Utrzymanie czystości i utrzymanie infrastruktury na obszarze Gminy Wojkowice

Gmina Wojkowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00339272
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00339272/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-13 12:46
Lokalizacja
Wojkowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-731f9b38-0a28-4836-a539-d2bef498f5d8
Identyfikator
6252449323
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązaneUsługi sprzątania ulicUsługi zamiatania ulicUsługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabawUsługi napraw i konserwacji obiektów użyteczności społecznejUsługi oczyszczania kanałów ściekowychUsługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

WOJKOWICKIE WODY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWojkowice, PL · lot 0
929 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339272 z dnia 2026-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie czystości i utrzymanie infrastruktury na obszarze Gminy Wojkowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wojkowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego

1.5.2.) Miejscowość: Wojkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-580

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wojkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wojkowice.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie czystości i utrzymanie infrastruktury na obszarze Gminy Wojkowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-731f9b38-0a28-4836-a539-d2bef498f5d8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339272

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047146/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Utrzymanie czystości infrastruktury komunalnej na obszarze gminy Wojkowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00301940

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 793), zwanej dalej Pzp, Gmina Wojkowice może udzielić zamówienia z wolnej ręki, polegającego na realizacji usług
stanowiących zadania własne gminy, spółce Wojkowickie Wody Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Warunki udzielenia zamówienia ,,in-house” zostały określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 Pzp:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną - Spółką Wojkowickie Wody kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której
mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WPM.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie czystości oraz utrzymanie infrastruktury na obszarze Gminy Wojkowice:
a) utrzymanie czystości na terenie parku tj. zbieranie odpadów i innych zanieczyszczeń z alejek i terenów zielonych - sprzątanie 2 razy w tygodniu;
b) utrzymanie czystości przystanków autobusowych – sprzątanie 2 razy w tygodniu;
c) utrzymanie czystości na placach zabaw (w tym obsługa toi toi) – sprzątanie 2 razy w tygodniu;
d) sprzątanie koszy ulicznych miejskich i parkowych (w tym sprzątanie psich stacji wraz z uzupełnieniem worków na psie odchody) – 2 razy w tygodniu;
e) utrzymanie czystości na targowisku miejskim (w tym obsługa toi toi) – 2 razy w tygodniu;
f) czyszczenie głównych alejek parkowych oraz chodników z kostki brukowej – 1 raz w miesiącu;
g) oczyszczanie spoin kostki brukowej z części roślinnych – według potrzeb;
h) czyszczenie wewnętrznych alejek parkowych – 1 raz w roku
i) sprzątanie po imprezach plenerowych organizowanych przez Gminę Wojkowice – według potrzeb;
j) pozimowe ręczne i mechaniczne sprzątanie jezdni – 1 raz w roku;
k) sprzątanie poboczy dróg – według potrzeb;
l) usuwanie dzikich wysypisk śmieci – według potrzeb;
m) drobne naprawy i konserwacje na placach zabaw – według potrzeb (w tym wymiana piasku na placach zabaw co najmniej 1 raz w roku)
n) przeglądy placów zabaw i siłowni – prowadzenie książki obiektu,
o) Montaż i demontaż żagli przeciwsłonecznych nad piaskownicą w parku miejskim (w tym prawidłowe zabezpieczenie ich poza sezonem wiosenno-letnim);
p) naprawy i konserwacje wiat przystankowych;
q) naprawy infrastruktury komunalnej (ławki, kosze itp.) po uprzednim wykonaniu przeglądu;
r) naprawa niesprawnych punktów oświetlenia ulicznego oraz parkowego będących własnością gminy Wojkowice;
s) flagowanie miasta z okazji uroczystości stałych: 1, 3 maja i 11 listopada w zakresie:
 flagi masztowe – 3 szt. (Urząd Miasta Wojkowice),
 flaga masztowa – 1 szt. (pomnik przy Szkole Podstawowej Nr 1),
 flagi na drzewcach – ok. 60 szt.,
t) bieżące utrzymanie i konserwacja kanalizacji deszczowej – I etapu budowy kanalizacji deszczowej następujących ulic: Maszyńsko, Kossaka, Kosynierów, Plaka, Jana III Sobieskiego (od PCK do Plaka), Pułaskiego (do wąwozu), Fabryczna (od wąwozu do przepompowni na Karłowicza), ul. Brzeziny, ul. Rodzinna, II etapu budowy kanalizacji deszczowej, ul. Morcinka, Kasprowicza, Kusocińskiego, a także innych elementów infrastruktury kanalizacji deszczowej (przepompownia, zbiornik retencyjny i in.), za wyjątkiem urządzeń podczyszczających wody opadowe;
u) Wykonywanie regularnych przeglądów wpustów kanalizacji deszczowej, będących własnością gminy Wojkowice z częstotliwością raz na kwartał. Zamawiający może zlecić Wykonawcy wykonanie przeglądu częściej, niż raz na kwartał na podstawie zlecenia. Wykonawca po wykonaniu przeglądu przedstawi Zamawiającemu pisemny protokół
z zaleceniami;
v) Wykonywanie regularnych przeglądów wylotu kanalizacji deszczowej oraz koryta rzeki Brynicy w rejonie oddziaływania wylotu, a zwłaszcza każdorazowo po wystąpieniu większych wezbrań wód, mogących spowodować ewentualne zniszczenia; Utrzymywanie w należytym stanie technicznym koryto rzeki Brynicy (z częstotliwością minimum 2 razy w roku), poprzez usuwanie zbędnej roślinności, usuwanie namułów, rumoszu, zatorów utrudniających swobodny przepływ wód na odcinku ok. 90 m – Wszelkie nieprawidłowości należy niezwłocznie przekazać do Zamawiającego.
w) Wykonywanie regularnych przeglądów wylotu kanalizacji deszczowej do potoku Wielonka (z częstotliwością co najmniej 2 razy w roku), a zwłaszcza każdorazowo po wystąpieniu wezbrań wód mogących spowodować ewentualne zniszczenia; Utrzymywanie w należytym stanie technicznym wraz z regularną konserwacją odbiornika w zasięgu oddziaływania wylotu – Wszelkie nieprawidłowości należy niezwłocznie przekazać do Zamawiającego.
x) Regularne oczyszczanie kratek/rynienek będących elementem kanalizacji deszczowej w Parku Miejskim w Wojkowicach – według potrzeb;
y) mycie kostki brukowej na centrum przesiadkowym – według potrzeb;
z) odspajanie darni wzdłuż krawężnika – według potrzeb;
aa) odspajanie darni w chodniku - według potrzeb;
bb) utrzymanie czystości w zakresie kompleksowego sprzątania pomieszczeń wewnątrz budynku socjalnego, sprzątania terenu zewnętrznego Centrum Przesiadkowego
w Wojkowicach.
Zakres obejmuje:
1) Utrzymanie czystości (przez 7 dni w tygodniu) w zakresie bieżącego sprzątania wewnątrz budynku socjalnego składającego się z:
 poczekalni – 13,15 m2, posadzka – gres,
 WC ogólnodostępne – 6,24 m2, posadzka – gres,
 pomieszczenie porządkowe – 2,25 m2, posadzka – gres,
 WC dla kierowców – 2,06 m2, posadzka – gres,
 pomieszczenie socjalne – 4,05 m2, posadzka – gres techniczny,
 pomieszczenie techniczne – 3,22 m2, posadzka – gres techniczny.
Łączna powierzchnia budynku socjalnego – 30,87m2.
2) Utrzymanie czystości terenu zewnętrznego Centrum Przesiadkowego w Wojkowicach (m.in. zamiatanie, usuwanie nieczystości z rabat);
3) Opróżnianie z monet automatu wrzutowego służącego do poboru opłaty za korzystanie z toalety ogólnodostępnej co najmniej raz w tygodniu, przekazywanie środków pieniężnych uzyskanych z przedmiotowych opłat na rachunek bankowy gminy Wojkowice najpóźniej w następnym dniu roboczym; wpłaty winny zawierać opis: „wpływy z szaletu”.
cc) bieżące utrzymanie fontann.
dd) opróżnianie kontenerów na tekstylia – opróżnianie 1 raz w tygodniu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

50760000-0 - Usługi napraw i konserwacji obiektów użyteczności społecznej

90641000-2 - Usługi oczyszczania kanałów ściekowych

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wojkowickie Wody spóka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252465724

7.3.3) Ulica: Jana III Sobieskiego 125

7.3.4) Miejscowość: Wojkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 42-580

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 929000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi