Przebudowa dróg gminnych w gminie Sztabin
GMINA SZTABIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00339118
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00339118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 12:10
- Lokalizacja
- Sztabin, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b35925f8-d2b4-4726-95a1-0ebf5ef6e502
- Identyfikator
- 8461597891
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy dróg
Wykonawcy
2 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "UNIDROG" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGrajewo, PL · lot 0
515 903,07 PLNPRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "UNIDROG" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGrajewo, PL · lot 1
495 719,04 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339118 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w gminie Sztabin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZTABIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671024
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Augustowska 53
1.5.2.) Miejscowość: Sztabin
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-310
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.7.) Numer telefonu: 87 6439761
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugsztabin@sztabin.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sztabin.ug.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b35925f8-d2b4-4726-95a1-0ebf5ef6e5021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych w gminie Sztabin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b35925f8-d2b4-4726-95a1-0ebf5ef6e502
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00113905/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa dróg na terenie gminy Sztabin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290312
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OAG.271.2.2026.JL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. Przebudowa dróg gminnych w gminie Sztabina tj.:1) Przebudowa części drogi gminnej nr 167601B we wsi Budziski o dł. 737 m.
2) Przebudowa części drogi gminnej nr 167574B we wsi Huta o dł. 297 m
3) Przebudowa części drogi gminnej nr 167573B we wsi Huta o dł. 131 m
4) Przebudowa części drogi gminnej nr 167584B we wsi Kunicha o dł. 317 m.
Szczegółowy zakres przebudowy dróg gminnych wymienionych w ust. 1 zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót – stanowiącej Załącznik Nr 6 do niniejszej specyfikacji. Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia faktycznej ilości robót z dokumentacją projektową.
Poniżej przedstawiono główne elementy planowanych do wykonania robót:
- wymagania techniczno – użytkowe drogi: klasa D
- kategoria ruchu KR1
- droga jednojezdniowa, o jednym pasie ruchu, przeznaczonym do ruchu w obu kierunkach,
- podstawowa szerokość jezdni – 3,5 m;
- podbudowa z kruszywa naturalnego o gr. 15 cm
- pobocza z kruszywa naturalnego o szer. 0,75 m
- zjazdy z kruszywa naturalnego i bitumiczne
Zakres robót obejmuje m.in. :
- wykonanie robót pomiarowych,
- wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego,
- wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 3,5 m, (warstwa wiążąca – grubość śr. 4 cm, warstwa ścieralna – grubość 3 cm ),
- wykonanie poboczy gruntowych o szer. 0,75 m,
- wykonanie zjazdów o nawierzchni bitumicznej i z kruszywa naturalnego
- wykonanie oznakowania pionowego
- regulacja, zabezpieczenie i przebudowa podziemnej infrastruktury technicznej,
- sporządzenia inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej i uzyskanie jej przyjęcia do właściwego zasobu geodezyjnego;
Z uwagi na to że umowa na roboty budowlane będzie umową ryczałtową, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej, nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej, nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.
Realizacja planowanej inwestycji, odbywać się będzie na podstawie prawomocnych zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych
Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązany będzie do:
1) urządzenia terenu budowy,
2) poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej,
3) zapewnienia dostępu do posesji mieszkańców w sąsiedztwie placu budowy, wraz z organizacją ruchu na przebudowywanej drodze,
4) zapewnienia obsługi komunikacyjnej, usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
5) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji – naprawienia ich i doprowadzenia do stanu pierwotnego,
6) odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy,
7) wykonania badań, prób, jak również do dokonania odkrywek w przypadku nie zgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
8) wykonania badań laboratoryjnych (wskazanych przez Zamawiającego) przy współudziale niezależnego laboratorium drogowego zaakceptowanego przez Zamawiającego,
9) uporządkowania placu budowy po zakończeniu robót i przekazaniu go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru ostatecznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 419433,39 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. Przebudowa dróg gminnych w gminie Sztabina tj.:1) Przebudowa części drogi gminnej nr 167757B we wsi Jaziewo o dł. 150 m.
2) Przebudowa części drogi gminnej nr 167509B we wsi Jaziewo o dł. 388 m.
3) Przebudowa części drogi gminnej nr 102827B we wsi Czarniewo o dł. 430 m
4) Przebudowa części drogi gminnej nr 167500B we wsi Jasionowo o dł. 390m.
Szczegółowy zakres przebudowy dróg gminnych wymienionych w ust. 1 zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót – stanowiącej Załącznik Nr 6 do niniejszej specyfikacji. Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia faktycznej ilości robót z dokumentacją projektową.
Poniżej przedstawiono główne elementy planowanych do wykonania robót:
- wymagania techniczno – użytkowe drogi: klasa D
- kategoria ruchu KR1
- droga jednojezdniowa, o jednym pasie ruchu, przeznaczonym do ruchu w obu kierunkach,
- podstawowa szerokość jezdni – 3,5 m;
- podbudowa z kruszywa naturalnego o gr. 15 cm
- pobocza z kruszywa naturalnego o szer. 0,75 m
- zjazdy z kruszywa naturalnego i bitumiczne
Zakres robót obejmuje m.in. :
- wykonanie robót pomiarowych,
- wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego,
- wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 3,5 m, (warstwa wiążąca – grubość śr. 4 cm, warstwa ścieralna – grubość 3 cm ),
- wykonanie poboczy gruntowych o szer. 0,75 m,
- wykonanie zjazdów o nawierzchni bitumicznej i z kruszywa naturalnego
- wykonanie oznakowania pionowego
- regulacja, zabezpieczenie i przebudowa podziemnej infrastruktury technicznej,
- sporządzenia inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej i uzyskanie jej przyjęcia do właściwego zasobu geodezyjnego;
Z uwagi na to że umowa na roboty budowlane będzie umową ryczałtową, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej, nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej, nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.
Realizacja planowanej inwestycji, odbywać się będzie na podstawie prawomocnych zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych
Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązany będzie do:
1) urządzenia terenu budowy,
2) poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej,
3) zapewnienia dostępu do posesji mieszkańców w sąsiedztwie placu budowy, wraz z organizacją ruchu na przebudowywanej drodze,
4) zapewnienia obsługi komunikacyjnej, usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
5) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji – naprawienia ich i doprowadzenia do stanu pierwotnego,
6) odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy,
7) wykonania badań, prób, jak również do dokonania odkrywek w przypadku nie zgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
8) wykonania badań laboratoryjnych (wskazanych przez Zamawiającego) przy współudziale niezależnego laboratorium drogowego zaakceptowanego przez Zamawiającego,
9) uporządkowania placu budowy po zakończeniu robót i przekazaniu go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru ostatecznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 403023,61 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 515903,07 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 895278,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 515903,07 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe UNIDROG Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 450099926
7.3.3) Ulica: Robotnicza
7.3.4) Miejscowość: Grajewo
7.3.5) Kod pocztowy: 19-203
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowa, uzupełnienie poboczy
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 515903,07 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 495719,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 833897,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 495719,04 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe UNIDROG Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 450099926
7.3.3) Ulica: Robotnicza
7.3.4) Miejscowość: Grajewo
7.3.5) Kod pocztowy: 19-203
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowa, wykonanie poboczy
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 495719,04 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |