WYKONANIE STANOWISKA BADANIA SENSORYCZNEGO BADANIA WODY WRAZ Z DOSTOSOWANIEM POZOSTAŁYCH POMIESZCZEŃ LABORATORIUM DO OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00339063
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00339063/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 11:58
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-10320d41-5a43-4023-8d34-409de465d177
- Identyfikator
- 6341045231
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339063 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE STANOWISKA BADANIA SENSORYCZNEGO BADANIA WODY WRAZ Z DOSTOSOWANIEM POZOSTAŁYCH POMIESZCZEŃ LABORATORIUM DO OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000296880
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Raciborska 39
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-074
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wsse.katowice@sanepid.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/wsse-katowice/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wsse-katowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE STANOWISKA BADANIA SENSORYCZNEGO BADANIA WODY WRAZ Z DOSTOSOWANIEM POZOSTAŁYCH POMIESZCZEŃ LABORATORIUM DO OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10320d41-5a43-4023-8d34-409de465d177
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339063
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117374/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie stanowiska badania sensorycznego badania wody wraz z dostosowaniem pozostałych pomieszczeń laboratorium do obowiązujących przepisów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289904
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OA.272.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
WYKONANIE STANOWISKA BADANIA SENSORYCZNEGO BADANIA WODY WRAZ Z DOSTOSOWANIEM POZOSTAŁYCH POMIESZCZEŃ LABORATORIUM DO OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy, projekt umowy i załączniki do SWZ.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 6 do SWZ, program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 9 do SWZ, projekt umowy, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.
Jeżeli w dokumentacji przetargowej wystąpią odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca, zobowiązany jest wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”.
Jeżeli w dokumentacji występują cechy, które mogłyby wskazywać na konkretny wyrób lub producenta, nie stanowi to preferowania wyrobu czy materiałów danego producenta, lecz ma na celu wskazanie na parametry techniczne i jakościowe nie gorsze od podanych w opisie. Zamawiający dopuszcza w takim przypadku zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż opisane, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, eksploatacyjnych i jakościowych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
Zamawiający informuje, że Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej. Nie przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18 Pzp. Termin przeprowadzenia wizji lokalnej przez Wykonawcę należy ustalić z pracownikiem uprawnionym do porozumiewania się z Wykonawcami w zakresie sprawy merytorycznych wskazanym w rozdziale VIII SWZ . Protokół z wizji lokalnej stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Przeprowadzenie wizji lokalnej będzie możliwa po wcześniejszym kontakcie poprzez Platformę Zakupową znajdującej się pod adresem: https://wsse-katowice.ezamawiajacy.pl.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71314100-3 - Usługi elektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane
71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zawiadomienie o unieważnieniu postępowaniaDziałając na podstawie art. 260 ust. 1 w zw. z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026r. poz. 793)- dalej Pzp, Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu na realizację robót w ramach postępowania pn. „Wykonanie stanowiska badania sensorycznego badania wody wraz z dostosowaniem pozostałych pomieszczeń laboratorium do obowiązujących przepisów”, ogłoszonego w BZP pod numerem 2026/BZP 00289904 z dnia 15.06.2026r. do upływu składania ofert, tj. do dnia 06.07.2026r. do godz. 10.00 wpłynęły 2 oferty:
1. JS INVEST Group Sp. z o.o. ul. Zabrska 39D, 44-100 Gliwice, cena ofertowa: 1 577 009,29 zł brutto
2. JM Kontrakt Sp. z o.o. ul. Cieszyńska 27a, 43-241 Łąka, cena ofertowa: 1 845 000,00 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie na sfinansowanie zamówienia, tj. 1 284 272,52 zł brutto.
Wobec tego, że cena ofert złożonych w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp.
Wobec ww. czynności podjętych przez Zamawiającego przysługują środki ochrony prawnej, których procedury określono w ustawie Pzp - dział IX „Środki ochrony prawnej” , od art. 505 do 590 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |