Budowa fragmentu drogi gminnej 102351D od ul. Jana Stapińskiego do ul Mokrej w Oleśnicy
Gmina Miasto Oleśnica - Sekcja Dróg Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00339216
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00339216/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-13 12:33
- Lokalizacja
- Oleśnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb0a4dd5-7d89-44f3-b809-56710284806d
- Identyfikator
- 9111783004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339216 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa fragmentu drogi gminnej 102351D od ul. Jana Stapińskiego do ul Mokrej w Oleśnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Oleśnica - Sekcja Dróg Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930607446
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Krzywoustego 31c
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@sdm.olesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sdm.olesnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13109811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarząd Dróg
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa fragmentu drogi gminnej 102351D od ul. Jana Stapińskiego do ul Mokrej w Oleśnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb0a4dd5-7d89-44f3-b809-56710284806d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339216
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051442/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa fragmentu drogi od ul. Stapińskiego do ul. Mokrej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245308
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa fragmentu drogi gminnej 102351D od ul. Jana Stapińskiego do ul Mokrej w Oleśnicy” w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim, na terenie gminy Miasta Oleśnica.
2. Zakres zamówienia obejmuje budowę fragmentu drogi gminnej 102351D od ul. Jana Stapińskiego do ul Mokrej na działkach nr 31/3, 30, 186/5, 155 AM- 80 obręb Lucień.
Zakres robót obejmuje między innymi:
BRANŻA DROGOWA:
- roboty rozbiórkowe z wywozem gruzu –176,34 m3,
-roboty ziemne z wywozem urobku – 586,42 m3,
- ułożenie krawężników – 284 m,
- ułożenie obrzeży – 90 m,
- podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem jezdnia, chodnik, zjazdy miejsca postojowe – 912,90 m2,
- podbudowa z kruszywa łamanego – 891,9 m2,
- nawierzchnia z mieszanki mineralno-bitumicznej – 91,00 m2,
- nawierzchnia z kostki betonowej – 577,00 m2,
- nawierzchnia z kostki betonowej eco – 112,00 m2,
- wdrożenie tymczasowej i stałej organizacji ruchu.
BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ:
- demontaż istniejącej kanalizacji deszczowej z wywozem materiałów z rozbiórki – 2,26m3
- roboty ziemne z wywozem urobku – 137,70 m3
- studnie rewizyjne i wpusty uliczne – 8 szt.
- kanały deszczowe i przykanaliki – 69,70 m
BUDOWA OŚWIETLENIA DROGOWEGO:
- roboty ziemne – 23,30 m3
- układanie kabli wielożyłowych o masie do 0,5 kg/m – 72,8 m,
- ułożenie rur osłonowych – 35 m,
- montaż słupów oświetleniowych wraz z fundamentami i oprawami oświetleniowymi – 2 szt.
KANAŁ TECHNOLOGICZNY:
- budowa kanalizacji kablowej z rur z tworzyw sztucznych – 72,2 m
- budowa studni kablowych prefabrykowanych – 5 szt.
- zabezpieczenie sieci NETIA: 1 kpl.
ZIELEŃ:
- sadzenie drzew i krzewów ozdobnych – 296 szt.
ROBOTY TOWARZYSZĄCE:
- wykonanie przepustów rura dwudzielną pod drogami – 231 m
- regulacja pionowa studzienek dla włazów i zaworów – 9 szt.
3. Lokalizacja inwestycji:
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim na terenie powiatu oleśnickiego, w miejscowości Oleśnica. Swoim zakresem obejmuje działki: nr 31/3, 30, 186/5, 155 AM- 80 obręb Lucień
4. Wykonawca na wykonany zakres robót udzieli gwarancji na okres minimum 60 miesięcy, z wyłączeniem oznakowania poziomego grubowarstwowego, na które Wykonawca udziela 36-miesięcznej gwarancji.
5. Warunki dodatkowe:
1) Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a niepokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach a nieujęte w części opisowej specyfikacji powinny być traktowane jakby były ujęte w obu.
2) Wykonawca robót przed przystąpieniem do prac budowlanych jest zobowiązany do wykonania pomiarów kontrolnych w zakresie sytuacyjno-wysokościowym. W przypadku sieci uzbrojenia terenu należy sprawdzić również rzędne przy kolizyjnych przejściach na całej długości projektowanej sieci.
3) Wykonawca zainstaluje repery kontrolne i będzie prowadził geodezyjny monitoring wykonywanych robót.
4) Wykonawca dokona szczegółowej inwentaryzacji infrastruktury technicznej w rejonie robót łącznie z wykonaniem ręcznych przekopów kontrolnych w celu uniknięcia uszkodzenia sieci i urządzeń.
5) W przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy usytuowaniem w planie oraz rzędnych wysokościowych elementów projektowanych w stosunku do stanu istniejącego określonego wg mapy do celów projektowych, Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia Inwestora w celu umożliwienia ewentualnej korekty rozwiązań projektowych przez nadzór autorski.
6) Rozwiązania ewentualnych kolizji prowadzić pod nadzorem użytkowników uzbrojenia.
7) Po zakończeniu prac należy dokonać technicznego i geodezyjnego odbioru z pisemnym potwierdzeniem w formie protokołu odbioru w tym z właścicielami poszczególnych sieci, a Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji powykonawczej.
6. Szczegółowy zakres zadania i obowiązki stron określone zostały w:
1) dokumentacji projektowej (załącznik nr 8 do SWZ)
2) Specyfikacji Technicznej Odbioru i Wykonania Robót Budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 9 do SWZ),
3) niniejszej SWZ,
4) projekcie umowy (Załącznik nr 7 do SWZ),
5) przedmiarze robót (Załącznik nr 10 do SWZ).
Zamawiający informuje, że przedmiary robót mają jedynie charakter pomocniczy. W ofercie należy wycenić wszystkie roboty ujęte w dokumentacji projektowej, będącej załącznikiem do postępowania oraz prace opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45232452-5 - Roboty odwadniające
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 693718,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 865920,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 693718,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOM TRANS Tomasz Walczak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9111267627
7.3.3) Ulica: Ul. Energetyczna 2-2a
7.3.4) Miejscowość: Oleśnica
7.3.5) Kod pocztowy: 56-400
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty w branży elektrycznej - ITEL sp. z o.o., ul. Konopnickiej 5, 63-700 Krotoszyn, KRS: 0001036937, NIP: 6211833295
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 693718,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |