, ul. Cegielniana

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminatomaszowmaz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminatomaszowmaz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-tomaszow-mazowiecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 116407E w miejscowości Dąbrowa, ul. Cegielniana

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6d09472-d628-489d-b9fc-6a4eaf461d8d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338969

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013513/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbudowa drogi gminnej nr 116407E w miejscowości Dąbrowa, ul. Cegielniana

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229273

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.2.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót budowlanych związanych z infrastrukturą drogową w gminie Tomaszów Mazowiecki – rozbudowa drogi gminnej nr 116407E w m. Dąbrowa – na podstawie dokumentacji projektowej.
2. Zamówienie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
3. Projektowane parametry techniczne drogi:
1) Klasa drogi - D
2) Przekrój - 1/2
3) Pojazd - miarodajny PK
4) Kategoria ruchu - KR3
5) Długość drogi gminnej nr 116407E - 706,56 mb
6) Prędkość projektowa - Vp=40km/h
7) Szerokość jezdni - 6,0 m
8) Szerokość pobocza - 0,75 m
9) Szerokość chodnika - 1,80 m
10) Szerokość opaski technologicznej - 0,40m
11) Szerokość skrajni jezdni - 0,55 m
4. Zakres rzeczowy:
1) konstrukcja jezdni:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S (wg PN-EN 13108-1) 4 cm,
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W (wg PN-EN 13108-1) 5 cm,
- podbudowa z betonu asfaltowego AC22P (wg PN-EN 13108-1) 7 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm (wg PN-EN 13285) 10 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/63mm (wg PN-EN 13285) 15 cm,
- warstwa odsączająca z pospółki (wg PN-EN 13285) 10cm,
2) konstrukcja wyspy separującej przy drodze powiatowej:
- kostka granitowa 15/17cm (wg PN-EN 1342:2013-05) 16 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (wg PN-EN197:2002 i PN-EN 13285) 5 cm,
- podbudowa z betonu C25/30 (wg PN-EN197:2002 i PN-EN 13285) 20 cm,
- warstwa odsączająca z pospółki (wg PN-EN 13285) 10 cm,
3) remont nawierzchni na drodze powiatowej:
- sfrezowanie istniejącej nawierzchni na głębokość około 3 cm,
- warstwa wyrównawcza o średniej grubości 4 cm (100kg/m2) z betonu asfaltowego AC11S (wg PN-EN 13108-1),
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S (wg PN-EN 13108-1) grubości 4cm,
4) konstrukcja indywidualnych zjazdów do posesji z kostki:
- kostka brukowa betonowa (wg PN-EN 1338) 8 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 4 (wg PN-EN197:2002 i PN-EN 13285) 4 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm (wg PN-EN 13285) 20 cm,
- warstwa odsączająca z pospółki (wg PN-EN 13285) 10 cm,
5) konstrukcja pobocza:
- szerokości 0,75 m z kruszywa łamanego 0/31.5 mm grubości 10 cm,
6) konstrukcja chodnika:
- kostka brukowa betonowa (wg PN-EN 1338) 8 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 (wg PN-EN197:2002 i PN-EN 13285) 4 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm (wg PN-EN 13285) 15 cm,
- warstwa odsączająca z pospółki (wg PN-EN 13285) 10 cm,
7) wykonanie rowów przydrożnych wraz z przepustami, zbiornika infiltracyjno – rozsączającego oraz przebudowa przepustu pod drogą,
8) przebudowa linii kablowej oświetlenia ulicznego,
9) usunięcie kolizji elektrycznej i telekomunikacyjnej,
10) oznakowane poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu,
11) dokonanie zgłoszenia wprowadzenia stałej organizacji ruchu drogowego.
6. W ramach niniejszego zamówienia wykonawca zobowiązany jest także do uwzględnienia prac oraz kosztów dotyczących:
1) wykonania projektu organizacji ruchu na czas wykonywania robót budowlanych wraz z wymaganymi uzgodnieniami,
2) dostarczenia, wdrożenia i utrzymania oznakowania na czas budowy,
3) usunięcia poza teren budowy na koszt wykonawcy ze szczególnym zachowaniem przepisów ustawy o odpadach materiałów z rozbiórki nie nadających się do wykorzystania oraz nadmiaru mas ziemnych,
4) wykonania dokumentacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112500-0 - Usuwanie gleby

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2587388,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3481305,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2587388,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7712259264

7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty przygotowawcze, ziemne, brukarskie, uzupełniające, podbudowy, branża elektryczna, branża telekomunikacyjna.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2587388,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane