MODERNIZACJA SYSTEMU AUTOMATYKI BUDYNKOWEJ NA PODSTAWIE PROJEKTU WYKONAWCZEGO W BUDYNKU MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN W WARSZAWIE
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00521068
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00521068/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-29 22:50
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5bbf0595-8e53-49f7-9ebd-a66abeb54279
- Identyfikator
- 5252347728
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneInne instalacje elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00521068 z dnia 2024-09-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA SYSTEMU AUTOMATYKI BUDYNKOWEJ NA PODSTAWIE PROJEKTU WYKONAWCZEGO W BUDYNKU MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN W WARSZAWIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140313762
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Anielewicza 6
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-157
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@polin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polin.pl/pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://polin.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
MODERNIZACJA SYSTEMU AUTOMATYKI BUDYNKOWEJ NA PODSTAWIE PROJEKTU WYKONAWCZEGO W BUDYNKU MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN W WARSZAWIE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bbf0595-8e53-49f7-9ebd-a66abeb54279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00521068
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00565982/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wymiana systemu zarządzania budynkiem BMS
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00437773
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPr.271.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu automatyki budynkowej na podstawie projektu wykonawczego w budynku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający wskazał sprzeczne ze sobą warunki w zakresie, tj. Zamawiający wymaga by wykonawca dysponował zarówno projektantem jak i kierownikiem budowy, jednak projektant nie może posiadać doświadczenia w kierowaniu robotami budowlanymi.Ponadto Zamawiający nieprawidłowo sporządził wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia, który nie potwierdza posiadanego przez te osoby doświadczenia. Zamawiający nie wskazał też, że będzie wzywał Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, do złożenia podmiotowych środków dowodowych w tym zakresie. W takiej sytuacji Zamawiający nie może przeprowadzić skutecznego procesu badania ofert, przez co niemożliwe jest zawarcie ważnej umowy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Zamawiający nie może poprawić warunków udziału w postępowaniu ani zmienić załącznika do SWZ na etapie badania ofert. Nieprawidłowo określone warunki udziału w postępowaniu przez Zamawiającego mogły wpłynąć na mniejszą ilość złożonych ofert, co w istocie wpływa na równe traktowanie wszystkich wykonawców zainteresowanych złożeniem ofert w postępowaniu.
W związku z powyższym Zmawiający unieważnia postępowanie z powodu tego, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2024-09-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |