Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 szt. zastawki piętrzącej wodę na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Rochy - Nadleśnictwo Krotoszyn
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krotoszyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00339082
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00339082/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-13 12:02
- Lokalizacja
- Krotoszyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6ca90fd3-c7a1-4399-89ac-0cfebaa068cb
- Identyfikator
- 6210007939
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339082 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 szt. zastawki piętrzącej wodę na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Rochy - Nadleśnictwo Krotoszyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krotoszyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250027755
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wiewiórowskiego 70
1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 627253268
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krotoszyn@poznan.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krotoszyn.poznan.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 szt. zastawki piętrzącej wodę na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Rochy - Nadleśnictwo Krotoszyn2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ca90fd3-c7a1-4399-89ac-0cfebaa068cb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339082
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315503
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 0 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich dla zadania pn.: "Budowa zastawki piętrzącej wodę na rowie melioracyjnym na terenie leśnictwa Rochy".
Zadanie realizowane jest w ramach projektu: "Lasy dla mokradeł - ochrona siedlisk hydrogenicznych na obszarach cennych przyrodniczo (GMOK)".
Celem zadania jest przygotowanie dokumentacji umożliwiającej wykonanie robót budowlanych polegających na budowie urządzenia wodnego służącego do piętrzenia i retencjonowania wody na rowie melioracyjnym, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, warunkami terenowymi, wymaganiami ochrony środowiska oraz celami projektu.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1. opracowania kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania;
2. opracowania specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych;
4. opracowania kosztorysu inwestorskiego;
5. opracowania przedmiaru robót;
6. wykonania lub pozyskania mapy do celów projektowych obejmującej teren niezbędny do zaprojektowania i realizacji zadania, w tym całe działki, jeżeli jest to wymagane dla prawidłowego opracowania dokumentacji lub uzyskania decyzji, uzgodnień i zgód;
7. dokonania wizji lokalnej w terenie przed wykonaniem dokumentacji;
8. uzyskania wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, zgód, warunków technicznych, pozwoleń i decyzji administracyjnych koniecznych do realizacji zadania;
9. ustalenia właściwego trybu formalnoprawnego realizacji inwestycji, w szczególności czy dla zadania wymagane jest pozwolenie na budowę, zgłoszenie robót budowlanych, pozwolenie wodnoprawne, zgłoszenie wodnoprawne albo inne decyzje lub zgody;
10. przygotowania kompletnego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę albo kompletnego zgłoszenia robót budowlanych - w zależności od ustalonego trybu;
11. uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla całego zadania albo skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagającego sprzeciwu właściwego organu;
12. przygotowania, jeżeli będzie wymagane, operatu wodnoprawnego oraz uzyskania pozwolenia wodnoprawnego albo dokonania zgłoszenia wodnoprawnego;
13. uzyskania, jeżeli będzie wymagane, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji lokalizacyjnej, decyzji celu publicznego, zgód właścicielskich, uzgodnień z zarządcami cieków, rowów, dróg, sieci lub innymi właściwymi podmiotami;
14. przygotowania dokumentacji w sposób umożliwiający opisanie i przeprowadzenie przyszłego postępowania na wykonanie robót budowlanych zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych.
Dokumentacja projektowa powinna obejmować w szczególności:
1. projekt zagospodarowania terenu lub działki;
2. projekt architektoniczno-budowlany - jeżeli będzie wymagany;
3. projekt techniczny - jeżeli będzie wymagany;
4. projekt wykonawczy w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania robót;
5. rozwiązania techniczne dotyczące projektowanej zastawki piętrzącej;
6. rozwiązania dotyczące sposobu piętrzenia, regulacji i utrzymania poziomu wody;
7. określenie parametrów technicznych urządzenia,
Dokumentacja musi być wykonana w sposób kompletny, spójny i umożliwiający realizację robót budowlanych bez konieczności zamawiania dodatkowych opracowań projektowych, chyba że konieczność taka wynikać będzie z okoliczności niemożliwych do przewidzenia na etapie wykonywania dokumentacji.
Wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w tym koszty map, wypisów, wyrysów, uzgodnień, opłat administracyjnych, dojazdów, wizji lokalnych oraz innych czynności niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, powinny zostać uwzględnione w cenie oferty, chyba że Zamawiający wyraźnie postanowi inaczej.
Wykonawca zobowiązany jest opracować dokumentację projektową oraz wszystkie pozostałe opracowania objęte przedmiotem zamówienia w sposób zgodny z wymaganiami wynikającymi z realizacji zadania w ramach projektu "Lasy dla mokradeł - ochrona siedlisk hydrogenicznych na obszarach cennych przyrodniczo (GMOK)", współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, w szczególności zgodnie z: regulaminem tego konkursu, wnioskiem oraz zasadami kwalifikowalności kosztów.
Dokumentacja projektowa musi zostać sporządzona w sposób zapewniający możliwość wykazania kwalifikowalności wydatków ponoszonych na realizację zadania oraz możliwość obrony przyjętych rozwiązań na etapie kontroli projektu przez właściwe instytucje.
Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w dokumentacji wymagania wynikające z zasady DNSH, rozumianej jako obowiązek realizacji przedsięwzięcia w sposób niepowodujący poważnych szkód dla celów środowiskowych.
Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Działanie FENX.01.05 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, typ projektu FENX.01.05.5a: Zielona i niebieska infrastruktura wraz ze stosownym zapleczem. Przywracanie funkcji i poprawa stanu siedlisk hydrogenicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po wszczęciu postępowania Zamawiający uzyskał od właściwego zarządcy wód informację, że miejsce planowanego usytuowania zastawki, opisane w dokumentacji postępowania jako rów melioracyjny, stanowi w rzeczywistości ciek naturalny.Błędne określenie rodzaju urządzenia lub obiektu wodnego ma istotny wpływ na opis przedmiotu zamówienia. Powoduje konieczność ponownego określenia zakresu dokumentacji projektowej, wymaganych uzgodnień, decyzji i innych obowiązków wykonawcy, w tym obowiązków związanych z uzgodnieniem projektowanego rozwiązania z właściwym zarządcą wód. Zmiana ta może również wpływać na wymagane kwalifikacje i doświadczenie wykonawcy, czas realizacji zamówienia oraz wysokość wynagrodzenia.
Pozostawienie dotychczasowego opisu przedmiotu zamówienia mogłoby prowadzić do sporządzenia dokumentacji nieodpowiadającej rzeczywistemu stanowi prawnemu i faktycznemu, a także uniemożliwić wykonawcom prawidłowe i porównywalne oszacowanie zakresu prac oraz ceny ofertowej.
Zakres koniecznych zmian wykracza poza dopuszczalne wyjaśnienie lub doprecyzowanie dokumentacji postępowania, ponieważ prowadziłby do istotnej zmiany przedmiotu zamówienia i warunków jego realizacji. Wada dokumentacji postępowania nie może zatem zostać usunięta bez naruszenia zasad przejrzystości i równego traktowania wykonawców.
W związku z powyższym zachodzi konieczność unieważnienia postępowania, ponownego ustalenia zakresu przedmiotu zamówienia oraz dokonania niezbędnych uzgodnień z właściwym zarządcą wód, a następnie wszczęcia nowego postępowania na podstawie przygotowanej dokumentacji.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
art. 255 pkt. 6 ustawy| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |